top

Foki do nart

Foki do nart to element sprzętu skiturowego, który pozwala no sprawne podchodzenie pod górę. Na naszej stronie przedstawiamy foki skitourowe czołowych producentów takich jak Dynafit, Pomoca czy Contour.
76
produkty
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-54 z 76

Strona
na stronę
 1. -32%
  Foki do nart Volkl VTA 84 Skins
  Foki do nart Volkl VTA 84 Skins
  407,32 zł 599,00 zł
 2. -32%
  Foki Volkl VTA 108 Skins
  Foki Volkl VTA 108 Skins
  421,59 zł 619,99 zł
 3. -27%
  Foki do nart Dynafit Speedskin Speed 90
 4. -25%
  Pomoca Climb 2.0 ready2climb - 120 mm
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-54 z 76

Strona
na stronę

Foki skiturowe – rodzaje

Dostępnych jest klika odmian fok skiturowych, które różnią się zastosowanymi materiałami, a także sposobem mocowania. Najpopularniejsze są tradycyjne foki klejowe. Od spodniej strony są wyposażone w warstwę specjalnego kleju, który zapewnia im optymalne przywieranie do ślizgu. Dostępne są również nowoczesne foki adhezyjne, które zamiast kleju zostały wyposażone w specjalną warstwę, które zapewnia optymalne przywieranie do narty. System ten jest mniej podatny na łatwe zabrudzenie oraz zdecydowanie łatwiej go wyczyścić. Foki są również zróżnicowane ze względu na materiały użyte do wykonania włosia. Najszybsze są foki moherowe, stosowane najczęściej na zawodach, a także wtedy, kiedy zależy nam na uzyskaniu maksymalnej prędkości. Drugim typem są foki syntetyczne, które cechują się zwiększoną wytrzymałością, przy utrzymaniu dobrych parametrów użytkowych. W asortymencie naszego sklepu dostępne są różne systemy zakładania fok, które są uwarunkowane wyborem modelu nart skiturowych. Zaczepy z przodu i z tyłu mogą się różnić, w zależności czy są to narty marki Dynafit, Volkl czy Majesty. Szeroki wybór fok narciarskich pozwoli dobrać nie tylko kompatybilny system mocowania, ale także idealną długość i szerokość.

Akcesoria do fok skiturowych

Każda foka skiturowa musi być odpowiednio impregnowana, aby zapewniała optymalne właściwości użytkowe. To właśnie dlatego oferujemy również smary do fok w kostce, a także impregnaty do fok w sprayu. Pozwolą one ochronić foki przed zalodzeniem oraz przed przyklejaniem się śniegu w wymagających warunkach. W naszej ofercie zapewniamy najlepsze foki skiturowe – sklep 8a.pl to duży wybór modeli od topowych marek. Najwyższa jakość to świetny poślizg i dobra przyczepność na podejściach.

Inne popularne kategorie skiturowe:

Kaski skiturowe Lawinowe ABC Gogle narciarskie Akcesoria skiturowe Kije skiturowe
Buty skiturowe Wiązania skiturowe Harszle Odzież skiturowa Plecaki skiturowe
Raki skiturowe Czekany skiturowe Uprzęże skiturowe Okulary górskie Czołówki

Męska i damska odzież skiturowa:

Kurtki skiturowe Spodnie skiturowe Skarpety skiturowe Rękawice na skitury Bielizna szybkoschnąca