Plecaki turystyczne Black Diamond

Plecaki turystyczne Black Diamond ® to szeroki wybór plecaków o uniwersalnym zastosowaniu. Innowacyjne systemy nośne, wytrzymałe materiały oraz konstrukcja komory głównej i kieszeni pozwolą Ci dobrać plecak idealny do Twoich potrzeb.
19
produkty
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 19

na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 19

na stronę

Plecaki turystyczne Black Diamond oferują Ci wygodę i wsparcie podczas uprawiania turystyki

Logo tej amerykańskiej marki produkującej sprzęt i odzież outdoorową jest rozpoznawane na całym świecie. Plecaki turystyczne Black Diamond należą do jednej tylko z wielu linii plecaków przeznaczonych dla osób kochających szeroko pojęty outdoor. Projektanci z roku na rok dokładają wszelkich starań, aby wprowadzać innowacyjne metody i rozwiązania. W związku z tym co roku możemy zaobserwować, że nowe linie produktów, w tym plecaki turystyczne Black Diamond są doskonalsze! Dotyczy to zarówno wykorzystywania ultralekkich materiałów do szycia plecaków jak i wygodnych systemów nośnych. Zapoznaj się z ofertą plecaków turystycznych tej amerykańskiej marki i wybierz model odpowiedni dla siebie!

Dla kogo przeznaczone są plecaki turystyczne Black Diamond?

Z racji swojej wszechstronności i uniwersalności plecaki turystyczne Black Diamond chętnie wybierają wspinacze. A także osoby udające się na jedno i kilkudniowe wędrówki oraz turyści na dalekie i długie podróże. Głównym atutem plecaków Black Diamond jest wysoka trwałość zarówno materiału jak i szwów oraz zamków. A także wygoda. System pozwalający na dopasowanie w postaci regulowanych pasów ramiennych, pasa biodrowego i piersiowego pozwalają na odpowiednie ustabilizowanie bagażu oraz doskonałe jego dopasowanie do naszej sylwetki. Plecaki turystyczne Black Diamond występują w wielu pojemnościach – począwszy od modeli kilkunasto litrowych, po aż kilkadziesiąt litrów.

Tak zróżnicowana pojemność komory głównej pozwala nam wybrać model doskonały albo na jednodniową wędrówkę. Albo na kilkutygodniowy trekking albo podróżniczą tułaczkę po świecie. Wybór odpowiedniego pod tym kątem modelu zależy tylko i wyłącznie od nas samych. Od tego gdzie chcemy użytkować plecak, na ile ma być on dla nas uniwersalny i co zamierzamy do niego spakować. Niewątpliwie wyposażenie w postaci “fast and light” czyli lekkich rzeczy jest atutem i pozwala nam spakować się w mniejszy plecak. Mamy tu na myśli na przykład małe i lekkie ręczniki szybkoschnące versus klasyczne ręczniki na przykład frotte. Przykładów oczywiście można mnożyć. Pamiętajmy też, że często im większy plecak tym więcej – niestety często niepotrzebnych – bibelotów ze sobą zabieramy.

Plecaki turystyczne Black Diamond i ich parametry techniczne

Materiał z którego uszyte są plecaki turystyczne Black Diamond to niezwykle wytrzymały nylon. Jest on odporny na mechaniczne uszkodzenia oraz przetarcia. Wyposażone w pętle i troki plecaki są bardzo funkcjonalne. Możemy przytroczyć tu niezbędny w czasie podróży sprzęt, który nie mieści się w komorze głównej jak na przykład namiot czy karimata. Plecaki kompatybilne są z systemem hydracji. Bez problemu do każdego plecaka podepniemy bukłak, a rurkę od niego wyprowadzimy na zewnątrz. Jest to szczególnie wygodne podczas trekkingu, kiedy za każdym razem kiedy chcemy się napić sięgamy tylko po rurkę znajdującą się na ramieniu bez konieczności ściągania całego plecaka. Plecaki turystyczne Black Diamond wyposażono także w liczne kieszenie, w tym na przykład specjalną kieszeń do przechowywania czołówki, tak by była zawsze pod ręką. Wewnętrzna bezpieczna kieszeń przeznaczona jest do przenoszenia portfela oraz kluczy.

Smukła i zwarta konstrukcja plecaka turystycznego Black Diamond nie krępuje naszych ruchów. Plecak świetnie dopasowuje się do kształtu pleców, a szerokie pasy ramienne skutecznie rozkładają jego ciężar. Odpowiednia regulacja pasa piersiowego i biodrowego sprawia, że plecak można wyregulować tak, aby podczas całodziennej wędrówki z nim nie odczuwać dyskomfortu. W modelach o większej pojemności dwie pary bocznych pasów kompresyjnych pozwalają dopasować wielkość plecaka do przenoszonego ładunku. W tym przypadku, gdy użytkujemy wypełniony tylko do połowy plecak możemy ściągnąć go trokami. Wizualnie wyda się on mniejszy ale również przyciągniemy jego środek ciężkości bliżej pleców.

Plecaki turystyczne Black Diamond w sklepie górskim 8a.pl

Zarówno w naszym sklepie stacjonarnym, jak i internetowym znajdziesz wiele modeli plecaków turystycznych, w tym plecaki turystyczne amerykańskiej marki Black Diamond. Od lat ich plecaki cieszą się niezawodnością oraz wysoką trwałością. Nowoczesne technologie wpływają na komfort i wygodę ich użytkowania. Wybierz model idealny dla siebie w szerokiej ofercie plecaków turystycznych tej oraz wielu innych wiodących na outdoorowym rynku marek.