top

Okulary na rower męskie

Okulary na rower męskie to konieczny dodatek w czasie szybszej jazdy. Ochronią oczy przed pędem powietrza, owadami czy błotem pryskającym spod kół. Przeciwsłoneczne okulary rowerowe męskie zapewnią lepsze widzenie w słonecznych warunkach.
Zobacz jako Siatka Lista

88 Produkty

Strona
na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

88 Produkty

Wyczyść

Okulary na rower męskie

W czasie jazdy na rowerze przemieszczamy się zdecydowanie szybciej, niż pieszo. Stąd też tak ważne jest odpowiednie zabezpieczenie oczu przed pędem powietrza. Okulary na rower męskie to, obok kasku, w zasadzie niezbędny element wyposażenia każdego miłośnika kolarstwa szosowego czy rowerów górskich, który pokonuje większe ilości kilometrów. Aby zapewniały one maksymalny komfort użytkowania oraz wysoką jakość widzenia, warto poświęcić nieco czasu na wybór modelu idealnie dopasowanego do naszych potrzeb. Dobre okulary rowerowe męskie muszą skutecznie chronić pędem powietrza powstającym w czasie szybkiej jazdy na rowerze. Wiatr może się bowiem przyczynić do łzawienia oczu, znacznie ograniczając nasze widzenie. W okresie letnim dodatkowym zagrożenie są owady, które mogą nam skutecznie utrudniać jazdę. Jeśli jeździmy w deszczu dużym utrudnieniem może być też woda lub błoto pryskające spod kół innych rowerzystów. We wszystkich tech sytuacjach sprawdzą się okulary na rower męskie z nieco większymi szybkami, które w pełni osłonią oczy przed tymi wszystkimi niedogodnościami. Odpowiednio ukształtowane soczewki sprawią, że oczy będą chronione zarówno przed wiatrem, wodą, jak i muchami. Całość powinna być jednocześnie opływowa. Bardzo ważne jest także, aby ramki były odpowiednio dopasowane do kasku, tak aby ten na nie na naciskał i nie powodował zsuwania się okularów z nosa. Pomimo tego, że okulary rowerowe męskie mają chronić przed wiatrem, to muszą mieć jednak zapewnioną odpowiednią wentylację, aby zapobiegać szybkiemu parowaniu okularów w czasie intensywnej jazdy. Specjalne wywietrzniki w ramach i szybkach pozwalają na skuteczną wentylację nagrzanego i wilgotnego powietrza, skutecznie zapobiegając parowaniu szkieł.

Okulary rowerowe męskie na zróżnicowaną pogodę

Wybierając okulary na rower męskie warto zastanowić się, w jakich warunkach najczęściej będziemy z nich korzystać. Największą popularnością cieszą się zawsze okulary przeciwsłoneczne, które zabezpieczają nie tylko przed wiatrem, ale również przed zbyt ostrym światłem oraz szkodliwym promieniowaniem UV. Modele te są oczywistym wyborem na letnie, bezchmurne dni. Markowe męskie okulary przeciwsłoneczne na rower zapewnią też znacznie lepsze widzenie w mocnym świetle. Na pochmurną pogodę dobrym wyborem będą okulary z żółtymi lub pomarańczowymi szybkami, zwiększające kontrast i wyostrzające kontury. Dzięki nim znacznie łatwiej zauważymy przeszkody na drodze. Wysoką wszechstronność zapewniają również okulary z zupełnie przezroczystymi szybkami. Świetnie sprawdzają się one w warunkach słabego oświetlenia, również po zmroku. Rowerzyści często poruszający się w zmiennych warunkach pogodowych mogą się też zdecydować na okulary rowerowe męskie z wymiennymi szybkami. Dzięki temu jeden model sprawdzi się niezależnie od warunków oświetleniowych. Jeszcze nowocześniejszym rozwiązaniem są fotochromatyczne okulary męskie na rower, które same dopasowują stopień przyciemnienia szkieł do padającego na nie światła. Im jest jaśniej, tym bardziej się przyciemniają. Niezależnie od tego, na które okulary na rower męskie się zdecydujesz, ważne jest to, aby skutecznie chroniły one oczy przed nadmiernym światłem i pędem powietrza.