top

Plecak lawinowy Black Diamond JetForce Pro 35L - red

3 799,99 zł 4 999,99 zł
-24%
Produkt dostępny, gotowy do wysyłki.
Koszt dostawy już od 0,00 zł Szczegóły

Zadaj pytanie
Zapytaj o produkt
Koszty dostawy
Stosujemy PROSTE STAWKI - waga i wymiary przesyłki nie wpływają na cenę dostawy!
Poczta Polska S.A. - usługa Kurier 48
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 299,99 zł 8,99 zł 12,99 zł
300 - 399,99 zł 0 zł! 12,99 zł
> 400 zł 0 zł! 0 zł!
InPost - Paczkomaty 24/7
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 349,99 zł 9,99 zł - nie dotyczy -
> 350 zł 0 zł! - nie dotyczy -
DHL - paczka kurierska
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 499,99 zł 14,99 zł 14,99 zł
> 500 zł 0 zł! 0 zł!

Plecak lawinowy Black Diamond JetForce Pro 35L zaprojektowano z troską o każdy szczegół, bo jeśli chodzi o bezpieczeństwo, nie warto iść na żadne kompromisy. Detale mają znaczenie i potrafią czasem uratować życie. Zaledwie kilka sekund może zaważyć na rezultacie akcji ratunkowej i zadecydować o Twoim losie. Wybierając ten system, zapewnisz sobie większy poziom bezpieczeństwa.

Nie musisz wierzyć zapewnieniom znajomych i doradców, ale uwierz wynikom badań. Zostało naukowo potwierdzone, że plecak z poduszką powietrzną może zwiększyć szanse na przeżycie osoby przysypanej lawiną niemal do 90%. Dodatkowo zyskany czas może się okazać kluczowy przy przeprowadzaniu akcji ratunkowej. Nie ryzykuj swojego życia i wykorzystaj najlepsze z możliwości jego ochrony.

Plecak lawinowy Black Diamond JetForce Pro 35L jest modelem, który wyróżnia się funkcjonalnością. System wypełniania poduszki powietrzem unowocześniono, żeby był jak najbardziej niezawodny i efektywny. Niewielki, wydajny kompresor zasilany jest przez akumulator umieszczony wewnątrz plecaka. W niespełna 4 sekundy napełnia on poduszkę, która ułatwi Ci utrzymanie się w górnych warstwach lawiny i zapobiegnie zasypaniu. Na system Black Diamond Jetforce Avalanche składają się: wytrzymała poduszka powietrzna, akumulator, ładowarka, sprężarka oraz rączka do aktywacji. Istotną zaletą zastosowanego rozwiązania jest możliwość wielokrotnego nadmuchiwania poduszki. Umożliwia to użytkownikowi przećwiczenie uruchamiania systemu. Dzięki temu w razie konieczności inicjacja działania będzie instynktowna i natychmiastowa. Rączka aktywacyjna znajduje się w kieszeni pasa naramiennego i może zostać umieszczona po prawej lub lewej stronie. Zarówno osoby praworęczne, jak i leworęczne będą mogły więc wygodnie z niej skorzystać.

System lawinowego plecaka Black Diamond JetForce Pro 35L naładujesz w krótkim czasie, a świetlne wskaźniki na rączce pozwolą Ci kontrolować poziom energii. Akumulator jest w stanie sprawnie pracować również w bardzo niskiej temperaturze, nawet ok. -30°C. Jeśli na obszar wyprawy wybierasz teren bardziej wymagający, docenisz również jego stosunkowo długą żywotność. System autodiagnozy po włączeniu sprawdza poprawność działania. Dodatkową funkcją JetForce Pro jest automatyczne spuszczanie powietrza po upływie około 3 minut. Warto dodać, że model plecaka Black Diamond JetForce Pro 35L wzbogacono również o łączność Bluetooth. Możesz skonfigurować go z aplikacją na smartfonie i zarządzać ustawieniami, i aktualizować oprogramowanie.

Plecak lawinowy Black Diamond JetForce Pro 35L waży stosunkowo niewiele, ale nie obniża to jego funkcjonalności. Ciekawym rozwiązaniem jest przygotowanie go do wykorzystywania z tzw. boosterami, czyli dopinkami o różnej pojemności. Dzięki nim zapewnisz sobie odpowiednią przestrzeń do zmieszczenia całego zabieranego w teren ekwipunku. Dodatkowe udogodnienia stosowane w różnych wariantach dopinek pozwalają na przykład na stabilne przytroczenie kasku (dzięki mocowaniu HiLo), czekana i nart. Długie przemierzanie tras będzie znacznie wygodniejsze, jeśli zaopatrzysz się w system hydracyjny. Jego wygodne ulokowanie umożliwi specjalnie przewidziana konstrukcja pasów plecaka. Kieszeń, w której nie będzie umieszczona rączka aktywacyjna, będzie bowiem kompatybilna z systemem hydracyjnym.

Konstrukcja Black Diamond JetForce Pro 35L jest bardzo wygodna w noszeniu, stabilnie się układa na plecach użytkownika i doskonale dopasowuje się do budowy ciała. Oprócz komfortu poruszania się gwarantuje również intuicyjne użytkowanie. W modelu znalazła się specjalna komora na lawinowe ABC i liczne elementy pozwalające na jak najlepsze ustabilizowanie całości. Zapinając wygodny pas biodrowy i dodatkową taśmę, zmniejszysz ryzyko przesuwania się plecaka i unikniesz jego utraty przy ewentualnym gwałtownym przysypaniu. Regulacji podlega zarówno obwód pasa biodrowego, jak i długość pasów ramiennych i paska piersiowego. Udogodnieniem nie bez znaczenia są kieszenie z zamkami, które pozwolą wygodnie rozłożyć ekwipunek i zapewnić sobie do niego intuicyjny dostęp. Do tej na pasie biodrowym schowasz drobniejsze przedmioty, a ta znajdująca się wewnątrz wspomoże organizację przestrzeni w komorze głównej. Wygodny uchwyt w górnej części przyda się przy przenoszeniu plecaka i ułatwi jego transportowanie.

Plecak ten zdobył nagrodę ISPO Gold Award w kategorii Snowsports Avalanche Airbag Backpacks (Plecaki Lawinowe z Poduszką Powietrzną) podczas targów ISPO 2019.

Plecak Black Diamond JetForce Pro 35L - najważniejsze cechy:

 • Wykonany z wytrzymałych materiałów, gwarantujących wysoką niezawodność;
 • Unowocześniony system lawinowy JetForce Pro pozwala na wielokrotne nadmuchiwanie poduszki lawinowej;
 • Automatyczne wypompowanie powietrza z poduszki po około 3 minutach;
 • System lawinowy składający się z: poduszki, akumulatora, sprężarki, ładowarko oraz uchwytu do aktywacji systemu;
 • Konstrukcja dobrze układająca się na sylwetce;
 • Pasy ramienne umożliwiające optymalne dopasowanie plecaka do sylwetki;
 • Regulowany pas piersiowy;
 • Pasy do mocowania nart;
 • Możliwość przytroczenia jednego czekana;
 • Możliwość dopięcia dodatkowego boostera (dostępnego osobno) i zwiększenia pojemności plecaka;
 • Komora główna z wygodnym dostępem;
 • Kieszonka na pasie biodrowym o regulowanym obwodzie;
 • Wewnętrzna kieszeń organizacyjna;
 • Kieszeń na lawinowy system ratunkowy;
 • Możliwość zastosowania z systemem hydracyjnym;
 • Bluetooth umożliwiający skonfigurowanie plecaka z aplikacją na smartfonie i zarządzanie ustawieniami, i aktualizowanie oprogramowania;
 • Szybkie ładowanie akumulatora;
 • Wskaźnik naładowania akumulatora na rączce aktywacyjnej;
 • Uchwyt do przenoszenia umieszczony u góry;
 • Niska waga;
 • Nagroda ISPO Gold Award 2019 w kategorii Snowsports Avalanche Airbag Backpacks.
Jetforce Techonology to specjalny system lawinowy opracowany przez firmę Black Diamond we współpracy z ekspertem w dziedzinie sprzętu lawinowego – marką PIEPS. Składa się na niego kilka elementów – poduszka wypełniana powietrzem, akumulatory oraz specjalna sprężarka, która pozwala na jej szybkie napełnienie w razie zagrożenia. System cechuje się wysoką niezawodnością. Po pociągnięciu uchwytu przy pasie ramiennym następuje uruchomienie specjalnej sprężarki, która w ciągu kilku sekund napełnia poduszkę powietrzną o pojemności 200 l. Automatycznie wydostaje się ona z plecaka zapewniając dodatkową ochronę głowy, a także zwiększa objętość osoby porwanej przez lawinę, dzięki czemu jest ona wynoszona w górne warstwy lawiny. Po upływie 3 minut system Jetforce Techonology automatycznie wypompowuje powietrze z poduszki, tworząc więcej miejsca dla zasypanej osoby. Całość zdecydowanie ułatwia i przyspiesza poszukiwanie poszkodowanej osoby, a w wielu przypadkach pozwala uniknąć zasypania, znacznie zwiększając bezpieczeństwo poruszania się w terenie lawiniastym.
System lawinowy Black Diamond Jetforce Techonology może być wykorzystywany wielokrotnie. Zawdzięcza to sprężarce zasilanej ze specjalnego akumulatora. Po użyciu systemu należy odpowiednio złożyć poduszkę oraz sprawdzić stan naładowania baterii, aby plecak był gotowy do kolejnego użycia. Jedno naładowanie akumulatora może starczyć nawet na 4 użycia poduszki. Przy każdorazowym włączeniu system dokonuje samoczynnego sprawdzenia funkcjonalności, dzięki czemu zapewnia wysoki stopień bezpieczeństwa. Ponadto całość posiada wskaźnik naładowania akumulatora, który wyraźnie pokazuje czy nie wymaga on szybkiego doładowania.
W skład zestawu Black Diamond Jetforce Techonology wchodzą wszystkie niezbędne elementy, takie jak poduszka wykonana z niezwykle mocnego materiału, akumulator, ładowarka, specjalna sprężarka, uchwyt do aktywacji systemu.
Dobór rozmiaru: aby jak najlepiej dopasować plecak do wzrostu użytkownika, Black Diamond oferuje je z systemem nośnym w różnych rozmiarach. Rozmiar plecaka S/M najodpowiedniejszy jest dla osób o długości pleców ok. 41-48 cm i obwodzie pasa ok. 66-102 cm, natomiast rozmiar M/L odpowiednio ok. 47-55 cm oraz ok. 71-114 cm. Aby odpowiednio dobrać plecak, należy zmierzyć odległość (wzdłuż kręgosłupa) od nasady szyi do najwyższego punktu miednicy.
Specyfikacja techniczna:
Symbol produktu BD681323
Kolor Czerwony
Płeć Unisex
Kolekcja producenta Black Diamond Backcountry - Packs
Seria producenta Black Diamond Snow Series
Przeznaczenie Narciarstwo zjazdowe / Freeride
Pojemność bazowa 35 l
Dostęp do głównej komory Od góry i od frontu

Plecak lawinowy elektryczny Black Diamond JetForce Pro 35L - opinie klientów

0.0
0 opinie