top

Buty trailowe Columbia Montrail F.K.T. - bright indigo/neon light

499,99 zł
Produkt dostępny, gotowy do wysyłki.
Koszt dostawy już od 0,00 zł Szczegóły

Zadaj pytanie
Zapytaj o produkt
Koszty dostawy
Stosujemy PROSTE STAWKI - waga i wymiary przesyłki nie wpływają na cenę dostawy!
Poczta Polska S.A. - usługa Kurier 48
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 249,99 zł 8,99 zł 12,99 zł
250 - 349,99 zł 0 zł! 12,99 zł
> 350 zł 0 zł! 0 zł!
InPost - Paczkomaty 24/7
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 299,99 zł 9,99 zł - nie dotyczy -
> 300 zł 0 zł! - nie dotyczy -
DHL - paczka kurierska
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 449,99 zł 13,99 zł 13,99 zł
> 450 zł 0 zł! 0 zł!
Tabela rozmiarów
Rzeczywiste pomiary pobrane przez pracowników sklepu 8a.pl
Rozmiar EU 41 41,5 42 42,5 43 43,5 44 44,5 45 46
Rozmiar US 8 8,5 9 9,5 10 10,5 11 11,5 12 13
Długość wkładki ok. (cm) 26,5 27* 27* 27,5 28 28,5 29 29,5 30 31
Na stopę ok. (cm) 25 25,5 25,7 26 26,5 27 27,5 28 28,5 29,5
Jak mierzyć buty?

Wyciągnij wkładki z już posiadanych butów i porównaj z rzeczywistymi wymiarami tego moduleu pobranymi przez nas. Następnie zmierz długość stopy i sprawdź, który rozmiar sugerujemy.

Wkładki mierzymy metrem krawieckim. Zwróć uwagę na okolice pięty. Jesli wkładka jest tam płaska to metrówkę ściśle przykładamy do powierzchni (A1). Kiedy tył jest mocno profilowany (wygięty ku górze) to długość mierzymy niejako "w powietrzu" (A2).

Teraz załóż odpowiednią skarpetę.Postaw stopę na podłodze i piętę dosuń do ściany. Koniecznie mocno obciąż stopę (nie siedź!) i rozprostuj wszystkie palce. Zaznacz najdalej wysuniętu punkt (B), a następnie zmierz tak określoną długość.

Mamy nadzieję, że powyższe informacje będą pomocna a wybór jak najbardziej trafiony. Pamiętaj, że pomimo wspólnych starań, aby pomiary były precyzyjne mogą zdarzyć się kilkuprocentowe rozbieźności wynikające z metody pomiaru, ułożenia produktu .tp. Dane traktuj orientacyjnie i jako podstawę do oceny "przeskoków" pomiędzy kolejnymi rozmiarami.

Buty trailowe Columbia Montrail F.K.T. to wszechstronny model, który doskonale sprawdzi się podczas długich biegów przełajowych. Obuwie o 8-milimetrowym dropie zagwarantuje Ci niezawodną amortyzację pięty i komfort biegu. Cholewka butów została wykonana z syntetycznej tkaniny uzupełnionej o perforowane panele wentylujące. Piankowa śródpodeszwa redukuje generowane podczas biegu wstrząsy, ograniczając wpływ wywierany na stawy.

Firma Columbia specjalizuje się w produkcji ekwipunku turystycznego. Projekty amerykańskiej marki wyróżniają się estetyczną formą i wszechstronną funkcjonalnością, podyktowaną wyzwaniami napotykanymi przez entuzjastów outdooru na szlakach i leśnych ścieżkach. Model Montrai lF.K.T. został stworzony z myślą o miłośnikach przełajowych biegów typu trail run. Występujący w nazwie skrót F.K.T. odnosi się do słów "Fastest Known Time" określających charakter obuwia. Model o dropie równym 8 mm zagwarantuje Ci zarówno dynamiczny bieg, jak i amortyzację niezbędną na długich dystansach, bądź odcinkach pokrytych utwardzoną nawierzchnią.

Buty trailowe Columbia Montrail F.K.T. ze względu na swoje przeznaczenie mają na cholewce siateczkowe panele. Odpowiadają one za optymalną cyrkulację powietrza wewnątrz, co ograniczy nieco męczące przegrzewanie. Dodatkowo materiały są szybkoschnące, więc wilgoć będzie sprawnie odprowadzana do atmosfery. Dzięki temu ryzyko zapocenia wnętrza butów Columbia będzie mniejsze, co przełoży się na większy komfort i przyjemność z biegu.

Jednocześnie cholewka jest odpowiednio trwała, by znieść długie dystanse. Jej tkanina jest mniej podatna na przetarcia, a wzmocenienie w postaci szkieletu z tworzywa powoduje, że buty trailowe Columbia Montrail F.K.T. dzielnie zniosą naprężenia wynikające z górskiego biegania. Ten model zapewnia wsparcie amortyzującej pianki EVA. To ona dba o tłumienie wstrząsów wywołanych biegiem, a także zwiększa sprężystość stawianych kroków. Dzięki niej będziesz niejako odbijać się od podłoża, a po zakończonym biegu nogi nie będą tak obolałe.

Buty trailowe Columbia Montrail F.K.T. pomiędzy śródpodeszwą a podeszwą mają specjalne rozwiązanie. Jest to panel Trail Shield, który absorbuje nierówności związane z poruszaniem się po szlaku, gdzie występują ostre kamienie i korzenie. Te mogą powodować nieprzyjemne zranienia, które potrafią przerwać dalszy bieg, dlatego ta płytka jest niezbędna.

Ten model ma podeszwę wyposażoną w bieżnik o większej przyczepności. Ułatwia on poruszanie się w nierównym terenie, a podeszwa ogranicza poślizgi. Wielokierunkowe kołki poprawiają dynamikę biegania na miękkim podłożu, a ich wysokość sprawdzi się również na suchych i prostych trasach.

Buty Columbia Montrail F.K.T. – najważniejsze cechy:

  • Cholewki butów zostały wykonane z syntetycznej tkaniny o cechach szybkoschnących;
  • Perforowane panele usprawnią wentylację obuwia;
  • Materiał cholewki jest odporny na naprężenia powstające w trakcie maratonu;
  • Dla wzmocnienia zastosowano szkielet z tworzywa;
  • Klasyczny system wiązań zadba o stabilność butów w trakcie biegu;
  • W śródpodeszwie znajdziesz piankę EVA, która amortyzuje każdy stawiany krok;
  • Pianka EVA tłumi wstrząsy i nadaje sprężystości biegu;
  • Technologia Trail Shield pomiędzy podeszwą, a śródpodeszwą chroni Twoje stopy przed ostrymi kamieniami i korzeniami;
  • Guma podeszwy odznacza się doskonałą przyczepnością;
  • Wielokierunkowe kołki gwarantują niezawodną trakcję;
Specyfikacja techniczna:
Symbol produktu 1888361_432
Kolor Niebieski
Płeć Męskie
Waga jednego buta (1/2 pary) ok. 305 g
Drop 8 mm
Głebokość bieżnika ok. 4 mm
Amortyzacja Średnia
Podłoże Mieszane szlaki, leśne ścieżki
Przeznaczenie Treningowe + startowe
Cholewka Materiał syntetyczny
Podeszwa zewnętrzna Columbia
Wzmocniony przód V

Columbia Montrail F.K.T - opinie klientów

0.0
0 opinie