top

Detektory lawinowe Arva

Detektory lawinowe Arva to wysoka niezawodność i łatwość obsługi. Detektor lawinowy to niezbędna część wyposażenia każdego miłośnika zimowych sportów poruszającego się w terenie zagrożonym lawinami.
Nie znaleźliśmy produktów pasujących do zapytania.
Wyczyść

Detektor lawinowy Arva — niezbędny element zimowego wyposażenia

Jeśli nasze wyjścia w góry nie ograniczają się jedynie do letnich wypadów. Poruszamy się w terenie zagrożonym lawinami. Wtedy naszym obowiązkiem jest posiadanie odpowiedniego sprzętu najczęściej nazywanego lawinowym ABC. Wyłącznie pełen zestaw pozwoli nam na sprawne prowadzenie akcji poszukiwawczej w przypadku zejścia lawiny. Detektory lawinowe Arva to jeden z najważniejszych elementów takiego zestawu. Pozwalają one bowiem na namierzenie ofiar w lawinowisku, co ułatwia sprawne wydobycie osób. Pamiętaj, każda minuta, zmniejsza szanse na przeżycie zasypanej osoby, wybór odpowiedniego sprzętu i umiejętność jego obsługi ma więc kolosalne znaczenie.

Nowoczesna konstrukcja zapewniająca zwiększone bezpieczeństwo

Detektory lawinowe Arva to szeroki wybór modeli, które posiadają różne opcje. Od podstawowych produktów, których obsługa nie przysporzy nikomu problemów, po profesjonalne narzędzia z mnogością opcji. Każdy z detektorów wykonany jest z wysokiej jakości tworzyw sztucznych, które cechują się niską wagą i sporą odpornością na przypadkowe uszkodzenia. W zestawie z detektorem większość modeli będzie posiadała specjalne szelki, które ułatwią jego bezpieczne przenoszenie. Detektory lawinowe Arva mogą być wyposażone w wiele opcji, każdy z nich ma jednak za zadanie działać w dwóch trybach, odbioru, oraz nadawania sygnału. Dzięki temu w przypadku zejścia lawiny odpowiednio obsłużony detektor wskaże nam miejsce, w którym odnajdziemy zasypaną osobę. Nowoczesne modele posiadają sporej wielkości czytelne wyświetlacze, niektóre z nich są podświetlane, co pozwala na wygodne korzystanie z detektora w każdych warunkach oświetleniowych.

Sprawdź detektory lawinowe Arva w ofercie sklepu górskiego 8a.pl

W naszym sklepie internetowym skompletujesz pełne lawinowa ABC między innymi od marki Arva. Oprócz detektora zaopatrz się w sondę lawinową Arva, oraz łopatę śnieżną Arva. Jedynie pełny zestaw lawinowego ABC pozwoli ci na sprawne przeprowadzenie akcji ratunkowej. To na twoich barkach spoczywać będzie życie, oraz zdrowie przyjaciół, z którymi wyruszysz w góry zimą. Pamiętaj, sam zakup niezbędnego sprzętu to dopiero początek drogi, przed pierwszym wyjściem w góry koniecznie naucz się go obsługiwać, najlepiej na specjalnym kursie lawinowym, lub kursie zimowej turystyki górskiej.