top

Czekany turystyczne Climbing Technology

Czekany turystyczne CLIMBING TECHNOLOGY® to wygoda i bezpieczeństwo w trakcie zimowej eksploracji szlaków i zdobywania zaśnieżonych szczytów. Niezawodne czekany CT pozwalają na pewną asekuracją na stromych zboczach.
Zobacz jako Siatka Lista

10 Produkty

na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

10 Produkty

Wyczyść

Niezawodność i bezpieczeństwo

Czekany turystyczne Climbing Technology to sprawdzone konstrukcje, które od wielu już lat umożliwiają miłośnikom zimowych wypraw bezpieczne wyruszanie na szlaki zasypane grubą warstwą śniegu. Czekan to niezbędny dodatek do wyposażenia w czasie zimowych wypraw. Zwiększa on bezpieczeństwo podczas przemieszczania się w górskim terenie, zapewniając niezbędną asekurację w razie upadku czy poślizgnięcia się w trudnym terenie. Dodatkowo zapewni wsparcie podczas wspinaczki po stromym zboczu. Czekany turystyczne Climbing Technology to zróżnicowane modele dopasowane do potrzeb każdego użytkownika, zarówno tego początkującego, jak i najbardziej doświadczonego. Wśród nich znajdują się podstawowe modele, które świetnie spiszą się podczas pierwszych wyjść oraz drogach o średniej trudności. Na trudniejsze technicznie fragmenty przygotowano bardziej zaawansowane czekan z kutymi na gorąco ostrzami i głowicami, które charakteryzują się bardzo wysoką wytrzymałością. Gwarantują również pewne osadzanie ostrza nawet w twardszym lodzie.

Czekany turystyczne CT w kilku odsłonach

Choć ich przeznaczenie jest podobne, poszczególne czekany mogą się między sobą różnić szczegółami, które mają wpływ na wygodę ich użytkowania. Warto zwrócić uwagę chociażby na kształt głowicy, aby dobrze leżała w dłoni. Ostrza poszczególnych modeli mogą się różnić kształtem. Jedne będą lepiej przystosowane do użytkowania w zmrożonym śniegu, inne lepiej spiszą się w lodzie i skałach. Jeśli czekan posłuży również na fragmentach wymagających umiejętności wspinaczkowych dobrze, aby był wyposażony w wygodny uchwyt na dłoń. W ofercie włoskiego producenta dostępne są także bardzo lekkie czekany turystyczne Climbing Technology wykonywane ze stopów lekkich. To świetnie rozwiązanie znacznie ograniczające wagę bagażu, jeśli wiemy, że z czekana skorzystamy tylko na krótkich fragmentach trasy. Modele te są również chętnie wybierane przez miłośników skialpinizmu, aby nie obciążać nadmiernie plecaka. Wszystkie czekany turystyczne Climbing Technology są wyposażane w funkcjonalne łopatki, które mogą posłużyć do wykucia lub oczyszczenia stopni ze śniegu. Większość modeli jest również wykończona w dolnej części stalowym grotem. Pozwala on na pewne przebijanie zmrożonej wierzchniej warstwy śniegu. Dzięki temu czekan oferuje pewną asekurację i podparcie w trakcie przemieszczani się po stromym zoboczu.

Sprawdzony wybór

Czekany turystyczne Climbing Technology cieszą się dużą popularnością wśród zimowych turystów górskich. Zawdzięczają to niezwykle udanym konstrukcjom, które świetnie spisują się w czasie częstego użytkowania. Do kultowych już modeli bezsprzecznie należy czekan Climbing Technology Alpin Tour, który dzięki swojej wszechstronności towarzyszy miłośnikom górskich wędrówek i zdobywania szczytów już od wielu sezonów. Jego kolejne wersje ugruntowują tylko opinię o jego niezawodności. Praktyczne pętla nadgarstkowa świetnie zabezpiecza nas przed zgubieniem czekana w eksponowanym terenie. Czekany turystyczne Climbing Technology to bezpieczeństwo w trakcie górskich wypraw.