top

Kurtki biegowe

Kurtki biegowe to lekkie modele, które doskonale sprawdzą się w czasie intensywnego wysiłku. Sklep 8a.pl zapewnia szeroki wybór kurtek biegowych. Wśród nich znajdziesz modele przeciwwiatrowe, przeciwdeszczowe i ocieplane.
Zobacz jako Siatka Lista

155 Produkty

na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

155 Produkty

Wyczyść

Kurtki biegowe to profesjonalne wsparcie Twojego treningu

W myśl maksymy "nie ma złej pogody, są tylko nieodpowiednie ubrania” chcemy przedstawić Wam kurtki biegowe, dzięki którym nie znajdziecie już żadnej wymówki od treningu! Bez względu na to, czy będzie na zewnątrz chłodno, będzie wiał wiatr, czy padał deszcz kurtka biegowa da Wam optymalne wsparcie. Zabezpieczy przed niekorzystną aurą i zapewni optymalny komfort termiczny i przyjemne poczucie suchości wokół skóry. Jak to możliwe? To bardzo proste! Za sprawą bardzo wydolnych, oddychających membran oraz najwyższej jakości materiałów stworzono kurtkę do zadań specjalnych! Lekką, nie krępującą ruchów, której zadaniem jest sprostać bardzo sprecyzowanym oczekiwaniom biegaczy! A tych jest wiele, podobnie jak miłośników biegania! Inne oczekiwania będą mieć biegacze górscy, inni maratończycy. Co innego potrzebować będzie biegacz amator. Z kolei zawodowiec, który startuje w zawodach najwyższej klasy poszukiwać będzie rozwiązań ultralekkich i maksymalnie wydajnych. Na szczęście dla każdego znajdzie się odpowiednia kurtka biegowa przeciwdeszczowa czy też przeciwwiatrowa.

Techniczne rozwiązania w kurtkach biegowych

Każda techniczna kurtka wykorzystuje specjalne tkaniny i ma skrupulatnie dopracowaną budowę. Kurtki biegowe szyje się z różnorodnych materiałów syntetycznych. Outdoorowi projektanci wykorzystują najczęściej włókna poliestrowe oraz poliamid. Materiały te zapewniają wysoką oddychalność, przy zachowaniu wysokiej odporności na uszkodzenia mechaniczne. Kurtka biegowa jest lekka i dobrze dopasowana do sylwetki biegacza. Dzięki temu nie odczuwamy dyskomfortu w trakcie poruszania się po szlakach czy poza nimi. Daje nam ona optymalną swobodę ruchów, nie krępuje ramion. Jest to bardzo ważne w trakcie rozgrzewki lub w trakcie zaawansowanych biegów górskich, gdzie bieg przypomina niekiedy wspinaczkę.

Kurtka biegowa ma sobie również poradzić z dużą ilością potu, który nasz organizm produkuje w czasie wzmożonej aktywności fizycznej. Jako że bieganie jest sportem aerobowym, współmiernie do wysiłku pocimy się i produkujemy ciepło. By nie przegrzać się w trakcie treningu, a potem nie zaziębić w trakcie postoju kurtki biegowe oferują dodatkową możliwość wentylacji w newralgicznych miejscach. Zazwyczaj są to minimalistyczne suwaki w okolicy pach lub laserowo wycięte perforacje, przez które możemy pozbyć się nadmiaru wyprodukowanej przez nas pary wodnej. Dbają one o cyrkulację powietrza, ograniczając uczucie przegrzania w trakcie technicznych odcinków czy podbiegów.

Niska waga to niewątpliwa zaleta kurtek biegowych

To, co charakteryzuje również kurtki biegowe to ich waga. Jest ona niezwykle ważna, jeśli pod rozwagę weźmiemy transport każdego nadprogramowego grama obciążenia. Kurtki biegowe kompresują się do małych rozmiarów. Najmniejsze i najlżejsze modele mieszczą się w plecakach biegowych oraz biodrowych saszetkach. Pakuje się je zazwyczaj albo do specjalnego worka transportowego dołączonego do kurtki albo do kieszeni własnej kurtki biegowej. Taki pakuneczek częstokroć mieści się w dłoni. Nawet na szlaku w trakcie wędrówki, czy podczas wyjazdu rowerowego warto taką kurtkę mieć ze sobą. Posłuży jako kurtka awaryjna na wypadek opadów czy nagłego ochłodzenia. Na uwagę zasługują również kurtki biegowe z kapturem. Jest on bardzo wygodny w użytkowaniu ze względu na wielopłaszczyznową regulację. Wyposażony w daszek dodatkowo chroni naszą głowę na wypadek mocnego opadu. Sprytnie skonstruowane ściągacze w kapturze sprawiają, że kurtki biegowe z kapturem nie ograniczają pola widzenia.

Odpowiednio dobrana kurtka biegowa tylko w 8a.pl!

Optymalnie dobrane kurtki biegowe mają na celu ochronę przed niskimi temperaturami powietrza, wiatrem i deszczem. Tym samym znakomita większość odzieży do biegania jest wyposażona w odpowiednie membrany oraz ociepliny. Jeśli w trakcie treningu czy spaceru po górach nie chcesz ryzykować przemoknięcia, z pomocą przyjdzie Ci kurtka biegowa przeciwdeszczowa. Membrana którą wykorzystuje sprawia, że do wewnątrz nie dostaną się krople wody. Z wewnątrz natomiast mniejsze cząsteczki pary wodnej mogą swobodnie wydostać się na zewnątrz. Membrana bowiem składa się z porów, które z jednej strony blokują wodę, a z drugiej pozwalają swobodnie wydostać się parze wodnej. Idealną opcją na zimę będą natomiast kurtki biegowe z kapturem, które są ocieplane. Lekka izolacja pozwoli Ci ua utrzymanie równowagi termicznej w mroźne dni. Ramiona oraz klatkę piersiową, czyli miejsca które najczęściej i najszybciej się wychładzają, zabezpieczone są dodatkową izolacją. Natomiast plecy i okolice pach, gdzie pocimy się mocniej wykonane są z lżejszego, lepiej oddychającego materiału. Producenci dbają, by ocieplane kurtki biegowe chroniły przed wychłodzeniem, ale też zapobiegały przegrzaniu organizmu. Szeroki asortyment odzieży do biegania znajdziesz w naszym sklepie 8a.pl.