Okulary wspinaczkowe do asekuracji Y&Y Vertical Plasfun - orange

212,49 zł 249,99 zł
15% taniej
Produkt dostępny, gotowy do wysyłki.
Koszt dostawy już od 0,00 zł Szczegóły

Zadaj pytanie
Zapytaj o produkt
Koszty dostawy
Stosujemy PROSTE STAWKI - waga i wymiary przesyłki nie wpływają na cenę dostawy!
Poczta Polska S.A. - usługa Kurier 48
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 249,99 zł 8,99 zł 11,99 zł
250 - 349,99 zł 0 zł! 11,99 zł
> 350 zł 0 zł! 0 zł!
InPost - Paczkomaty 24/7
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 150 zł 5,99 zł - nie dotyczy -
> 150 zł 0 zł! - nie dotyczy -
DHL - paczka kurierska
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 449,99 zł 13,99 zł 13,99 zł
> 450 zł 0 zł! 18,99 zł

Okulary wspinaczkowe do asekuracji Y&Y Vertical Plasfun - orange - pozwalają na zachowanie wyjątkowo wygodnej pozycji w trakcie asekurowania drugiego wspinacza. Optycznie doskonałe, opakowane w nieco bardziej "podstawową" (w porównaniu do innych modeli producenta) ramkę z tworzywa która obniża cenę, ale też stanowić może swoistą zaletę: prosta konstrukcja zapewnia wysoką niezawodność w czasie wypadów w skały.

Plasfun to stosunkowo prosty model marki Y&Y Vertical który pozwala każdemu chętnemu zakosztować asekurowania z okularami wspinaczkowymi. Zastosowanie w ramkach i zausznikach tworzywa zapewnia bardzo niską wagę, niższą cenę, a także sporą odporność mechaniczną na uszkodzenia. Nie są może najbardziej "stylowym" modelem w kolekcji okularów producenta, ale nie o twarzowy wygląd w końcu tu chodzi ;-) Plasfun to idealny wybór dla osób chcących wypróbować okulary asekuracyjne w akcji.

Okulary wspinaczkowe do asekuracji stanowią świetne rozwiązanie problemu dotyczącego wielu bywalców przeróżnych rejonów skalnych - im dłuższe i bardziej "wywalone" drogi, tym lepiej znany problem dla asekuranta: bólu szyi, karku czy pleców, będący następstwem mocnego zadzierania głowy w czasie obserwowania wspinającej się osoby. Dzięki specjalnej konstrukcji okularów możliwe jest nieprzerwane patrzenie na asekurowaną osobę, pozostając w naturalnej pozycji. Dzięki temu możemy w pełni skupić się na asekuracji, minimalizując napięcie mięśni i dyskomfort związany z długim asekurowaniem. Rozwiązanie to szczególnie dobrze sprawdza się na dłuższych drogach, a także w przewieszeniach.

Okulary asekuracyjne dla wspinaczy Y&Y Vertical Plasfun wyposażono w pryzmaty, których kształt powoduje odpowiednie załamanie światła, dzięki czemu osoba asekurująca może z łatwością obserwować wszystko co dzieje się nad nią. Niezwykle istotne jest to, że podwójne załamanie promieni świetlnych nie powoduje „lustrzanego odbicia”, ale generuje obraz w którym strony odpowiadają rzeczywistości. Dzięki temu obserwacja wspinającej się osoby jest bardzo wygodna i nie powoduje szybkiego zmęczenie wzroku czy mylnego wrażenia co do poczynań pierwszego wspinacza. Do obrazu widzianego przez pryzmat trzeba na początku przywyknąć, jednak po pewnym czasie oko przyzwyczaja się do nieco innej oceny odległości, która wynika z lekkiego spłaszczenia obrazu.

Okulary asekuracyjne dla wspinaczy Y&Y Vertical Plasfun posiadają lekkie ramki wykonane z tworzywa. Przyczepna powierzchnia zewnętrzna zapobiega łatwemu ześlizgiwaniu się okularów z nosa.

Okulary wyposażono w praktyczne dodatki, dzięki którym ich użytkowanie będzie jeszcze prostsze. Pokrowiec transportowy ochroni je przed łatwym uszkodzeniem w czasie przewożenia, a szmatka ułatwi czyszczenie pryzmatów. Dodatkowo załączono również sznureczek zapobiegający upadkowi okularów.

Y&Y Vertical Plasfun najważniejsze cechy:
  • Ramki i zauszniki wykonane z tworzywa zapewniającego dobrą przyczepność;
  • Optymalnie wyprofilowany nosek;
  • Pryzmaty o szerokości ok. 22 mm nie odwracają obrazu;
  • Załączony pokrowiec transportowy;

* W zestawie znajduje się sznurek, szmatka oraz zapasowe śrubki wraz z małym śrubokrętem.

Okulary wspinaczkowe do asekuracji Y&Y Vertical Plasfun - orange - opinie klientów

0.0
0 opinie