top

Raki Nuptse Evo

Raki Nuptse Evo to najpopularniejsza seria włoskiego producenta Climbing Technology. Sprawdź nowoczesne raki górskie do turystyki zimowej, wysokogórskiej i na lodowce. W ofercie różne systemy mocowań, a także akcesoria do raków Nuptse Evo.
Zobacz jako Siatka Lista

11 Produkty

na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

11 Produkty

Wyczyść

Raki Nuptse Evo to wszechstronna konstrukcja

Seria raków Nuptse Evo włoskiego producenta Climbing Technology od wielu już sezonów cieszy się niesłabnącą popularnością wśród miłośników gór. Konstrukcja, która ewoluowała przez lata, zapewnia doskonałe właściwości użytkowe w zróżnicowanych warunkach. Raki optymalnie spisują się w turystyce wysokogórskiej, w czasie poruszania się po stromych zboczach oraz po graniach. Model ten bardzo dobrze radzi sobie też w terenie mikstowym oraz na lodowcach. Wszystko to jest zasługą dopracowanej w najdrobniejszych szczegółach konstrukcji. Dwanaście stalowych zębów zapewnia doskonałą przyczepność na zalodzonych nawierzchniach zarówno na podejściach, w czasie trawersowania zboczy, jak i w czasie schodzenia. Niezwykle ważnym elementem raków Nuptse Evo są podkładki przeciwśnieżne. Wykonano je z elastycznego materiału, dzięki czemu uginają się podczas każdego kroku, w znacznym stopniu zapobiegając akumulacji śniegu pod rakami.

Raki Nuptse Evo do większości butów górskich

Modele z tej serii są dostępne z wieloma różnymi opcjami mocowania do butów. W klasycznych butach trekkingowych doskonale sprawdzają się koszykowe raki Nuptse Evo. Pasują do większości obuwia o wystarczająco sztywnej podeszwie. Dodatkowo dostępna jest też wersja flex, która została wyposażona w elastyczny łącznik. To doskonała propozycja dla osób dysponujących butami trekkingowymi o średniej sztywności. Elastyczne łączniki zapewniają lepsze dopasowanie do butów. W przypadku obuwia górskiego i wysokogórskiego najchętniej wybierane są wersje półautomatyczne i automatyczne. Pozwalają one na bardzo szybkie zakładanie raków Nuptse Evo nawet w niesprzyjających warunkach. Ponadto gwarantują doskonałe przyleganie do butów, co przekłada się na wysoką precyzję poruszania się w wymagającym terenie.

Akcesoria do raków Nuptse Evo

Zapewniamy wszystkie niezbędne akcesoria do modeli z serii Nuptse Evo. Oferujemy łączniki do raków w trzech wersjach – standardowej, przedłużonej, a także bardziej elastycznej. Dzięki temu można dostosować raki do większych rozmiarów obuwia, a także do butów trekkingowych o średniej sztywności. Dostępne są również podkładki przeciwśnieżne. Choć są one standardowo dodawane do każdych raków Nuptse Evo, to jednak mogą ulec zużyciu czy uszkodzeniu podczas częstego poruszania się w terenie mikstowym. Łatwa dostępność wszystkich tych elementów eksploatacyjnych sprawia, że nie ma problemu, kiedy uszkodzimy łącznik czy podkładki przeciwśnieżne. Raki można bowiem szybko doprowadzić do pełnej funkcjonalności.