top

Kurtki na skitury damskie

Kurtki na skitury damskie to nowoczesne konstrukcje mające zabezpieczyć Cię przed ekstremalnym zimowym otoczeniem. Dzięki nim możesz skutecznie podjąć się tej wymagającej aktywności, którą jest narciarstwo pozastokowe.
Zobacz jako Siatka Lista

122 Produkty

na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

122 Produkty

na stronę
Wyczyść

Kurtki na skitury damskie — wsparcie membran

Najpowszechniej wykorzystywane w kurtkach skiturowych membrany to GORE-TEX®, Dynashell lub Power-Tex®. Ich istotną zaletą jest wysoki poziom wodoodporności. Bez niej nie ma mowy o skutecznym podjęciu się zimowej aktywności. Oznacza to, że kurtki na skitury damskie z takim rozwiązaniem zapewnią skuteczną ochronę przed przemoczeniem. Ma to istotne znaczenie w śnieżnym otoczeniu, gdyż nadmiar wilgoci może powodować groźne wychłodzenie. Wybierając model z membraną do swojej skiturowej garderoby, zapewnisz sobie techniczne wsparcie, bez którego nie ma co myśleć o wypadzie w teren. Dodatkowo kurtki na skitury z tym rozwiązaniem umożliwiają korzystanie z warstwowego systemu stroju. Dzięki temu pod swój model założysz ciepłą bluzę i koszulkę termoaktywną. Sprawia to, że pozbędziesz się wilgoci, która powstaje podczas wysiłku. Często zewnętrzna powłoka kurtki posiada impregnat DWR. Spowalnia on namakanie materiału, umożliwiając swobodnie spływanie kropel wilgoci, co doskonale wspiera membrany.

Kurtki na skitury damskie - wiatroszczelność

Współczynnik, który określa stopień wiatroszczelności w odzieży to CFM. Dla przykładu klasyczny polar posiada około 200 CFM, więc przepuszcza wiatr w dużym stopniu. Nowoczesne kurtki na skitury korzystają z rozwiązań softshellowych. Dla większości z nich ten współczynnik wynosi pomiędzy 6 a 40 CFM, co jest świetnym wynikiem. Dzięki temu nie musisz się obawiać, że górski wiatr spowoduje dyskomfort termiczny. Jednak rozwiązaniem, które w tej dziedzinie jest najlepsze, to membrana GORE-TEX® INFINIUM™ Product with WINDSTOPPER® Technology. Współczynnik dla tego rozwiązania wynosi 0 CFM! Oznacza to, że kurtki na skitury damskie z tą technologią w pełni zabezpieczą Cię przed wiatrem. Pozwoli to uniknąć jego wychładzającego wpływu, który jest w terenie bardzo niebezpieczny.

Kurtki na skitury damskie — komfort oddychalności

Wysiłek skiturowy jest nieodłącznie związany z nadprodukcją wilgoci przez ciało. Ta musi być skutecznie odprowadzana, byś uniknęła przegrzewania organizmu. Dlatego kurtki na skitury to zawsze syntetyczne materiały. Te jak wiemy, mają zdolność do częściowego zachowania naturalnej oddychalności skóry. Oznacza to, że nadmiar wilgoci będzie skutecznie odprowadzany, co ułatwi zachowanie komfortowego klimatu wokół skóry oraz ograniczy przegrzewanie. Kurtki na skitury w tym zadaniu są wsparte często przez specjalne otwory wentylacyjne. Znajdziesz je pod pachami, a ich zadaniem jest wypychanie nadmiaru gorącego powietrza. Dzięki temu zyskasz wsparcie chroniące przed nadmiernym przegrzewaniem. Niewątpliwie pozytywnie wpłynie to na komfort skiturowego wysiłku.

Kurtki na skitury damskie — wytrzymałość konstrukcji

Trudne skiturowe podejście oraz dynamiczny zjazd powodują, że na materiale powstają silne naprężenia. Potrafią one spowodować jego uszkodzenia, więc należy korzystać z najwytrzymalszych rozwiązań. Dlatego kurtki na skitury wykonano najczęściej z poliamidu lub z jego wsparciem. Wysoka trwałość tej tkaniny znacząco ogranicza możliwość przedarcia Twojego modelu, więc zachowasz jego funkcjonalność przez kolejne sezony.

Kurtki na skitury damskie — maksimum swobody ruchów

Uprawiając każdy sport, istotne jest to, by nic Cię nie ograniczało. Dlatego wybieraj zawsze te rozwiązania, które zapewnią maksimum swobody ruchów. Kurtki na skitury damskie to dopracowane konstrukcje, które spełniają tę definicję. Dzięki temu możesz podjąć się najtrudniejszych skiturowych wypadów, ciesząc się wygodą i wsparciem na każdym kolejnym metrze trasy.