top

Kominiarki damskie

Kominiarki damskie to niezwykle wszechstronna część wyposażenia, która doskonale sprawdza się podczas wielu aktywności. Jest przydatna nie tylko zimą, w czasie największych mrozów, ale również w przejściowych porach roku, kiedy robi się już chłodniej.
Zobacz jako Siatka Lista

37 Produkty

 1. -16%
  Nowy
  Kominiarka Buff Nilan - khaki
  Kominiarka Buff Nilan - khaki
  259,99 zł 309,99 zł
 2. -11%
  Nowy
  Kominiarka Icebreaker Apex Balaclava - jet
 3. -22%
  Kominiarka Kanfor Tarn - black
  Kominiarka Kanfor Tarn - black
  61,99 zł 79,99 zł
na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

37 Produkty

Wyczyść

Wszechstronne kominiarki damskie na narty, rower i wspinaczkę

Kominiarki damskie doskonale łączą w sobie funkcję szala i damskiej czapki. Są niezwykle wygodne podczas użytkowania, świetnie osłaniając szyję. Kominiarki zimowe nadają się zarówno na długie, zimowe spacery, jak i szaleństwa na stoku. Kominiarki narciarskie regulują ciepło i chłoną pot, zapewniając tym samym uczucie suchości. Ponadto mocno dopasowane kroje świetnie wpasowują się pod kask narciarski, jak i wspinaczkowy, z którego to względu są chętnie wybierane również przez miłośniczki wspinaczki w zimowych warunkach. Kominiarki damskie spisują się w wielu innych rolach – podczas biegania w niskich temperaturach, na motocyklu, na rowerze. Stosowane w nich techniczne materiały zapewniają bardzo dobrą izolację termiczną, a jednocześnie szybko odprowadzają wilgoć na zewnątrz, utrzymując przy głowie przyjemny klimat. Nieprzewiewne kominiarki damskie, modele polarowe czy kominiarki pod kask – wszystkie one doskonale spiszą się w czasie górskich aktywności.

Damskie kominiarki termoaktywne

Większość dostępnych sportowych modeli to kominiarki termoaktywne. Techniczne modele różnią się od bawełnianych tym, że posiadają wysoką zdolność odprowadzania pary wodnej i potu ze skóry, a tym samym niwelują uczucie wilgoci. Przez głowę ucieka bardzo dużo ciepła z ciała ludzkiego, dlatego tak ważna jest ochrona głowy przed zimnem w czasie uprawiania aktywności w niższych temperaturach. Kominiarki termoaktywne z jednej strony skutecznie izolują przed niską temperaturą, a z drugiej zapobiegają łatwemu przegrzaniu w czasie wysiłku. Sklep 8a.pl zapewnia szeroki wybór modeli, zróżnicowanych zarówno jeśli chodzi o zastosowany materiał, jak i krój.