top

Kosmetyki podróżne

Kosmetyki podróżne świetnie sprawdzą się w czasie wyjazdów pozwalając zachować higienę i czystość w każdych warunkach. W ofercie zapewniamy mini kosmetyki turystyczne, które świetnie sprawdzą się na trekkingu, w górach czy podczas wakacji na campingu. Mini kosmetyki podróżne to także doskonały wybór na wyjazdy urlopowe i służbowe.
Filtry (1)
Filtry
Kupuj przez
  1. Kolor
    czarny
Zobacz jako Siatka Lista

3 Produkty

na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

3 Produkty

na stronę
Wyczyść

Kosmetyki podróżne i turystyczne – niezbędny dodatek w każdym bagażu

Wyjeżdżając na wakacje samochodem najczęściej nie musimy się zbytnio ograniczać w kwestii zabieranego bagażu. Wszystkie inne wyprawy i podróże, szczególnie te samolotem czy po prostu z plecakiem, wymagają większego przemyślenia tego, co zabieramy i w jakiej ilości. Kosmetyki z których korzystamy w domu najczęściej sprzedawane są w dużych, bardziej ekonomicznych opakowaniach. Jednak jeśli wyjeżdżamy tylko na kilka dni, nie warto brać ze sobą standardowych pojemników z szamponem czy żelem pod prysznic. Z pomocą przyjdą specjalnie przygotowane mini kosmetyki podróżne. Zdecydowanie mniejsze rozmiary pozwolą z łatwością zmieścić cały zestaw niezbędnych kosmetyków do małej kosmetyczki podróżnej. W czasie krótkich, weekendowych, a nawet tygodniowych wyjazdów, to nie tylko znacznie bardziej funkcjonalne rozwiązanie, ale też przede wszystkim lżejsze.

Mini kosmetyki turystyczne są produkowane również przez wiele marek outdoorowych. Wśród nich znajdziemy wszystkie najpotrzebniejsze żele antybakteryjne, mydła, szampony, żele pod prysznic, pomadki do ust, kremy z filtrem UV na słońce, spraye do stóp i wiele innych. Duży wybór sprawia, że każda osoba znajdzie kosmetyki idealne na swój wyjazd. Wyposażymy się tutaj zarówno w minimalistyczny zestaw kosmetyków na długi trekking, jak i kosmetyki travel size dostosowane do przewożenia w samolocie.

Mini kosmetyki podróżne to idealny wybór do samolotu

Bagaż zabierany ze sobą do samolotu można podzielić na dwie kategorie. Pierwszą z nich jest bagaż rejestrowany, który nadajemy w czasie odprawy na lot. Jest on umieszczany w lukach bagażowych i w takim przypadku najczęściej nie obowiązują żadne limity odnośnie kosmetyków. Zupełnie inaczej wygląda sprawa z bagażem podręcznym, które zabieramy ze sobą na pokład samolotu. W tym przypadku istnieją ścisłe limity na kosmetyki podróżne w formie past, żeli czy płynów. Najczęściej każdy z kosmetyków musi być zapakowany w oddzielną buteleczkę lub pojemnik o pojemności do 100 ml. Dodatkowo wszystkie one muszą być umieszczone w przezroczystej saszetce. Łączna pojemność torebki nie może być większa niż 1 litr. Warto oczywiście sprawdzić dokładne dane przed odlotem, aby nie musieć wyrzucać naszych kosmetyków na lotnisku. Przy tak restrykcyjnych limitach mini kosmetyki travel size sprawdzają się najlepiej, tym bardziej, że większość producentów stosuje opakowania nie przekraczające dozwolonych wielkości. Kosmetyki miniaturki to doskonały wybór na przeloty tanimi liniami lotniczymi, ponieważ większość biletów ogranicza bagaż właśnie do bagażu podręcznego.

Kosmetyki turystyczne na camping i w góry

W naszej ofercie zapewniamy również szeroki wybór kosmetyków biodegradowalnych, dla miłośników aktywności outdoorowych. Kiedy wybieramy się na dłuższych trekking czy będziemy biwakować w terenie, bardzo ważne jest zminimalizowanie naszego wpływu na środowisko naturalne zgodnie z zasadą „Leave No Trace”. W dzikim terenie w żadnym wypadku nie powinniśmy używać tradycyjnych kosmetyków, ponieważ generują one dużo zanieczyszczeń, W przypadku biwakowania w dzikich miejscach niezbędne są podróżne kosmetyki biodegradowalne. Specjalnie dobrany skład wyklucza wiele związków chemicznych, które nie są w stanie naturalnie się rozłożyć. Dzięki temu po ich użycie w terenie nie pozostawimy po sobie wielu zanieczyszczeń, a jednocześnie będziemy mogli w pełni zadbać o higienę.

Kosmetyki dla miłośników gór

W naszej ofercie nie zapominamy też o wszystkich miłośnikach aktywności podejmowanych w wysokich górach lub nad wodą. Wszędzie tam niezbędne jest zabezpieczenie skóry przed silnym szkodliwym promieniowaniem UV. Moc promieni słonecznych jest szczególnie dokuczliwa w wysokich górach, a także na śniegu czy na lodowcach. Dla skutecznej ochrony skóry niezbędne są kremy z filtrem UV. Przygotowane specjalnie dla miłośników gór kremy na słońce świetnie sprawdzają się czasie wysiłku. Dostępne są również specjalistyczne pomadki do ust. Wszystkie górskie kosmetyki podróżne zapewnią skórze optymalną ochronę nie tylko przed mocnym słońcem, ale również przed szybkim wysuszeniem, czy ostrym wiatrem.