Ekspres wspinaczkowy Climbing Technology Lime Set NY PRO 12 cm - green

49,59 zł 61,99 zł
20% taniej
Produkt dostępny, gotowy do wysyłki.
Koszt dostawy już od 7,99 zł Szczegóły

Zadaj pytanie
Zapytaj o produkt
Koszty dostawy
Stosujemy PROSTE STAWKI - waga i wymiary przesyłki nie wpływają na cenę dostawy!
Poczta Polska S.A. - usługa Kurier 48
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 249,99 zł 7,99 zł 11,99 zł
250 - 349,99 zł 0 zł! 11,99 zł
> 350 zł 0 zł! 0 zł!
InPost - Paczkomaty 24/7
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 299,99 zł 9,99 zł - nie dotyczy -
> 300 zł 0 zł! - nie dotyczy -
DHL - paczka kurierska
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 449,99 zł 13,99 zł 13,99 zł
> 450 zł 0 zł! 0 zł!

Ekspres wspinaczkowy Climbing Technology Lime Set NY PRO 12 cm - grey/ green - to wersja bestsellerowego modeli z najszerszą taśmą dostępną w ofercie włoskiego producenta. Połączenie jej z ergonomicznymi karabinkami stanowi o wyjątkowej wygodzie i precyzji takiego zestawu. Model idealnie sprawdza się na trudniejszych drogach sportowych.

Fantastyczny ekspres dla wszystkich zmagających się z typowo sportowymi drogami. Idealnie sprawdzi się podczas pokonywania najtrudniejszych wyzwań. Całość świetnie sprawdza się również podczas patentowania. Gruntownie przetestowaną konstrukcję uzupełniono o jeden niewielki szczegół. Zamiast tradycyjnego stringa, w tym modelu użyto całkiem nowego rozwiązania. Gumowy element - Fixit jeszcze lepiej stabilizuje dolny karabinek i zapobiega jego przemieszczaniu się względem taśmy.

Zastosowane karabinki CT Lime zostały wykonane w zaawansowanej technologii kucia na gorąco (Hot Forged), co pozwoliło na użycie bardziej dopracowanych kształtów i przekroju. Skutkuje to znacznym zmniejszeniem wagi w porównaniu do tradycyjnych rozwiązań, przy jednoczesnym utrzymaniu bardzo wysokiej wytrzymałości. Optymalne wyprofilowanie i wielkość karabinków sprawiają, że świetne leżą w dłoni.

W obu karabinkach zastosowano klasyczne zamki z system Catch Free co sprawia, że wpinanie i wypinanie ekspresu jest znacznie łatwiejsze. Zamek pracuje lekko, a wyeliminowanie ząbka pozwala ograniczyć ryzyko haczenia o linę, taśmy i repy do minimum. Gięty zamek umożliwia bezproblemowe wpięcie liny nawet na trudnych fragmentach.

Charakterystyczne dla ekspresu wspinaczkowego Lime Set NY Pro 12 cm jest zastosowanie wytrzymałej taśmy nylonowej o zmiennej szerokości (od 16 do 25 mm). Taśma taka doskonale pozycjonuje ekspres, a także umożliwia pewny chwyt. Dzięki temu ekspres idealnie sprawdzi się podczas patentowania dróg oraz wspinaczki sportowej.

Ekspres wspinaczkowy Climbing Technology Lime Set NY PRO 12 cm to dopracowana konstrukcja, która powinna znaleźć się na wyposażeniu każdego miłośnika wspinaczki skałkowej.

CE 0333 Karabinek: EN 12275:2013-B Tasiemka: EN 566

UIAA

Wymiary: ok. 27,5 x ø 5,5 cm

Catch-Free to specjalnie profilowane zakończenie zamka, które pozwala osiągnąć identyczny efekt jego blokowania jak klasyczny “ząbek”, sprawia jednak, że obsługa karabinka jest znacznie płynniejsza w momentach wpinania czy wypinania lin, taśm, repów, kości itp. Zamek Catch Free nie haczy się i nie utrudnia manipulacji sprzętowych.
Hot forged – zaawansowana technologia kucia na gorąco pozwala na uzyskiwanie bardziej dopracowanych i skomplikowanych kształtów karabinków, co przekłada się na możliwość obniżenia ich wagi, przy jednoczesnym zachowaniu bardzo wysokiej wytrzymałości. Metoda ta jest stosowana w topowych modelach karabinków.
Każdy karabinek marki Climbing Technology jest przed opuszczeniem fabryki indywidualnie testowany obciążeniem podprogowym 12 kN. Dzięki temu, masz pewność, że używając go, możesz skupić się wyłącznie na wspinaniu.
Specyfikacja techniczna:
Płeć unisex
Długość taśmy 12 cm
Karabinek gięty Climbing Technology Lime B
Waga ok. 102 g
Karabinek prosty Climbing Technology Lime S
Patenty Keylock, Fixit
Taśma Poliamid 25/16 mm
Wytrzymałość karab. 23.8.8 kN / 23.8.8 kN
Wytrzymałość taśmy 22 kN

Climbing Technology Lime Set NY PRO 12 cm - opinie klientów

0.0
0 opinie