top

Buty trekkingowe na szeroką stopę

Buty trekkingowe na szeroką stopę zapewnią komfort wszystkim osobom, które nie czują pełnego komfortu w klasycznym obuwiu. Szerokie buty trekkingowe to dobrze znane, klasyczne modele w których nieco zwiększono szerokość.
Zobacz jako Siatka Lista

5 Produkty

 1. -27%
  Buty trekkingowe Zamberlan Vioz GTX Wide Last - dark grey
  Buty trekkingowe Zamberlan Vioz GTX Wide Last - dark grey
  w tym VAT 1 167,99 zł
  Najniższa cena w okresie 30 dni przed obniżką 1 168,99 zł
  Rekomendowana cena producenta 1 599,99 zł (-27%)
 2. -35%
  Buty trekkingowe Zamberlan Guide GTX RR WL - dark brown
  Buty trekkingowe Zamberlan Guide GTX RR WL - dark brown
  w tym VAT 1 148,99 zł
  Najniższa cena w okresie 30 dni przed obniżką 1 149,99 zł
  Rekomendowana cena producenta 1 769,99 zł (-35%)
 3. -25%
  Szerokie buty trekkingowe Hanwag Tatra II Wide GTX - brown
  Szerokie buty trekkingowe Hanwag Tatra II Wide GTX - brown
  w tym VAT 1 128,99 zł
  Najniższa cena w okresie 30 dni przed obniżką 1 129,99 zł
  Rekomendowana cena producenta 1 509,99 zł (-25%)
 4. -25%
  Buty trekkingowe Hanwag Alaska Wide GTX - brown
  Buty trekkingowe Hanwag Alaska Wide GTX - brown
  w tym VAT 1 228,99 zł
  Najniższa cena w okresie 30 dni przed obniżką 1 229,99 zł
  Rekomendowana cena producenta 1 649,99 zł (-25%)
 5. -35%
  Buty trekkingowe Zamberlan Vioz Plus GTX RR WL - chestnut
  Buty trekkingowe Zamberlan Vioz Plus GTX RR WL - chestnut
  w tym VAT 1 048,99 zł
  Najniższa cena w okresie 30 dni przed obniżką 1 049,99 zł
  Rekomendowana cena producenta 1 619,99 zł (-35%)
na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

5 Produkty

Wyczyść

Buty trekkingowe na szeroką stopę to idealne dopasowanie

Buty trekkingowe są produkowane w wielu różnych krojach. Całą konstrukcję butów opiera się na tak zwanym kopycie, czyli fizycznym modelu stopy. Ma on jak najwierniej odwzorowywać kształt stopy, aby zapewnić maksymalną wygodę użytkowania obuwia. Zazwyczaj każda marka posiada własny zestaw kopyt szewskich, które służą produkcji obuwia trekkingowego, równie zna szeroką stopę. Ich kształt oraz wielkości stanowią jedną z najpilniej strzeżonych tajemnic każdej marki obuwniczej. Są one bowiem często dopracowywane przez lata na podstawie zebranego doświadczenia oraz uwag zgłaszanych bezpośrednio przez klientów. Dopiero tysiące kilometrów pokonane w obuwiu i żmudny proces dopasowywania kształtu kopyt szewskich pozwala osiągnąć poziom dopasowania obuwia prezentowany przez najbardziej znane marki. Każda stopa jest jednak inna i nie da się wyprodukować butów idealnych. To właśnie dlatego każda większa marka obuwnicza posiada w swojej ofercie buty trekkingowe na szeroką stopę – modele specjalnie przygotowane dla osób, które potrzebują obuwia szerszego niż standardowe.

Kiedy warto spróbować butów trekkingowych na szeroką stopę?

Kiedy większość noszonych do tej pory butów powoduje ucisk po bokach stopy to sprawa jest oczywista. Czasami jednak ciężko jest uchwycić tak oczywistą rzecz, jak za wąskie buty. W czasie przymierzania obuwia w sklepie buty wydają się idealnie dopasowane. Po cały dniu na szlaku stopa ulega jednak znacznemu rozszerzeniu i zwiększa się jej objętość. Przez to nietrudno o powstanie dodatkowych ucisków po bokach. Często zbyt wąskie obuwie nie przejawia się w odciskach czy otarciach bocznej boków stopy, ale w bólu pojawiającym się w śródstopiu po dłuższej wycieczce. Często rozwiązaniem tych problemów są właśnie buty trekkingowe na szeroką stopę. Odpowiednia konstrukcja zagwarantuje dodatkową przestrzeń po bokach, aby stopa miała zapewniony wysoki komfort w czasie długiego marszu.

Jak producenci oznaczają buty trekkingowe na szeroką stopę?

Większość czołowych producentów posiada modele przygotowane specjalnie dla osób z nieco szerszą stopą. Każdy z nich oznacza tak przygotowane obuwie w nieco innych sposób. Często do nazwy modelu dodawane jest po prostu słowo „Wide”, czyli szeroki. Równie chętnie używanym dopiskiem jest także „WL” lub „Wide Last”, czyli szerokie kopyto. Oznacza on, że buty przygotowano właśnie na bazie nieco szerszego kopyta szewskiego. Buty trekkingowe i górskie na szeroką stopę to zarówno zupełnie oddzielne modele, jak i specjalne wersje, nie różniące się wyglądem od klasycznych modeli. Zmianę szerokości odczujemy dopiero po założeniu butów.

Zróżnicowane obuwie trekkingowe na szeroką stopę

W sklepie 8a.pl zapewniamy szeroki wybór butów dla osób z szerszymi stopami. Wśród nich znajdują się lekkie model, które świetnie sprawdzą się w łatwiejszym terenie, a także na co dzień, jak i obuwie górskie. Największy wybór zapewniają buty trekkingowe na szeroką stopę. Wśród nich dominują wysokie modele, zapewniające wyśmienitą stabilność na szlaku. To doskonały wybór podczas długich wędrówek z plecakiem. Najmocniejsze z nich doskonale spiszą się w skalistym górskim terenie. Wytrzymałe skórzane cholewki sprawią, że w butach tych pokonasz setki kilometrów po szlakach, przy zachowaniu wysokiego komfortu. Wszystko dzięki poszerzonej konstrukcji, która wyeliminuje nadmierny ucisk na stopę. Buty trekkingowe na szeroką stopę to doskonały wybór, dla wszystkich osób poszukujących maksymalnej wygody.