top

Plecaki antylawinowe

Plecaki antylawinowe znacząco zwiększają Twoje szanse w czasie zejścia lawiny. W przypadku zagrożenia uruchamiają poduszki powietrze, umożliwiające utrzymanie się na powierzchni lawiny, więc zyskasz na bezpieczeństwie.
26
produkty
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 26

na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 26

na stronę

Plecaki antylawinowe - dla bezpieczeństwa skiturowca

W ofercie sklepu 8a.pl znajdziesz konstrukcje korzystające z różnych rozwiązań. Najpopularniejszym jest nabój CO2, który wypełnia poduszkę powietrzną, którą posiadają plecaki antylawinowe. Ta technologia jest jednorazowa i po każdym odpaleniu systemu musisz wymienić nabój z gazem. W dłuższej perspektywie nie sprawia to żadnego problemu, gdyż poduszka powietrzna nie jest używana wielokrotnie, a tylko w chwilach największego zagrożenia. Niektóre plecaki antylawinowe posiadają także system z wentylatorem. Energię do niego dostarcza akumulator ponownego ładowania, a całość systemu jest wielokrotnego użytku. Oznacza to, że poduszkę powietrzną możesz odpalić kilka razy, co przyda się podczas ekstremalnych wyzwań. W momencie zagrożenia lawiną ciągnąc za specjalny uchwyt na pasie ramiennym, odbezpieczasz zawór, który ekspresowo wypełnia poduszkę powietrzem. Takie plecaki antylawinowe wyciągają skiturowca na powierzchnię śniegu, co zwiększa szansę na przeżycie. Poduszka jest wykonana z materiału o kontrastowym kolorze, który odcina się na białym śniegu. Sprawia to, że ratownicy o wiele szybciej Cię odnajdą.

Wysoka funkcjonalność plecaków antylawinowych na skitury

Prócz systemu poduszki powietrznej plecaki lawinowe zapewniają także te same rozwiązania, co klasyczne modele. Znajdziesz w nich specjalną kieszeń na lawinowe ABC, do której włożysz sondę i łopatę śnieżną. Dostęp do niej jest zawsze łatwy i intuicyjny, więc w przypadku zagrożenia szybko sięgniesz po niezbędny ekwipunek. Dla tych bardziej zaawansowanych skiturowców plecaki antylawinowe przewidują także miejsce na raki. Jest to wysoce wytrzymała kieszeń, która charakteryzuje się niską podatnością na przetarcia i uszkodzenia. Sprawia to, że raki skiturowe nie zniszczą pozostałego ekwipunku. Plecaki z innymi elementami lawinowego ABC powinien znaleźć się na wyposażeniu każdego miłośnika skiturów.

Plecaki antylawinowe - wysoka stabilność

Jak wiemy skiturowy zjazd, jest niezwykle dynamiczny, więc plecaki z systemem antylawinowym charakteryzują się wysoką stabilnością. Wynika to z profilowanego systemu nośnego, co objawia się w dopracowanym odcinku pleców. Znajdziesz tam piankę lub siatkę dystansującą, które optymalnie rozkładają wagę przenoszonego pakunku. Przekłada się to na większą wygodę, co docenisz na nartach. Jednocześnie plecaki antylawinowe to także pas biodrowy i piersiowy, które stabilizują całość konstrukcji. Oznacza to, że Twój model nie będzie się przemieszczał na plecach, co mogłoby zaburzyć dynamikę skiturowej jazdy. W niektórych konstrukcjach znajdziesz także kieszeń na apteczkę oraz wyszytą instrukcję bezpieczeństwa. Dowiesz się z niej jak porozumiewać się na odległość z ratownikami w śmigłowcu oraz jak poprawnie udzielać pierwszej pomocy.

Plecaki antylawinowe umożliwiają także transport nart. Jak wiemy, by podjąć się aktywności skiturowej często musimy pieszo dojść do miejsca, skąd ją rozpoczynamy. Narty skiturowe zatem przytroczysz do plecaka i będziesz miał wolne ręce, by bezpiecznie poruszać się na szlaku. Jest to niewątpliwie praktyczne i niezbędne rozwiązanie, gdyż nikt przecież nie wyobraża sobie noszenia nart w dłoniach.

W 8a.pl znajdziesz nie tylko plecaki antylawinowe, ale także dodatkowy ekwipunek skiturowy:

Kaski skiturowe Sondy skiturowe Łopaty śnieżne Czekany skiturowe Uprzęże skiturowe
Detektory lawinowe Buty skiturowe Narty skiturowe Wiązania skiturowe Foki do nart
Smary i woski do nart i fok Kije skiturowe Plecaki narciarskie i skiturowe Raki skiturowe Gogle narciarskie