top

OrganoTex

OrganoTex to marka ekologicznych impregnatów do butów i odzieży oraz środków do prania. Wszystkie produkty marki są produkowane bez użycia szkodliwych dla środowiska związków, takich jak PFAS i plastik. Impregnaty i środki do prania OrganoTex doskonale spiszą się w utrzymaniu odzieży i obuwia outdoorowego w doskonałym stanie.
Zobacz jako Siatka Lista

9 Produkty

na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

9 Produkty

Wyczyść

OrganoTex – innowacyjne impregnaty ze Szwecji

OrganoTex to marka innowacyjnej firmy OrganoClick , która postanowiła uczynić rynek impregnatów nieco bardziej ekologicznym. Projekt wystartował w 2013 roku, kiedy to w ofercie pojawiły się pierwsze ekologiczne impregnaty. Od tego czasu były chętnie wybierane i stosowane przez wszystkich entuzjastów outdooru, którym zależy na ochronie środowiska naturalnego. Środki do prania i impregnaty OrganoTex w znacznym stopniu przyczyniły się do wyeliminowania z półek sklepowych środków opartych o szkodliwe związki PFAS oraz substancje pochodzące z paliw kopalnych, które nie ulegają rozkładowi w naturalnym środowisku. Obecnie marka OrganoTeX jest dobrze znana w krajach nordyckich i zyskuje popularność w Europie, w której świadomość ekologiczna cały czas rośnie. Firma zapewnia nie tylko produkty do użytkowania w domu, ale również kompleksowe rozwiązania DWR dla producentów odzieży. Przekłada się to na jeszcze większy wkład w ochronę środowiska naturalnego.

OrganoTex – ekologia i funkcjonalność

Czy zastanawialiście się kiedyś, co dzieje się z warstwą hydrofobową, którą aplikujemy na odzież turystyczną i buty outdoorowe? Co jakiś czas ochronę przed wodą trzeba odnawiać, co więc dzieje się z jej poprzednią warstwą? Osoby stojące za OrganoTex doskonale to wiedzą. Przez wiele lat nikt nie brał tego pod uwagę i masowo stosowano środki oparte o związki PFAS, plastiki oraz inne substancje, które nie dość, że nie rozkładają się w naturalnym środowisku, to jeszcze mogą być szkodliwe dla zdrowia i akumulują się w organizmach żywych. Misją marki OrganoTex jest zmiana tego stanu rzeczy. Wszystkie środki oferowane przez firmę nie zawierają tych szkodliwych substancji. Co więcej formuła produktów jest tworzona w taki sposób, aby środki były w pełni biodegradowalne. Dzięki temu nie mają negatywnego wpływu na środowisko naturalne. Wszystko to przy zapewnieniu odzieży i butom wysokiej wodoodporności oraz większej wytrzymałości na zabrudzenia. Impregnacja materiałów ma jeszcze inne plusy. Znacząco podnosi ich żywotność, dzięki czemu nasze ulubione kurtki, buty czy plecaki mogą nam służyć jeszcze dłużej.