top

Columbia Kurtki przeciwdeszczowe

Kurtki przeciwdeszczowe Columbia to doskonały wybór na niepogodę. Wyposażone w membranę modele skutecznie zabezpieczą przed przemoknięciem w czasie ulewy. W ofercie damskie i męskie kurtki turystyczne i sportowe.
Zobacz jako Siatka Lista

36 Produkty

na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

36 Produkty

Wyczyść

Kurtki przeciwdeszczowe Columbia to pewna ochrona przed deszczem

W czasie aktywności w niepewnej pogodzie często trzeba się zabezpieczyć przed intensywnymi opadami deszczu. Aby zapewnić sobie maksymalny komfort, niezbędne będzie założenie wodoodpornej odzieży. Kurtki przeciwdeszczowe Columbia to doskonały wybór na takie warunki. Są one bowiem wyposażane w nowoczesne membrany, które skutecznie zatrzymują krople wody na zewnątrz. Stosowane przez amerykańską markę rozwiązania zapewniają odzieży także oddychalność, a więc zdolność do odprowadzania cząsteczek pary wodnej. Dzięki temu wilgotne powietrze z wnętrza kurtki może znaleźć się na zewnątrz. Kurtki na deszcz stanowią zewnętrzną warstwę ubioru, która w czasie zimniejszych pór roku chroni pośrednie warstwy przed zamoknięciem i przewianiem. Dzięki temu bluzy i polary Columbia mogą w pełni spełniać swoje zadanie jako docieplenie.

Zróżnicowane typy kurtek membranowych

Marka Columbia posiada w swoje ofercie kilka typów kurtek na deszcz, wyposażonych w zróżnicowane membrany. Omni-Tech to klasyczne rozwiązanie stosowane w większości modeli turystycznych. Membrana jest w tych kurtkach ukryta pod materiałem zewnętrznym. Modele te charakteryzują się dobrym poziomem wodoodporności i oddychalności, świetnie sprawdzając się w czasie wędrówek. Ponadto marka Columbia oferuje nowoczesne rozwiązanie wykorzystujące membranę OutDry. Jest ona umieszczana jako zewnętrzna warstwa kurtki. Unikalna technologia zabezpieczenia membrany pozwala na tak innowacyjne rozwiązanie. Dzięki temu wyeliminowano materiał zewnętrzny, a woda spływa bezpośrednio po membranie. Kurtki przeciwdeszczowe Columbia z membraną OutDry posiadają charakterystyczny wygląd. Wewnętrzna podszewka jest z kolei bardzo przyjemna w dotyku, dzięki czemu użytkowania tych modeli jest bardzo komfortowe.

Dodatkowe elementy w kurtkach przeciwdeszczowch

Oprócz membrany kurtki na deszcz Columbia są wyposażane w dodatkowe elementy, które czuwają nad tym, aby woda nie przedostała się do środka. Najważniejszym z nich jest bez wątpienia kaptur, który zabezpieczy głowę nie tylko przed deszczem, ale również przed wychładzającym wiatrem. Ponadto wszystkie zamki są zabezpieczane przed wilgocią. W tym celu stosuje się laminowane suwaki lub stosuje dodatkowe patki, po których deszcze może swobodnie spłynąć, bez ryzyka przedostania się do środka. Większość kurtek przeciwdeszczowych wyposażonych jest ponadto w lekką podszewkę, która jest przyjemna w dotyku i zapewnia wysoki komfort użytkowania.

Kurtki przeciwdeszczowe Columbia - zróżnicowane modele.

Wśród kurtek membranowych oferowanych przez amerykańskiego producenta można wyróżnić kilka typów, które różnią się budową i przeznaczeniem. Najlżejsze modele są wybierane na cieplejsze pory roku, a także w roli kurtek awaryjnych, wyciąganych dopiero w trakcie załamania pogody. Zastosowanie cienkiego materiału sprawia, że świetnie mieszczą się w zakamarku plecaka. Klasyczne kurtki membranowe, które są nieco grubsze, wybierane są na dłuższe wycieczki, a także często do codziennego użytkowania. Duża ilość kieszeni zdecydowanie podnosi ich funkcjonalność. Modele z membraną są również często użytkowane w okresie zimowym. Kurtki narciarskie wyposażone w membranę w pełni zabezpieczają przed śniegiem. Dodatkowo wyśmienicie chronią docieplenie przed łatwym zamoknięciem. Kurtki narciarskie wyposażone w membranę to wszechstronny wybór, który zagwarantuje komfort niezależnie od pogody.

Kurtki przeciwdeszczowe Columbia w sklepie 8a.pl

Zapewniamy niezwykle szeroki wybór kurtek na deszcz amerykańskiej marki. Największą popularnością cieszą się kurtki turystyczne. Klasyczne kroje zapewniają wygodę podczas długiego marszu po szlakach. Równie popularne są modele sportowe. Mocniej dopasowane o sylwetki kurtki doskonale podążają za każdym ruchem użytkownika i nie przeszkadzają w aktywności.