top

Nikwax

Marka Nikwax to jeden z czołowych procentów środków piorących i impregnatów na świecie. Rozpoznawane wśród turystów logo pozwala przywrócić czystość i właściwości wodoodporne odzieży turystycznej i butów.
51
produkty
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 51

na stronę
 1. -25%
  Nowy
  Środek pielęgnujący Nikwax Basefresh 1L
 2. -25%
  Nowy
  Impregnat Nikwax Cotton Proof 300ml
 3. -25%
  Nowy
  Impregnat Nikwax Visor Proof 125ml
 4. -25%
  Nowy
  Impregnat Nikwax Glove Proof 125 ml
 5. -25%
  Nowy
  Impregnat Nikwax Rope Proof 1 L
  Impregnat Nikwax Rope Proof 1 L
  59,99 zł 79,99 zł
 6. -25%
  Nowy
  Impregnat Nikwax Basewash 1 L
  Impregnat Nikwax Basewash 1 L
  39,74 zł 52,99 zł
 7. -25%
  Techniczny środek czyszczący do prania odzieży wodoodpornej - zalecany do GORE-TEX
 8. -25%
  Impregnat Nikwax Polar Proof 300ml
 9. -25%
  Impregnat Nikwax Down Proof 300 ml
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 51

na stronę

Impregnaty Nikwax do butów i odzieży

Stosowane obecnie w odzieży turystycznej dzianiny i membrany wymagają specjalnych środków do pielęgnacji, aby nawet po wielu praniach nie traciły swoich właściwości. Dlatego tak dużą różnorodność produktów Nikwax sklep 8a.pl oferuje wszystkim entuzjastom spędzania wolnego na łonie przyrody. Pierwszy etap to najczęściej pranie używanej odzieży turystycznej. Dostępne są różne odmiany środków piorących dedykowane konkretnym materiałom. Płyn do prania puchu, polarów, softshelli czy wełny merino, pozwoli odpowiednio zadbać o markową odzież. Szczególną popularnością cieszą się środki do prania kurtek GORE-TEX®. Nie uszkadzają one membrany i pozwalają przywrócić odzieży świeżość. Drugi etap to impregnacja odzieży, aby nie chłonęła tak szybko wody. Dostępne są niezwykle skuteczne preparaty impregnujące, zarówno do użytku w pralce, jak i w sprayu. Osobna kategorią produktów stanowią impregnaty do obuwia, gdzie ważne jest dbanie o czystość cholewki oraz regularne nadawanie jej właściwości wodoodpornych. W takiej sytuacji z pomocą przyjdą zestawy z załączoną szczotką do obuwia, woski do skór licowych, oraz impregnaty w sprayu sprawdzające się z wieloma materiałami cholewki. Produkty Nikwax w sklepie 8a.pl to najwyższa jakość i łatwość użytkowania.

Historia Nikwax

Założycielem firmy Nikwax jest Nick Brown. W latach siedemdziesiątych intensywnie uprawiał turystykę, jednak odkrył, że żaden z preparatów do impregnacji obuwia, które były dostępne w tym czasie w sklepach, nie zapewnia jego obuwiu takiej ochrony, jakiej potrzebował. Wynalazł więc własny wosk impregnujący, który odpowiednio zabezpieczał skórę przed wilgocią, ale jednocześnie nadmiernie jej nie zmiękczał. Od tego pierwszego wosku nazwę przyjęła cała firma, która powstała na bazie tego pierwszego sukcesu. Obecnie impregnaty do butów i odzieży Nikwax wyznaczają nowe trendy, za którymi podążają inne firmy. Priorytetem stała się ochrona środowiska. Znaczna część dochodów jest przekazywana na badania, które przy zachowaniu wysokiej skuteczności impregnacji, mają zmniejszyć jej negatywny wpływ na środowisko. To właśnie te założenia pozwoliły wprowadzić na rynek preparaty impregnujące oparte na wodzie.