top

Nemo

Nemo Equipment to amerykańska marka produkująca wysokiej jakości sprzęt turystyczny. W jej ofercie znajdują się namioty, śpiwory, maty do spania, meble kempingowe i wiele innych akcesoriów outdoorowych. Nowoczesne projekty i wysokiej klasy materiały zastosowane w produktach Nemo przekładają się na ich wysoką niezawodność i trwałość.
Filtry (1)
Filtry
Kupuj przez
 1. Kategoria
  Survival / bushcraft
Zobacz jako Siatka Lista

4 Produkty

 1. -20%
  Namiot 2-osobowy Nemo Hornet OSMO 2P
  Namiot 2-osobowy Nemo Hornet OSMO 2P
  w tym VAT 1 759,99 zł
  Najniższa cena w okresie 30 dni przed obniżką 1 859,99 zł (-5%)
  Rekomendowana cena producenta 2 199,99 zł (-20%)
 2. -15%
  Namiot 3-osobowy Nemo Dragonfly OSMO 3P
  Namiot 3-osobowy Nemo Dragonfly OSMO 3P
  w tym VAT 2 439,99 zł
  Najniższa cena w okresie 30 dni przed obniżką 2 529,99 zł (-3%)
  Rekomendowana cena producenta 2 899,99 zł (-15%)
 3. -19%
  Namiot 3-osobowy Nemo Hornet OSMO 3P
  Namiot 3-osobowy Nemo Hornet OSMO 3P
  w tym VAT 2 219,99 zł
  Najniższa cena w okresie 30 dni przed obniżką 2 329,99 zł (-4%)
  Rekomendowana cena producenta 2 769,99 zł (-19%)
 4. -19%
  Namiot 2-osobowy Nemo Dagger Osmo 2P - green
  Namiot 2-osobowy Nemo Dagger Osmo 2P - green
  w tym VAT 2 119,99 zł
  Najniższa cena w okresie 30 dni przed obniżką 2 229,99 zł (-4%)
  Rekomendowana cena producenta 2 639,99 zł (-19%)
na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

4 Produkty

Wyczyść

Nemo Equipment- nowoczesny sprzęt turystyczny

Amerykańska marka jest specjalista w dziedzinie projektowania i produkcji ekwipunku turystycznego. Nowoczesne materiały i rozwiązani konstrukcyjne sprawiają, że sprzęt jest bardzo lekki i cechuje się wysoką niezawodnością. Przy tym wszystkim stosowane materiały cechują się trwałością, przez co poszczególne produkty Nemo świetnie sprawdzą się podczas kolejnych wyjazdów przez wiele sezonów. Trzon oferty stanowią akcesoria niezbędne do nocowania w terenie. Kompaktowe namioty zapewnią schronienie przed deszczem i wiatrem. Ciepłe śpiwory o charakterystycznym kształcie gwarantują świetną termikę w czasie snu. Niezbędne będą również maty i materacy do spania. Katalog produktów uzupełniają poduszki, meble i akcesoria turystyczne. Produkty Nemo Equipment są dostępne w wielu wariantach. Dzięki temu odpowiedni namiot znajdą tu zarówno miłośnicy outdooru wyjeżdżający na weekendowy wypad nad jezioro, jak i miłośnicy długich wędrówek po górskich szlakach.

Historia marki Nemo

Każdego dnia 25 osób i 9 psów podejmuje nowe wyzwania w starym, 200-letnim młynie w Dover, New Hempshire. Ten zgrany zespół opracowuje nowe rozwiązania w dziedzinie sprzętu turystycznego i outdoorowego. Budynki są zlokalizowane nad rzeką, którą można spłynąć na kajakach bezpośrednio do Oceanu Atlantyckiego. Godzinę drogi na północ znajdują się z kolei Góry Białe, znane ze swej zmiennej i często nieprzyjaznej pogody. Marka NEMO Equipment powstała właśnie z miłości do odkrywania nowych ścieżek i pogoni za tym, co nieznane. Przygody w outdoorze dają zupełnie nowe spojrzenie zarówno na tworzenie samego ekwipunku, jak i na cały model zarządzania firmą. To właśnie dlatego osoby zaangażowane w tworzenie marki cały czas czerpią radość i satysfakcję z wprowadzania na rynek innowacyjnego sprzętu turystycznego. Wszyscy oni tworzą zgrany zespół, który poza pracą umawia się na wspólne wyjazdy trekkingowe, rowerowe czy narciarskie. To właśnie wtedy powstają liczne pomysły na nowe produkty, a także na innowacyjne rozwiązania konstrukcyjne.

Z dbałością o środowisko

Osoby tworzące markę NEMO wierzą, że istnieje model zrównoważonego i odpowiedzialnego biznesu. Dbanie o przyrodę to nie tylko coś, co robi się od święta, ale powinno się przejawiać w konkretnych działaniach. Od tak oczywistych, jak instalacji paneli słonecznych, po te które wymagają więcej wysiłku, jak opracowywanie bardziej ekologicznych formuł wodoodpornych impregnacji. Sprzęt turystyczny marki Nemo Equipment jest produkowany z myślą o jak najdłuższym użytkowaniu. Nowoczesne mocne materiały sprawiają, że poszczególne produkty mogą być wykorzystywane jeszcze dłużej, zamiast przedwcześnie trafiać na wysypiska śmieci. Producent zachęca też do naprawy sprzętu. Czasami wystarczy tylko drobne przeszycie, podklejenie szwów czy łatka, żeby sprzęt mógł dalej funkcjonować w czasie kolejnych wyjazdów.

Podobnie jak inne najwyższej klasy produkty turystyczny, także te z marki Nemo wykorzystują jako ocieplinę naturalny puch. Firma dba jednak o to, aby pochodził on ze sprawdzonych źródeł. Musi posiadać certyfikat RDS (Responsible Down Standard), który oznacza, że puch był pozyskiwany tylko w humanitarny sposób. Dodatkowo zapewnia on, że w czasie hodowli zapewniony był dobrostan gęsi i kaczek. Amerykański producent niezwykle dużą wagę przykłada również do środków impregnacyjnych i wodoodpornych. Dzięki własnemu działowi chemicznemu opracowuje coraz to nowe formuły impregnacji i powleczeń przeciwdeszczowych, które wykorzystują coraz mniej szkodliwych dla środowiska substancji. Dzięki temu ekwipunek turystyczny Nemo zapewnia świetną ochronę przed niepogodą, a jednocześnie ma mniejszy wpływ na przyrodę. Wszystkie działania firmy i jej oddziaływanie na przyrodę są mierzone. To jeden z pierwszych mniejszych producentów, dla którego określono Higg Index. To cały raport przedstawiający presję firmy na środowisko naturalne, a także określający konkretne miejsca, w których można dokonać kolejnych ulepszeń.