top

Plecaki wspinaczkowe Black Diamond

Plecaki wspinaczkowe Black Diamond ® to szeroki wybór modeli do wspinania w wielkiej ścianie, plecaków transportowych oraz małych plecaków na szpej. Wspólnym mianownikiem jest wygoda użytkowania, zastosowane trwałe materiały oraz klar w sprzęcie!
Zobacz jako Siatka Lista

2 Produkty

na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

2 Produkty

Wyczyść

Plecaki wspinaczkowe Black Diamond to Twój partner w pokonywaniu pionów!

Amerykańskiej marki Black Diamond szczególnie wspinaczom przedstawiać nie trzeba. Powstała w cieniu wielkich ścian doliny Yosemite w 1957 roku. Już od samego początku tworzony przez wspinaczy dla wspinaczy sprzęt i akcesoria wspinaczkowe spotkały się z gorącym przyjęciem. Plecaki wspinaczkowe Black Diamond użytkowane są na całym świecie. Począwszy od skalnych dróg jednowyciągowych po ogromne ściany Patagonii, Alp, Himalajów czy Karakorum. W najbardziej znanych rejonach wspinaczkowych, na najwyższych ścianach świata, czy sztucznych ściankach wspinaczkowych na całym globie spotkasz się z charakterystycznym logo – czarnym diamentem. Ich sprzęt to najwyższa jakość, przemyślana konstrukcja oraz niezawodne materiały. Śmiało można zatem powiedzieć, że plecaki wspinaczkowe Black Diamond to Twój solidny partner wspinaczkowy na długie lata!

Plecaki wspinaczkowe Black Diamond to wysoka funkcjonalność użytkowania

Wykonane z wysokiej jakości materiałów, z troską o szczegóły plecaki wspinaczkowe Black Diamond są stworzone do wspinania! W zależności od modelu wykorzystasz je na jednodniowe wypady w skały, wielotygodniowe wyprawy wspinaczkowe, worki transportowe na big wall. Jednym zdaniem na wspinaczkę skalną i ściankową zarówno zimą jak i latem. Plecaki do wspinania Black Diamond świetnie dopasowują się do Twojego ciała dzięki sprawdzonym i innowacyjnym systemom nośnym. Nie krępują Twoich ruchów za sprawą smukłej konstrukcji. Wąski kształt sprawia, że plecak nie ma możliwości zahaczenia ani o występy skalne ani gałązki kosodrzewiny. Modele wspinaczkowe oferują bezkompromisową wygodę transportu nawet z dużym obciążeniem. W większości przypadków systemy nośne wyposażono w pasy ramienne, które są odpowiednio wyprofilowane, gwarantując wygodę. Szeroki pas biodrowy z miękkimi panelami pozwala przejąć znaczną część obciążenia. Stabilizacja bagażu, nawet tego najcięższego jest możliwa dzięki regulowanym pasom piersiowemu oraz biodrowemu. Dobrze dopasowane sprawiają, że ciężar plecaka jest równomiernie rozłożony. Dzięki temu możemy utrzymać balans nawet podczas najbardziej ekwilibrystycznych pozycji.

Możliwości przechowywania w plecakach wspinaczkowych Black Diamond

Plecaki wspinaczkowe Black Diamond oferują pojemną komorę, która pozwala na łatwe dostanie się do wewnątrz plecaka i odnalezienie niezbędnego sprzętu. W zależności od modelu dostęp jest możliwy albo od góry albo z boku. Niektóre zapięcia chronione są solidną, nieprzemakalną klapą z mocną klamrą. Inne z kolei ściągaczem ze stoperem lub podwójnym solidnym suwakiem. U góry plecaki wspinaczkowe Black Diamond stosują pasek, który może z powodzeniem posłużyć do przytroczenia liny. Bardzo przydatne okazują się wszelkie troki, taśmy oraz taśmy typu daisy chain. Pozwalają one w wygodny i bezpieczny sposób przytroczyć sprzęt wspinaczkowy, czekany oraz raki.

Projektanci amerykańskiej marki Black Diamond łączą również w swoich modelach wysoką wytrzymałość górskich worków na szpej z funkcjonalnością i fasonem miejskich plecaków. Dzięki temu uzyskujemy dwa w jednym – funkcjonalny plecak w góry i stylowy plecak do miasta, który nawiązuje do naszej wspinaczkowej pasji. Plecaki wspinaczkowe Black Diamond wykonano z wysoce wytrzymałych materiałów – głównie nylonu balistycznego. Pozwala to na zabezpieczenie przenoszonych rzeczy. Materiał jest odporny na mechaniczne uszkodzenia, jak przedarcia oraz przetarcia wynikające z wieloletniego użytkowania.

Plecaki wspinaczkowe Black Diamond skonstruowane przez wspinaczy i dla wspinaczy

Wielbiciele wspinaczki w sklepie górskim 8a.pl znajdą szeroki wybór wysokiej jakości plecaków wspinaczkowych oraz worów wspinaczkowych. Plecaki wspinaczkowe Black Diamond cechują się charakterystyczną, minimalistyczną budową. Jest ona niezwykle ważna dla zachowania niskiej wagi konstrukcji. W trakcie wspinania właściwie najważniejszą cechą plecaka jest jego lekkość oraz świetne dopasowanie do pleców. Pas biodrowy w modelach wspinaczkowych zapinany jest ponad uprzężą wspinaczkową, dzięki temu po zapięciu nie kolidują one ze sobą. Wygodne, amortyzowane pasy naramienne wyprofilowane anatomicznie pozwalają na transport ciężkiego ekwipunku w pełnym komforcie i wygodzie – zarówno transportując sprzęt pod ścianę jak i podczas wspinaczki. Zajrzyj do sklepu górskiego 8a.pl i zapoznaj się z szeroką ofertą plecaków wspinaczkowych. Wybierz model idealny dla siebie, który stanie się nieodzownym kompanem Twoich górskich przygód!