top

Buty wysokogórskie

Buty wysokogórskie to specjalistyczne obuwie niezastąpione na większych wysokościach. W sklepie 8a.pl znajdziesz buty alpinistyczne i ekspedycyjne, w którym można zdobywać najwyższe szczyty świata.
114
produkty
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-54 z 114

na stronę
 1. -30%
  Nowy
  Buty wysokogórskie Garmont Tower 2.0 GTX - red/black
 2. -28%
  Nowy
  Buty GORE-TEX Kayland Stellar AD GTX - black/red
 3. -30%
  Buty Scarpa Ribelle Tech 2.0 HD - black/orange
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-54 z 114

na stronę

Buty wysokogórskie to niezawodność w górach

Góry wysokie są ogromnym wyzwaniem. Ze swoją zmiennością pogody, trudnym terenem, w skrajnych przypadkach zmniejszającą się wraz z wysokością ilością tlenu. Odpowiednie buty wysokogórskie są tak samo ważne jak dobrej jakości odzież outdoorowa, bowiem przygoda w górach wysokich to nie przelewki! Buty wysokogórskie realnie wpływają na szansę powodzenia każdej górskiej wyprawy na najwyższe szczyty. Zarówno te, które zdobywamy trekkingowo, jak i te na które prowadzi jedynie droga wspinaczkowa. Obuwie wysokogórskie charakteryzuje się wytrzymałością oraz charakterystyczną budową. Sztywna, solidna podeszwa jest kompatybilna z rakami – automatycznymi lub półautomatami. Cholewka natomiast wykonana jest z trwałych materiałów. Buty alpinistyczne skutecznie zabezpiecza kostkę i stanowią podporę dla wędrowca. Buty do wspinaczki wysokogórskiej posiadają liczne cechy, które odróżniają je od zazwyczaj lżejszych modeli trekkingowych. Są przeznaczone w góry najwyższe i to właśnie idea zdobywania najtrudniejszych szczytów przyświecała ich konstruktorom.

Buty ekspedycyjne i ich właściwości

Kiedy mowa o butach do wspinaczki wysokogórskiej trzeba je rozłożyć na czynniki pierwsze. Każdy bowiem element jest dokładnie przemyślany, celowy i wykonany z najwyższą precyzją i dbałością o szczegóły. Począwszy od podeszw wykonano je z mieszanki gum, które zapewniają jej wysoką sztywność. Buty wysokogórskie nie zginają się w trakcie chodzenia. W związku z tym możemy założyć do nich raki – półautomatyczne, automatyczne lub paskowe. O ile z tymi ostatnimi problemu nie ma, tak dwa pierwsze modele ściśle odpowiadają podeszwie jaką posiada nasz but alpinistyczny. A może on mieć rant na zapięcie raka tylko z tyłu – wówczas wybieramy model półautomatyczny raków. Jeśli ranty znajdują się z przodu i z tyłu wówczas bez problemu możemy założyć raki automatyczne. Buty wysokogórskie zapewniają odpowiednią przyczepność, a także stabilność marszu. Profil bieżnika sprzyja samowolnemu odczepianiu się gród śniegu czy błota, zwiększając tym samym bezpieczeństwo na szlaku. Buty ekspedycyjne mimo sztywnej podeszwy posiadają świetną amortyzację.

Buty alpinistyczne z membraną i wewnętrznym botkiem

Obuwie wysokogórskie ma zabezpieczać stopy przed śniegiem, wodą, wiatrem a także niskimi temperaturami. To, o czym warto pamiętać, to że buty wysokogórskie również oddychają. Mają wysokiej jakości membranę, najczęściej GORE-TEX®, która jest odpowiedzialna za zachowanie wysokich parametrów wodoodporności i oddychalności. Buty do wspinaczki wysokogórskiej z kolei z racji niskim temperatur posiadają wewnętrzny botek, który można wyciągnąć i bez problemu wysuszyć. Częstą praktyką jest również wkładanie go na noc do śpiwora. Ciepły i wygrzany z rana sprawia, że taki but przyjemniej zakłada się na nogę.

Buty alpinistyczne bardzo często w górnej części cholewki mają elastyczne wykończenia. Zapobiegają one dostawaniu się do środka śniegu i skał – w najbardziej zaawansowanych modelach przybierają nawet formę zintegrowanych stuptutów. Na uwagę również zasługują gumowe otoki, które chronią cholewkę buta przed uszkodzeniami mechanicznymi jak ostre skały, czy naostrzony jak brzytwa lód. Buty wysokogórskie zapewniają stopom najwyższy poziom ochrony termicznej, pełną stabilizację oraz odpowiednią sztywność podeszwy, by można było stosować raki półautomatyczne lub automatyczne.

Szeroki wybór butów wysokogórskich topowych outdoorowych marek

Kultowe marki obuwnicze jak Zamberlan, Scarpa, Montura, La Sportiva, Hanwag czy Salewa posiadają w swojej linii buty wysokogórskie. Zostały one stworzone z myślą o pokonywaniu najtrudniejszych dróg i wspinaczce na najwyższe szczyty. Buty alpinistyczne są wysoce specjalistyczne i docenisz je dopiero na wyprawie wysokogórskiej. Dają Ci odpowiednie wsparcie, wygodę poruszania się, a przede wszystkim wpływają bezpośrednio na Twoje bezpieczeństwo. Wraz z kompletem dobrych, termicznych skarpet tworzą układ, który zadba o optymalny komfort termiczny Twoich stóp.

W ofercie sklepu górskiego 8a.pl znajdziesz zarówno techniczne modele dla doświadczonych wspinaczy, jak i nieco lżejsze obuwie górskie, idealne w góry typu alpejskiego, przez cały rok. Zatem bez względu czy wybierasz się na swój pierwszy ośmiotysięcznik, czy planujesz zdobyć Koronę Ziemi, czy po prostu jedziesz w Alpy na podbój czterotysięczników warto do nas zajrzeć! Poza butami dobierzesz cały szpej oraz odzież wysokogórską. Poznaj buty wysokogórskie znajdujące się w ofercie 8a.pl i znajdź idealny model dla siebie!