top

Koszulki z filtrem UV

Koszulki z filtrem UV to doskonały wybór na upalne dni. Świetnie ochronią przed słońcem i zapewniają doskonałą wentylację. T-shirty UV od najlepszych marek outdoorowych to maksymalny komfort użytkowania.
Zobacz jako Siatka Lista

109 Produkty

na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

109 Produkty

na stronę
Wyczyść

Koszulki z filtrem UV na słoneczne warunki

T-shirty są jednym z najpopularniejszych wyborów wśród odzieży dla aktywnych osób, szczególnie w czasie cieplejszych pór roku. Świetnie sprawdzą się bowiem nie tylko na górskim szlaku, ale również w czasie wakacyjnego wyjazdu z rodziną czy codziennego użytkowania. Warto jednak zwrócić uwagą na to, aby materiał skutecznie chronił przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym. Koszulki z filtrem UV hamują znaczną część niebezpiecznych promieni, oferując większe bezpieczeństwo przebywania na słońcu. To szczególnie ważne, kiedy cały dzień spędzamy w terenie, a niebo pozostaje bezchmurne. Natężenie szkodliwego promieniowania UV wzrasta też wraz z wysokością, dlatego ochrona przed nim jest bardzo ważna podczas wypraw i trekkingów w wyższe góry. Doskonale wiedzą to projektanci najbardziej znanych marek outdoorowych, które w swoich kolekcjach proponują szeroki wybór odpowiednio zabezpieczających nas modeli. Damskie i męskie T-shirty UV skutecznie zmniejszą ilość docierającego do naszej skóry promieniowania słonecznego.

Koszulki z filtrem UV to skuteczna ochrona przed słońcem

Jak rozpoznać które koszulki skutecznie chronią przed promieniowaniem słonecznym? Producenci starają się je wyróżnić, zazwyczaj podając informację o stopniu ochrony przed promieniowaniem UV. Wyraża ją współczynnik UPF, który mówi o stopniu ochrony. Najczęściej posiada on wartość w przedziale 15-50 UPF. Im jest on wyższy, tym wyższy stopień ochrony zapewnia dany materiał. W przypadku UPF do skóry dociera 1/15 promieniowania. W przypadku UPF 50 będzie to tylko 1/50 szkodliwego promieniowania UV, a więc niespełna 2% promieniowania. Im dłużej przebywamy na słońcu, a pogoda jest bardziej bezchmurna, tym większą uwagę powinniśmy zwracać w kwestii dobieranej odzieży. Koszulki z filtrem UV topowych outdoorowych marek zapewniają najlepsze właściwości w czasie letnich wyjazdów i wycieczek na szlakach turystycznych. W połączeniu z krótkimi spodenkami zapewnią komfort termiczny nawet w czasie najbardziej upalnych dni.

Markowe T-shirty UV kupisz online w sklepie 8a.pl

Zapewniamy szeroki wybór najlepszych koszulek z filtrem UV. Zastosowane w nich materiały nie tylko zapewniają ochronę przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym, ale posiadają również wiele dodatkowych, typowo technicznych cech. Oferują wysoką oddychalność, dzięki czemu organizm ma zapewnione komfortowe warunki w czasie wysiłku fizycznego. Ponadto T-shirty UV cechują się niską wagą. Oferowane w wielu krojach modele sprawią, że każda osoba wybierze optymalny model. Poszukujesz koszulki idealnie dopasowanej do sylwetki, czy wręcz przeciwnie, modelu o swobodnym kroju? Wszystkie je znajdziesz online w sklepie 8a.pl. Koszulki z filtrem UV stanowią niezbędny element letniego ubioru każdej aktywnej osoby, która przywiązują dużą wagę do ochrony przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym. Damskie i męskie T-shirty UV z łatwością wybierzesz online w sklepie 8a.pl!

Sprawdź inne produkty z filtrem UV:

Ubrania z filtrem UV Czapki z filtrem UV T-shirty i koszulki męskie T-shirty i koszulki damskie Spodnie turystyczne