top

Impregnaty do namiotów

Impregnaty do namiotów umożliwiają przywrócenie lub nadanie właściwości hydrofobowych. Dzięki nim spowolnione zostanie namakanie materiału namiotu, tak aby całość dłużej chroniła Cię przed deszczem.
Filtry (1)
Filtry
Kupuj przez
  1. Outlet
    Nie
Zobacz jako Siatka Lista

8 Produkty

na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

8 Produkty

na stronę
Wyczyść

Impregnaty do namiotów – kiedy z nich skorzystać?

Kiedy pogoda spłata Ci figla i mimo zapowiadanej suchej aury, zacznie padać, ważne jest, aby Twój namiot szybko nie przemókł. Aby jego materiał dłużej nie przepuszczał wody, użyj specjalnych impregnatów, które dostęp są w naszym sklepie 8a.pl. Tworzą na materiale hydrofobową powłokę, dzięki której krople deszczu spływają po konstrukcji całości. Dzięki temu przez długi czas możesz cieszyć się suchością wnętrza namiotu. Impregnaty do namiotów doskonale sprawdzą się, kiedy zauważysz, że oryginalna powłoka Twojego turystycznego modelu już się nie sprawdza. Odświeżą właściwości wodoodporne Twojego outdoorowego sprzętu. Dzięki nim nie dasz się zaskoczyć opadom deszczu podczas noclegu w terenie.

Środki impregnujące do różnego typu namiotów

Obojętnie czy używasz namiotu wyprawowego, czy biwakowego, możesz liczyć na środki impregnujące dostępne w naszym sklepie. Sprawdzą się na różnorodnych tkaninach, tworząc hydrofobową powłokę. Ich producenci zadbali również, aby zmniejszyć ryzyko powstawania plam czy zacieków (oczywiście, najpierw należy wykonać próbę). Możesz więc cieszyć się większym zabezpieczeniem przed opadami, bez zniszczenia konstrukcji modelu. Niektóre ze środków impregnujących, oprócz spowalniania namakania materiału namiotu, sprawiają także, że tkanina jest chroniona przed działaniem promieni słonecznych. Oferowana ochrona od promieniowania UV sprawia, że zredukowane zostaje ryzyko szybkiego wyblaknięcie materiału. Całość przez długi czas będzie doskonale się prezentować. Dodatkową korzyścią jest fakt, że niektóre impregnaty do namiotów sprawdzą się także jako środki impregnujące plecaki czy inne elementy turystycznego ekwipunku.

Impregnaty do namiotów – jak stosować?

Producenci tego typu środków zadbali, aby ich użycie było dziecinnie proste. W ofercie sklepu znajdują się impregnaty do namiotów w formie sprayu. Taka formuła pomaga w równomiernym naniesieniu preparatu na tkaninę, redukując ryzyko powstania zacieków. Nałożenie całości jest niezwykle łatwe. Niektóre środki impregnujące nanosi się z kolei za pomocą gąbki. Wcierając płyn w strukturę materiału, zadbasz o nadanie całości właściwości wodoodpornych. Stworzona w ten sposób powłoka sprawia, że krople wody dłużej nie będą w stanie przedostać się przez tkaninę. Zwiększy to szansę na cieszenie się suchością wnętrza namiotu podczas opadów.