top

Kajaki dmuchane

Dmuchane kajaki zdobywają coraz większą popularność wśród turystów i aktywnych osób. Kajak pneumatyczny jest łatwy w transporcie i stabilny na wodzie. W ofercie zapewniamy pompowane kajaki 1 i 2 osobowe.
Filtry (1)
Filtry
Kupuj przez
  1. Kolor
    zielony
Nie znaleźliśmy produktów pasujących do zapytania.
Wyczyść

Kajak dmuchany to maksymalny komfort użytkowania

Kajaki pneumatyczne to doskonałe rozwiązanie dla wszystkich osób które nie mają warunków i miejsca do przechowywania klasycznych modeli. Dmuchany kajak można łatwo spakować do niedużej torby i przewieźć w bagażniku samochodu. Przygotowanie dmuchanego kajaka do użytkowania jest bardzo szybkie. Dzięki specjalnym pompkom całość można napompować w klika minut. Obecnie czołowi producenci dmuchanych kajaków oferuję wiele modeli różniących się nie tylko wielkością, ale również konstrukcją czy wyposażeniem.

Budowa kajaków pneumatycznych

Większość kajaków pompowanych jest wyposażona w kilka niezależnych przegród, dzięki czemu nawet w przypadku przebicia jednej z nich kajak nie zatonie. W zależności od przeznaczenia liczba komór może być zróżnicowana. Modele rekreacyjne będą posiadały ich mniejszą ilość, natomiast modele wyprawowe czy do pływania po morzu większą, aby zwiększyć bezpieczeństwo. Różna może też być sama konstrukcja. Kajaki dmuchane przeznaczone do pływania po rzekach często będą posiadały komory ukryte pod dodatkową warstwą materiału, który będzie je chronił przed przypadkowym przetarciem czy przebiciem.

Istnieje kilka rodzajów kajaków dmuchanych, różniących się rozmiarem, kształtem i przeznaczeniem. Podstawowym parametrem jest oczywiście wielkość kajaka. Mniejsze kajaki jednoosobowe są bardzo wygodne w manewrowaniu i lżejsze. Wiele osób decyduje się jednak na dmuchany kajak dwuosobowy. Taki model świetnie sprawdzi się podczas pływania w parach lub z dziećmi. Kajaki dwuosobowe są też chętnie wybierane na dłuższe wyprawy, ponieważ można w nich łatwo zmieścić większy bagaż. Wielu producentów ma w swojej ofercie jeszcze większe modele, które pomieszczą nawet 3 osoby. Przy zakupie kajaka dmuchanego wart sprawdzić też maksymalne dopuszczalne obciążenie i wziąć pod uwagę to, gdzie będziemy go użytkować.

Typy kajaków dmuchanych

Istnieje kilka różnych typów kajaków dmuchanych, przeznaczonych do różnych aktywności na wodzie. Każdy znich się kształtem, wielkością czy zastosowanymi materiałami.

Dmuchane kajaki rekreacyjne

Modele do rekreacji są doskonałym wyborem dla początkujących i osób, które poszukają kajaka na wakacyjny wyjazd nad jezioro. Dmuchane kajaki do rekreacji mają bardzo stabilną konstrukcję, wygodne siedzenia i są łatwe w manewrowaniu. To optymalny wybór osób poszukujących urozmaicenia w czasie letniego urlopu nad wodą.

Pneumatyczne kajaki turystyczne

Kajaki do turystyki są projektowane z myślą o pokonywaniu dłuższych tras. Świetnie spiszą się w czasie kilkudniowych spływów na rzece czy podczas pływania po większych jeziorach. Dmuchane kajaki turystyczne zazwyczaj mają dłuższy kadłub, bardziej zaawansowaną konstrukcję i dodatkowe wyposażenie, takie jak miejsce na bagaż. Modele do turystyki są nieco szybsze i lepiej utrzymują kierunek płynięcia, dzięki czemu pokonywanie na nich większych dystansów jest znacznie wygodniejsze.

Dmuchane kajaki na rzeki górskie (whitewater)

Pneumatyczne kajaki górskie powstały dla osób lubiących pływanie na rwących rzekach o większym stopniu trudności. Wysoko specjalistyczne modele tego typu są przeznaczone dla najbardziej doświadczonych użytkowników. Kajaki dmuchane górskie mają wytrzymalszą konstrukcję. Wzmocnione ścianki i bardzo wytrzymałe materiały ochronią kajak przed rozerwanie na skałach czy kamieniach.

Kajaki oceaniczne i morskie

Dmuchane kajaki oceaniczne projektuje się z myślą o pływaniu na otwartych wodach. To najdłuższe ze wszystkich typów kajaków. Świetnie sprawdzają się podczas pływania po falach i dobrze utrzymują kurs, co jednak przekłada się na mniejszą zwrotność. Te modele zdecydowanie nie sprawdzą się na wąskich i krętych rzekach czy nawet mniejszych jeziorach.

Kajaki wędkarskie

Kajaki pompowane dla wędkarzy specjalnie zaprojektowano dla miłośników wędkarstwa. Często mają uchwyty na wędki, wygodne siedzenia z oparciem, miejsce na przechowywanie sprzętu wędkarskiego i inne funkcje, które ułatwiają dłuższy pobyt na wodzie.

Kajaki pompowane w sklepie online

W naszym sklepie kajaki pneumatyczne są dostępne w różnych rozmiarach i konfiguracjach, które można dopasować do indywidualnych potrzeb. Wśród nich znajdziesz zarówno modele rekreacyjne, jak i dmuchane kajaki turystyczne, którymi będziesz mógł wyruszyć w kilkudniową podróż. Większość modeli jest wyposażona w wygodne w użytkowaniu torby lub plecaki, które pozwolą z łatwością przewozić kajak po spuszczeniu z niego powietrza.