top

Kije aluminiowe

Kije aluminiowe to element górskiego ekwipunku, którego zadaniem jest wspracie miłośników trekkingu czy narciarstwa. Są lekkie, a zastosowane w nich systemy blokownia dodają im funkcjonalności.
Filtry (1)
Filtry
Kupuj przez
 1. Producent
  Fizan
Zobacz jako Siatka Lista

2 Produkty

 1. -31%
  Kije trekkingowe Fizan Aria Alu - carbon
  Kije trekkingowe Fizan Aria Alu - carbon
  w tym VAT 239,99 zł
  Najniższa cena w okresie 30 dni przed obniżką 259,99 zł -7%
  Rekomendowana cena producenta 349,99 zł -31%
 2. -30%
  Kije aluminiowe Fizan Voyager - grey/blue
  Kije aluminiowe Fizan Voyager - grey/blue
  w tym VAT 174,99 zł
  Najniższa cena w okresie 30 dni przed obniżką 179,99 zł -2%
  Rekomendowana cena producenta 249,99 zł -30%
na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

2 Produkty

Wyczyść

Kije aluminiowe zapewniają świetne wsparcie podczas trekkingów

Górskie wędrówki, chociaż dają wiele satysfakcji, są również wyczerpujące. Kiedy pokonujesz kolejne strome podejście wesprą Cię kije aluminiowe. Tworzą dodatkowy punkt podparcia, tak aby maszerowało Ci się wygodniej. Dzięki nim wzrośnie efektywność podczas stawiania każdego kolejnego kroku w drodze na szczyt. Modele te sprawdzą się podczas różnych warunków atmosferycznych. W zależności od założonego talerzyka, większego bądź mniejszego, przystosujesz je do marszu po ośnieżonym, błotnistym czy standardowym terenie. Większe talerzyki redukującą ryzyko zapadania się całości, co zdecydowanie podniesie komfort w trakcie podjętego górskiego wyzwania. Ważna jest także końcówka w jaką kije zostały wyposażone. Producenci często decydują się na widię, która świetnie spisuje się na różnym podłożu. Często dołączają również dodatkową osłonkę na końcówkę, które zabezpieczy przez jej szybkim ścieraniem się na asfalcie.

Wykonane z aluminium kije zapewniają świetne właściwości użytkowe

Projektanci nie bez powodu tak często stawiają na aluminium. Jego właściwość to szereg korzyści. Po pierwsze jest lekkie. Jego niska waga sprawia, że kije z niego wykonane łatwiej przetransportować. Po przytroczeniu do plecaka nie są dużym obciążenie, tak aby pomagać Ci w efektywnym przemarzaniu szlaków. Ponadto kije aluminiowe to także elastyczność. Dobrze znoszą naprężenia, które występują podczas oprania się o nie. Cechując się dobrą wytrzymałością, będą mogły być wykorzystywane podczas kolejnych górskich wypadów. Ponadto aluminium jest także odporne na korozję. Całość będzie więc oferowała swoją funkcjonalność przez długi czas.

Kije aluminiowe to także odpowiednia wysokość i szybkość składania

Aby kije jak najlepiej wspierały Cię podczas pokonywania szlaków, ważne jest odpowiednie dostosowanie ich wysokości. Modele dostępne w naszym sklepie wyposażone są w różne rozwiązania, mające zapewnić szybkość tego procesu. Wiele kijów bazuje na wewnętrznym systemie blokowania. Są one regulowane poprzez przekręcenie sąsiadujących ze sobą segmentów. Rozwiązanie to jest niezwykle łatwe w obsłudze, jednak poleca się je głównie podczas górskich wędrówek w okresie letnim. Całoroczne modele często korzystają z zewnętrznego systemu blokowania. Zastosowany w ich konstrukcji zatrzask doskonale radzi sobie w niskich temperaturach. Nie zamarza, dając Ci możliwość szybkiej zamiany wysokość kija w trakcie zimowego górskiego wypadu. Co więcej, w prosty sposób obsłużysz go także w rękawiczkach. Kije aluminiowe to często także modele o konstrukcji sondy. Podstawą tej budowy jest linka, która łączy poszczególne segmenty tego typu modeli oraz specjalna dźwignia. Ich złożenie trwa dosłownie kilka sekund. Polecane są szczególnie podczas dynamicznego przemierzania szlaków.

Wygodne w użytkowaniu kije aluminiowe topowych marek

Komfort podczas wykorzystywania kijów zależy między innymi od konstrukcji rączki. Projektanci często stosują w tym miejscu piankę EVA, która zapewnia stabilność chwytu. Niektóre kije posiadają natomiast rękojeść wykonaną z korka. To naturalne tworzywo, podobnie jak pianka, świetnie spisze się w obszarze pochłaniania wilgoci. W ofercie posiadamy również modele z gumową rączką, które oferują świetną przyczepność. Kije aluminiowe zapewniają także wygodę ich utrzymania dzięki odpowiedniemu profilowi części chwytnej oraz zastosowaniu pętli nadgarstkowej. Projektanci topowych marek, które znajdziesz w naszym sklepie zwracają uwagę zarówno na budowę rączki, jak i każdego innego elementu konstrukcyjnego. Dzięki temu kije z aluminium dostępne w naszej ofercie oferują wysoką funkcjonalność. Wybierając modele firm Black Diamond, Fizan czy Gabel będziesz mógł cieszyć się właściwym wparciem podczas przemierzania szlaków.