top

Czapki do biegania damskie

Czapki do biegania damskie to funkcjonalny element garderoby każdej entuzjastki tego sportu. Czapki z daszkiem świetnie sprawdzą się latem, a tradycyjne modele będą izolowały od chłodu podczas jesiennej aury.
Filtry (1)
Filtry
Kupuj przez
  1. Kolor
    różowy
Zobacz jako Siatka Lista

4 Produkty

na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

4 Produkty

na stronę
Wyczyść

Czapki do biegania damskie – doskonały wybór na lato

Pogodna aura sprzyja aktywnościom, takim jak bieganie. Nie musisz obawiać się wychłodzenia, jednak problemem często jest uczucie przegrzania. Czapki do biegania damskie zostały tak skonstruowane, aby je zredukować. Ich konstrukcja często bazuje na siateczkowych panelach, które zapewniają wentylację. Redukuje to nadmierne gromadzenie się ciepłego powietrza pod nakryciem głowy. Dzięki temu użytkowanie czapki staje się bardziej komfortowe. Ważnym elementem konstrukcyjnym jest również daszek. Chroni on oczy od rażących promieni słonecznych. Ogranicza   możliwość wystąpienia sytuacji, kiedy Cię oślepią, dzięki czemu dostrzeżesz przeszkodę na drodze. Z racji swojego charakteru czapki zapewniają również oddychalność. Odprowadzają wilgoć z okolic głowy oraz czoła, która powstaje na skutek wysiłku. Przez długi czas doświadczasz więc przyjemnego klimatu przy skórze. Ponadto projektanci czapek damskich na lato dbają, aby oferowały one również ochronę przed promieniowaniem UV. Ich materiał odbija je, tak aby nie dostawały się w okolice skóry.

Czapki biegowe damskie – modele na chłodne dni

W asortymencie sklepu znajdują się również czapki odpowiednie podczas niższych temperatur. Stanowią warstwą izolacyjną od chłodu, tak aby nie przeszkadzał Ci on w dążeniu do mety. Włókna wykorzystane  w ich konstrukcji zadbają o komfort termiczny. Niektóre czapki do biegania damskie świetnie radzą sobie również z wiatrem. Wynika to z wykorzystania membrany lub też softshellowej konstrukcji. Modele te blokują podmuchy wiatru, chroniąc od wychodzenia jakie powodują. Oczywiście, chociaż głównym zadaniem tych czapek jest zadbanie o komfort termiczny, zapewniają one także oddychalność. Klimat przy skórze będzie więc przez długi czas przyjemnie suchy.

Czapki do biegania damskie to także wygodne dopasowanie

Czapki dostosują się do Twojej głowy dzięki nieodpowiedni konstrukcji. Modele z daszkiem posiadają regulację w tylnej części, dzięki której ustabilizujesz całość. Podczas dynamicznego przemierzania tras czapka nie spadnie z głowy ani nie będzie się przesuwać. Ciągłe kontrolowanie jej ułożenia z pewnością pogorszyłoby efektywność biegu. Standardowe czapki są natomiast odpowiednio rozciągliwe. Wynika to z domieszki elastanu, który dba o właściwe dopasowanie się czapek do głowy. Z racji bliskiego przylegania do głowy, projektanci konstruują czapki w taki sposób, aby były przyjemne w kontakcie ze skóra. Nie będziesz musiała więc zmagać się z jej podrażnianiami.

Topowe marki i dopracowany design damskich czapek do biegania

W naszym sklepie możesz znaleźć modele znanych outdoorowych producentów. Marki Salewa, Buff czy Dynafit oferują dopracowane pod względem konstrukcyjnym, jak i wizualnym czapki do biegania damskie. Znajdziesz tutaj jednokolorowe modele oraz takie, których bazą są graficzne wzory. Często nakrycie głowy posiadają również duże logo producenta, które przełamuje ich klasyczną konstrukcję. Posiadamy także modele dwustronne, które z łatwością dopasujesz do różnorodnych biegowych outfitów. Szeroki wachlarz produktów to gwarancja, że dobierzesz taki, który doskonale wpasuje się w Twój styl oraz komponowany strój.