top

Bezdroża

Bezdroża to wydawnictwo specjalizującej się w literaturze podróżniczej i górskiej. W jego ofercie znajdują się książki górskie i podróżnicze, a także przewodniki turystyczne, które pozwolą odkrywać nieznane dotąd zakątki globu.
20
produkty
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 20

na stronę
  1. -12%
    Nowy
    Przewodnik Bezdroża Wielka Korona Tatr
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 20

na stronę
Bezdroża – wydawnictwo powstałe dzięki pasji

Historia wydawnictwa Bezdroża rozpoczyna się w 2000 roku wraz z pomysłem na wydanie serii przewodników obejmujących mniej znane rejony Azji. Pomysłodawcami tego przedsięwzięcia byli Dominika Zaręba oraz Tomasz Ostrowski. To również autorzy pierwszego wydania z całej serii pod tytułem Mongolia. Dzięki ich fascynacji kulturą Azji Środkowej oraz chęci podzielenia się nią z szerszą grupą osób, powstało przedsięwzięcie, które miało z biegiem czasu rozwinąć się w prężnie działające wydawnictwo, jakim dziś są Bezdroża.Wkrótce ukazał się kolejny przewodnik pod tytułem Bajkał. Kolejnym krokiem były przewodniki obejmujące obszar Europy Wschodniej, a następnie wybrzeża Adriatyku. Choć historia wydawnictwa rozpoczęła się od mniej znanych i popularnych terenów, to jednak jakość wydania oraz potrzeby turystów pozytywnie zweryfikowały jego pojawienie się na rynku. Dzięki temu wydawnictwo mogło się w szybkim tempie rozwijać i dodawać do swojej oferty tomy opisujące kolejne kraje i regiony.

Przewodniki turystyczne i skitourowe wydawnictwa Bezdroża

Przewodniki turystyczne bez wątpienia stanowią podstawę działalności tej marki. Przygotowywane przez cenionych autorów wydania dostarczają mnóstwo użytecznych informacji wszystkim, którzy wybierają się w podróż. Obecnie w ofercie wydawnictwa znajduję się przewodniki turystyczne obejmujące niemal cały świat. Od nieznanych zakątków Azji, poprzez Afrykę, Amerykę Południową i Północną, po doskonale znaną, a może właśnie nieznaną Europę. Bardzo dużą popularnością cieszą się również wprowadzone do oferty wydawnictwa Bezdroża przewodniki dla narciarzy biegowych i skitourowych. Doskonale przygotowane wydawnictwa pozwoliły jeszcze bardziej cieszyć się z uprawiania narciarstwa skitourowego w mniej znanych rejonach.

W 2006 roku Bezdroża zostały partnerem wydawniczym na polskim rynku marki Michelin. To doskonale znane na całym świecie przewodniki cechujące się wysoką jakością wydania oraz świetną zawartością merytoryczną. Dzięki współpracy wydawnictw ukazała się między innymi seria Udany Weekend, specjalnie dostosowana do potrzeb polskich turystów. W kolejnym roku pojawia się też seria „Zielony Przewodnik” opisująca kolejne kraje. Dzięki ciągłemu rozwojowi, dopracowanej ofercie, a także rosnącej popularności, wydawnictwo często zostaje laureatem nagród oraz wyróżnień literackich w dziedzinie przewodników turystycznych.

Książki górskie Bezdroża

W ofercie wydawnictwa dostępnych jest również wiele pozycji z dziedziny literatury górskiej i podróżniczej. To doskonały sposób, żeby zanurzyć się w świecie górskich wyzwań zarówno podczas wspinaczki na najwyższe szczyty świata, jak i w czasie wędrówek przez niekończące się pasma górskie. Bogata oferta wydawnictwa bezdroża w sklepie 8a.pl pozwoli każdemu miłośnikowi literatury górskiej i turystycznej znaleźć książki, które wciągną go na długie godziny. Doskonale wydane i zredagowane pozycje sprawdzą się jako prezent dla wszystkich miłośników gór i podróżowania, ale także jako niezbędny dodatek na wakacyjny wyjazd.