top

Fizan

Fizan jest jednym z czołowych producentów, jeśli chodzi o kije trekkingowe i narciarskie. Dbając o wysokie standardy wykonania i trwałość, produkty Fizan powstają w fabrykach we Włoszech.
Filtry (1)
Filtry
Kupuj przez
  1. Kolor
    czarny
Nie znaleźliśmy produktów pasujących do zapytania.
Wyczyść

Kije trekkingowe Fizan – nieoceniona pomoc w czasie wędrówki

Kije trekkingowe zdobywają coraz większą popularność zarówno wśród turystów, jak i doświadczonych miłośników gór. Świetnie sprawdzają się podczas krótszych, jednodniowych wycieczek, jak i w czasie długich, wielotygodniowych trekkingów. Kije świetnie pomagają w zachowaniu równowagi na nierównych szlakach i ścieżkach. Ich rola jest szczególnie doceniana podczas przemieszczania się z większym plecakiem. Pozwalają bowiem w znacznym stopniu odciążyć kręgosłup, a część obciążenia jest przekazywana na ramiona. Kije turystyczne są przez to szczególnie chętnie wybierane przez miłośników trekkingów, stanowiąc nieocenioną pomoc na dłuższych trasach. Efektywne używanie kijów Fizan pozwala również zwiększyć tempo na podejściach, dzięki czemu możemy szybciej i sprawniej dotrzeć do wyznaczonego celu. Dzięki możliwości regulacji długości, w większości kije można perfekcyjnie dopasować do pokonywanego terenu. Podczas podchodzenia pod górę można je skrócić, a w czasie trawersowanie zbocza można ustalić różną długość dla prawego i lewego kija, aby jeszcze lepiej utrzymywać równowagę w czasie marszu.

Szeroki wybór kijów trekkingowych marki Fizan

Tak doświadczony producent posiada w swojej ofercie wiele modeli kijów, dzięki czemu żaden użytkownik nie będzie miał kłopotu ze znalezieniem tych, które zostały idealnie dopasowane do jego potrzeb. Podstawowe model świetnie sprawdzają się podczas krótszych wycieczek. Zastosowane aluminium gwarantuje odpowiednią wytrzymałość. Profilowane rączki oraz szeroki paski oferują nie tylko wygodę, ale również zapewniają maksymalną pewność podparcia. Bardziej zaawansowane modele charakteryzują się niższą wagą, a także podwyższoną wytrzymałością. W ofercie marki dostępne są równie ultralekki kije karbonowe. Fizan wykorzystał w nich włókna węglowe, co przekłada się na pożądaną sztywność oraz niezwykle niską wagę. O niezawodności kijów na szlaku często decyduje mechanizm blokujący ich wysokość. W tym względzie projektanci włoskiego producenta polegają na dwóch, sprawdzonych w praktyce, rozwiązaniach. Zarówno wewnętrzny, skręcany mechanizm blokujący, jak i zewnętrzny, z klamrą, gwarantują możliwość pewnego ustalenia wysokości kijów na czas wędrówki.