top

Plecaki wspinaczkowe Patagonia

Plecaki wspinaczkowe Patagonia sprawdzą się na najtrudniejszych górskich drogach. Przygotowane na ekstremalne użytkowanie konstrukcje cechują się wytrzymałością oraz niezawodnością w starciu ze skałami.
Zobacz jako Siatka Lista

1 Produkty

na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

1 Produkty

Wyczyść

Plecaki wspinaczkowe Patagonia to niezwykle wytrzymała konstrukcja

...i jest to absolutnie zrozumiałe, biorąc pod uwagę fakt iż plecak ten ma nam służyć do wspinaczki. Gdzie niejednokrotnie będzie poddawany trudnym warunkom pogodowym, tarciu o skałę czy transportowi ciężkiego sprzętu do wspinania. Plecaki wspinaczkowe Patagonia charakteryzują się wysoką odpornością na mechaniczne uszkodzenia. Jest to spowodowane zarówno przemyślaną konstrukcją całego plecaka jak i materiałami, których użyto do uszycia go. Plecaki wspinaczkowe Patagonia wykonano z bardzo wytrzymałego nylonu, który skutecznie oprze się zarówno mechanicznym uszkodzeniom jak i przetarciom wynikającym z wieloletniego użytkowania plecaka. Materiał dodatkowo pokryto warstwą poliuretanu oraz impregnatu DWR (ang. durable water repellent), co spowalnia namakanie materiału. Przyda się to w trakcie przelotnego opadu deszczu i da nam czas na znalezienie schronienia, zanim rozpęta się większa ulewa.

Plecaki wspinaczkowe Patagonia cechują się dużą wygodą

Komfort użytkowania plecaka wspinaczkowego docenimy nie tylko w ścianie ale również na podejściach pod skałę, czy ścianę. Wówczas gdy jest on zapakowany w całości sprzętem wspinaczkowym i linami, które nie ma co ukrywać – swoje ważą – ma zapewniać optymalny komfort. W ścianie z kolei, kiedy cały sprzęt mamy na sobie, plecak ma nie krępować ruchów i nie utrudniać nam wspinania. Co więcej nieakceptowalne jest przypadkowe haczenie o występy skalne czy kosodrzewinę. Plecaki wspinaczkowe Patagonia w tym celu wykorzystują innowacyjne systemy nośne, na których opiera się smukła konstrukcja plecaka. Na tyle smukła, że zapewnia nam pełną swobodę ruchów i gwarantuje świetne wyważenie całości. Dzięki temu nawet z wypakowanym po brzegi plecakiem możemy zachować tak niezbędny w pionie balans.

Plecaki wspinaczkowe Patagonia wykorzystują niezwykle wygodny, regulowany system nośny opierający się na pasach ramiennych, piersiowym oraz biodrowym, które spinane są klamrami. Sprawia to, że modele do wspinania nawet w trakcie trudniejszych akrobacji wspinaczkowych zachowują niezbędną stabilność. Pasy ramienne oraz tylny panel bezpośrednio stykający się z plecami wykorzystują amortyzowaną i plastyczną piankę, która zapewnia optymalną oddychalność. Dodatkowo została ona pokryta oddychającą siateczką, której celem jest zapewnienie maksymalnej naturalnej wentylacji w miejscach styku skóry i plecaka. Szerokie i wygodne pasy ramieniowe pozwalają na jeszcze wygodniejsze rozłożenie wagi przenoszonego ładunku.

Łatwość w obsłudze plecaków do wspinania

Plecaki wspinaczkowe Patagonia cechują się łatwością i niemal intuicyjną obsługą. Jest to bardzo ważne, gdy na przykład na stanowisku asekuracyjnym w ścianie postanowisz coś wypakować z komory głównej plecaka. Możliwość całkowitego otwarcia plecaka do wspinania sprawi, że łatwo wyciągniesz brakujący sprzęt. Tym samym twoja wspinaczka będzie łatwiejsza i już na samym początku lepiej zorganizowana. Do komory głównej prowadzą dwa rodzaje otwierania. Pierwszy z nich znajduje się na górze, a drugi na tylnym panelu plecaka bezpośrednio przylegającym do pleców. Plecaki wspinaczkowe Patagonia wykorzystujące taki system pozwalają na wygodny dostęp do głównej komory, w której przenosisz swój szpej. Bardzo wygodną opcją jest możliwość położenia plecaka wspinaczkowego na ziemi i otwarcia go od tyłu sprawia. W ten sposób znacznie skuteczniej obsłużysz jego wnętrze, wyciągając to, co niezbędne. Warto dodać, że dla łatwiejszej organizacji karabinków i ekspresów w środku znajdują się specjalne pętle, do których wpina się te elementy szpeju.

Plecaki wspinaczkowe Patagonia w sklepie górskim 8a.pl

W naszym sklepie znajdziesz wiele modeli plecaków przeznaczonych do wspinania. To wysokiej jakości modele wiodących górskich marek. Z całą pewnością Twoją uwagę zwrócą również plecaki wspinaczkowe Patagonia, które oprócz wysokiej funkcjonalności, jakości i precyzji wykonania oferują trwałość. Ta amerykańska górska marka premium jest znana na całym świecie. Niewątpliwie na koniec warto jeszcze dodać, że Patagonia wspiera w swoich produktach rozwiązania proekologiczne i wspiera ochronę naturalnych obszarów cennych przyrodniczo. Zapoznaj się z szeroką ofertą plecaków wspinaczkowych w naszym sklepie stacjonarnym i sklepie online i wybierz model idealny dla siebie.