top

Plecaki turystyczne Patagonia

Plecaki turystyczne Patagonia powstały z myślą o wszystkich miłośnikach gór, którzy wybierają się w nieco łatwiejszy teren. Idealnie sprawdzą się na wycieczkach outdoorowych, zapewniając wygodę i miejsce na niezbędne drobiazgi.
6
produkty
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 6

na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 6

na stronę

Plecaki turystyczne Patagonia to wysoka jakość i niezawodność w górach

Amerykańska marka Patagonia od lat 50 istnieje na rynku outdoorowym. Z początku tworząc wysokiej jakości innowacyjny sprzęt wspinaczkowy, a później odzież oraz wyposażenie turystyczne. Plecaki turystyczne Patagonia charakteryzują się wysoką jakością wykonania, świetnymi materiałami, wygodą a także… troską o środowisko naturalne. To ostatnie szczególnie mocno wpisało się w politykę marki na przestrzeni ostatnich lat. Marka Patagonia to coś więcej niż doskonały sprzęt w góry. To filozofia zrównoważonego rozwoju opartego o dbałość o nasze środowisko. Dla wielu osób to właśnie ten fakt, może okazać się kartą przetargową w wyborze idealnego plecaka w góry.

Plecaki turystyczne Patagonia i ich walory

Jednak nie dla samej idei przekonamy się do marki. Musi za tym iść wysoka jakość i wygoda! I tak jest w tym właśnie przypadku. Plecaki turystyczne Patagonia to zróżnicowane modele o różnych pojemnościach, które wykorzystasz zarówno do górskiego trekkingu jak i podczas podróży. W zależności od wielkości plecak posłuży Ci na jednodniowe, weekendowe lub wielodniowe eskapady. Nie straszne mu ostre skalne występy, kosodrzewina, kurz na drodze, czy brudne luki bagażowe w dalekobieżnych autobusach. Plecaki turystyczne Patagonia wykonano z niezwykle wytrzymałego na mechaniczne uszkodzenia syntetycznego materiału. Jest nim Cordura®, której nie trzeba przedstawiać miłośnikom outdooru. Konstrukcja tego materiału opiera się na nylonie tkanym w technologii ripstop, co sprawia, że cała konstrukcja naprawdę dużo zniesie.

Plecaki turystyczne Patagonia wykorzystują specjalną impregnację. Projektanci Patagonia zdając sobie z nieprzewidywalności górskich warunków nałożyli na zewnętrzną warstwę plecaka turystycznego poliuretan oraz impregnację hydrofobową DWR. Te rozwiązania w znaczący sposób spowalniają namakanie materiału. Dzięki temu przelotne opady deszczu nie wyrządzą strat naszemu bagażowi. Kolejnym aspektem, na który warto zwrócić uwagę jest system nośny. To on jest niejako sercem całego układu i elementem,od którego zależy wygoda i komfort użytkowania naszego plecaka turystycznego. Dopracowany w każdym calu system nośny wykorzystuje amortyzującą piankę w odcinku pleców, na pasach ramiennych oraz pasie biodrowym. Czyli wszędzie tam, gdzie plecak solidnie opiera się na naszym ciele. Ta pianka optymalnie rozkłada wagę pakunku. Dodatkowo w okolicach pleców znajdują się otwory z przewiewnej siateczki dbające o komfortową cyrkulację powietrza wokół skóry, co ograniczy nieprzyjemne przegrzewanie.

Funkcjonalność, jaką niosą za sobą plecaki turystyczne Patagonia

Plecaki turystyczne Patagonia docenisz przede wszystkim za ich wysoką funkcjonalność oraz wygodę. W większości modeli znajdziesz obszerną komorę główną, do której masz dostęp przez górną klapę oraz boczny zamek błyskawiczny. Takie rozwiązanie pozwala szybko znaleźć poszukiwaną rzecz bez konieczności wyciągania całego ekwipunku. Otwór komory jest stosunkowo duży i zapewnia łatwość w pakowaniu i rozpakowywaniu. W środku umieszczono kieszenie organizacyjne, które mają możliwość zapięcia zamkiem błyskawicznym. To świetny schowek na ważne, aczkolwiek drobne elementy ekwipunku – jak dokumenty, okulary czy klucze. Na zewnątrz z kolei znajdują się niezwykle funkcjonalne elastyczne kieszenie, do których jesteś w stanie włożyć nawet butelkę wody. Mimo tego, że są tak rozciągliwe zapewniają świetny uchwyt dla włożonych do środka rzeczy. Niektóre modele wyposażono również w bardzo poręczną kieszonkę na pasie biodrowym. W niej z kolei możesz trzymać w zasięgu dłoni aparat fotograficzny, czy telefon komórkowy. W plecakach Patagonii istnieje możliwość montażu systemu hydracyjnego, który jest bardzo wygodny i w zdecydowany sposób ułatwia odpowiednie nawadnianie się w trakcie aktywności fizycznej.

Plecaki turystyczne Patagonia na tle innych marek

W sklepie górskim 8a.pl znajdziecie bardzo dużo modeli plecaków górskich renomowanych i znanych na całym świecie outdoorowych marek. Wybór odpowiedniego modelu zależy jednak od Waszych preferencji, destynacji oraz sposobu podróżowania. Plecaki turystyczne Patagonia świetnie sprawdzą się zarówno na jedno- jak i kilkudniowych wyjazdach zarówno w góry jak i stricte turystycznych. Zapewniają świetne dopasowanie do pleców, dzięki czemu transportowany bagaż w żadnym momencie nie ciąży nam na plecach wywołując dyskomfort.