top

Narciarstwo biegowe

Narciarstwo biegowe to zimowy sport dla wszystkich! Na biegówkach można się ścigać, wędrować po zaśnieżonych szlakach czy po prostu wyjść na popołudniowy spacer. W naszej ofercie zapewniamy cały sprzęt do narciarstwa biegowego, który jest niezbędny do zaczęcia przygody z biegówkami. U nas znajdziesz narty, buty, kije, smary i wiele innych akcesoriów, które przydadzą się w czasie wyjazdów na narty biegowe.
Filtry (1)
Filtry
Kupuj przez
 1. Rozmiar butów
  35
Zobacz jako Siatka Lista

1 Produkty

 1. -34%
  Buty do nart biegowych Alpina T5 PLUS JR - black/red
  Buty do nart biegowych Alpina T5 PLUS JR - black/red
  w tym VAT 269,99 zł
  Najniższa cena w okresie 30 dni przed obniżką 279,99 zł (-3%)
  Rekomendowana cena producenta 409,99 zł (-34%)
na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

1 Produkty

Wyczyść

Narciarstwo biegowe

W dawnych czasach wędrówka na nartach była często jedynym sposobem, żeby dostać się do zaśnieżonych miejscowości. Dziś dotarcie do takich odciętych od świata miejscowości jest znacznie łatwiejsze, a narciarstwo biegowe stało się sportem i aktywnością rekreacyjną. Stanowi świetną alternatywę dla pieszych wędrówek, szczególnie wtedy, kiedy drogi i szlaki przykrywa gruba warstwa śniegu. Obecnie w sklepach outdoorowych i górskich dostępny jest niezwykle szeroki wybór sprzętu do narciarstwa biegowego dla osób na każdym poziomie zaawansowania. Wyposażenia na biegówki nie mogło też zabraknąć w naszej ofercie. Są w niej między innymi modele dla początkujących adeptów tego sportu, które świetnie sprawdzą się w czasie stawiania pierwszych kroków w tej aktywności. Wygodne buty oraz wszechstronne narty biegowe świetnie spiszą się również podczas rekreacyjnych wycieczek.

Sprzęt do narciarstwa biegowego

Topowe marki narciarskie oferują pełen przekrój sprzętu. Najbardziej zaawansowane modele są przygotowywane z myślą o zawodnikach ścigających się na najwyższym poziomie. To konstrukcje w których bardzo często wykorzystywane są włókna węglowe i najnowsze rozwiązania konstrukcyjne. Taki profesjonalny sprzęt do narciarstwa biegowego jest ultralekki i przygotowany na największe obciążenia. Na drugim końcu znajdują się biegówki turystyczne i rekreacyjne, projektowane bardziej z myślą o wygodzie użytkowania oraz wszechstronności. Czy taki sprzęt jest gorszy? Zdecydowanie nie, a do amatorskiego użytkowania w wielu sytuacjach okaże się znacznie lepiej dostosowany do naszych potrzeb. Na sprzęcie zawodniczym najlepiej jeździ się po perfekcyjnie przygotowanych trasach do narciarstwa biegowego. Jeśli jednak narciarstwo biegowe będziemy uprawiać na gorzej utrzymanych duktach, czy wręcz w lesie na nieprzetartych drogach, to zdecydowanie lepiej sprawdzą się narty czy buty biegowe turystyczne. Szersza konstrukcja zapewni nam większą stabilność, a całość będzie się charakteryzowała większą trwałością, niezbędną w przypadku najechania na przypadkowe kamienie czy korzenie.

Akcesoria na biegówki w sklepie 8a.pl

Zapewniamy szeroki wybór produktów dla miłośników narciarstwa biegowego. W naszej ofercie znajduje się nie tylko podstawowy sprzęt na biegówki, taki jak narty, buty czy kije, ale również wiele mniejszych elementów wyposażenia. Wśród nich znajdują się chociażby lekkie kurtki, bluzy i spodnie, ciepłe skarpety, czapki, czy okulary na narty biegowe. Narciarstwo biegowe to jedna z tych aktywności zimowych, którą może uprawiać niemal każdy. Wystarczy podstawowy sprzęt (na początek najczęściej są to narty do stylu klasycznego dla początkujących) i możemy ruszać na nasze pierwsze trasy!