top

Śpiwór turystyczny Hannah Scout 120 (180 cm) - dark shadow/anthracite

323,99 zł 359,99 zł
-10%
Produkt dostępny, gotowy do wysyłki.
Koszt dostawy już od 0,00 zł Szczegóły

Zadaj pytanie
Zapytaj o produkt
Koszty dostawy
Stosujemy PROSTE STAWKI - waga i wymiary przesyłki nie wpływają na cenę dostawy!
Poczta Polska S.A. - usługa Kurier 48
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 299,99 zł 8,99 zł 12,99 zł
300 - 399,99 zł 0 zł! 12,99 zł
> 400 zł 0 zł! 0 zł!
InPost - Paczkomaty 24/7
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 349,99 zł 9,99 zł - nie dotyczy -
> 350 zł 0 zł! - nie dotyczy -
DHL - paczka kurierska
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 499,99 zł 14,99 zł 14,99 zł
> 500 zł 0 zł! 0 zł!

Śpiwór turystyczny Hannah Scout 120 (180 cm) to skuteczne wsparcie biwaków w ciepłe dni, gdy oczekujesz wygody i komfortu podczas każdej nocy spędzanej pod namiotem. Syntetyczna ocieplina o wiele lepiej zniesie wilgoć nie zbijając się, co jest niezwykle funkcjonalnym rozwiązaniem. Śpiwór przeznaczony jest dla turystów o maksymalnym wzroście 180 cm.

Zastosowana w tym modelu ocieplina Micro-tec Ultra zapewni odpowiednią temperaturę podczas nocy spędzanych pod namiotem. Jednocześnie jej stosunkowo niska waga sprawi, że śpiwór nie będzie zbytnio ciążył przytroczony do górskiego plecaka, co pozwoli na efektywny marsz górskim szlakiem.

Podstawą jest tutaj syntetyczna ocieplina Micro-tec Ultra. Z powodzeniem stosowana w śpiworach marki Hannah od wielu sezonów, zapewnia dobre właściwości termiczne przy stosunkowo niskiej masie własnej. Poliestrowe mikrowłókna doskonale przytrzymują nagrzane powietrze, tworząc doskonałą warstwę izolacyjną pomiędzy wnętrzem, a otoczeniem śpiwora. Stanowią dzięki temu barierę i nie dopuszczają do szybkiego spadku temperatury. Ponadto nie chłoną wody w takim stopniu jak naturalne, puchowe wypełnienie, dzięki czemu sprawdzą się nawet w nieco bardziej wilgotnej aurze. Całość jest lekka i poddaje się kompresji, dzięki czemu na czas transportu mieści się w niedużym pokrowcu transportowym.

Zastosowany dwubiegowy zamek gwarantuje łatwy i szybki dostęp do śpiwora. Pozwoli on również na szybkie zwiększenie wentylacji w czasie tych najcieplejszych nocy. Wzdłuż zamka zastosowano patkę chroniącą suwak przed łatwym wciągnięciem materiału. Ponadto zamek posiada zabezpieczenie przed jego przypadkowym rozpięciem w czasie snu.

Śpiwór Hannah Scout 120 posiada mocno dopasowany do sylwetki techniczny krój, co pozwoliło zaoszczędzić na jego objętości, a przy okazji sprawia, że bardzo szybko osiąga wewnątrz optymalną temperaturę. Zewnętrzny materiał to lekki i wytrzymały zarazem nylon. Pozwala on bez problemu złożyć śpiwór na czas transportu, a dodatkowo zapewnia jego długą żywotność, aby mógł służyć w trakcie licznych wyjazdów.

Podobnie jak w większości pozostałych modeli marki Hannah, także tutaj znalazło się miejsce dla małej kieszonki w środku śpiwora. Pozwala ona przechować mała latarkę czy inne drobiazgi, które mogą się okazać niezbędne w nocy czy nad ranem.

Śpiwór turystyczny Hannah Scout 120 posiada w zestawie worek kompresyjny pozwalający na wygodny transport. Ponadto u dołu wszyto pętelki, pozwalające na zawieszenie śpiwora np. w szafie, kiedy nie jest akurat używany.

Hannah Scout 120 najważniejsze cechy:
 • Zapewniająca świetną izolację, lekka ocieplina syntetyczna Micro-tec Ultra;
 • Anatomiczny, dopasowany do sylwetki kształt mumii;
 • Patka na rzep, zabezpieczająca suwak przed rozpinaniem;
 • Lekki, łatwy do spakowania materiał zewnętrzny;
 • Listwa ocieplająca i zakrywająca suwak;
 • Kołnierz ocieplający ze ściągaczem;
 • Pętelki do zawieszenia;
 • Załączony worek kompresyjny idealny do transportu śpiwora;
Wymiary po rozłożeniu:ok. 210 x 80 x 50 cm;

Śpiwór przeznaczony dla turysty o maksymalnym wzroście do 180 cm.

Zakres temperatur (testowany zgodnie z EN 13537):

Temp. max Temp. komfortu Temp. limitu Temp. minimalna
19°C +9°C 5°C -9°C

Zakresy temperatur wg normy EN 13537

Odnoszą się one do standardowego mężczyzny i standardowej kobiety po średnim wysiłku. Uwaga! Czasami może się zdarzyć, że odczucie zimna będzie inne u różnych osób. Na sposób odczuwania zimna mają też wpływ takie czynniki jak: zmęczenie, głód, złe samopoczucie, wcześniejsze wychłodzenie, wiek, metabolizm, grubość tkanki tłuszczowej itp.
 • Górna granica komfortu (T max) - temperatura, w jakiej "standardowy mężczyzna" nie poci się, a nadmierna temperatura nie zakłóca jego snu.
 • Komfort (T comf) - temperatura, w jakiej człowiek znajduje się w równowadze termicznej i nie odczuwa zimna. Wartość ta odnosi się do "standardowej", najedzonej kobiety, po średnim wysiłku. Tym parametrem powinny kierować się kobiety wybierając śpiwór.
 • Temperatura graniczna (T lim) - najniższa temperatura, w jakiej "standardowy mężczyzna" może spać komfortowo. Tym parametrem powinni kierować się mężczyźni wybierając śpiwór.
 • Temperatura ekstremalna (T min) - przekroczenie tej wartości powoduje ryzyko hipotermii i oznacza warunki, w których można przetrwać najwyżej sześć godzin (parametr oparty na odczuciach "przeciętnej kobiety"). Tą temperaturą nie powinniśmy się kierować przy zakupie śpiwora.
Micro-tec Ultra to ocieplina składająca się z poliestrowych, szybkoschnących włókien, które zapewniają długotrwałą izolację cieplną nawet przy wysokiej wilgotności. Wynalezione specjalnie do użytkowania w ekstremalnych warunkach, gdzie wymagana jest połączenie wyjątkowej lekkości oraz bardzo dobrych właściwości izolacyjnych.
Specyfikacja techniczna:
Kolor Granatowy
Płeć Unisex
Kolekcja producenta Hannah Camping - Sleeping Bags & Mats
Kształt śpiwora Mumia
Kołnierz termiczny V
Listwa termiczna V
Materiał wew. 290T Micro Poliester
Wymiary pakunku ok. 31 x ø 16 cm
Materiał zew. 40D 290T Nylon R/S WR
Na wzrost do ok. 180 cm
Testowany zgodnie z EN 13537 / ISO EN 23537 V
Zakres temperatur +19°C/+9°C/+5°C/-9°C
Wypełnienie Micro-tec Ultra 1 x 120 g
Waga wypełnienia ---
Waga całkowita ok. 1114 g

Śpiwór turystyczny Hannah Scout 120 (180 cm) - dark shadow/anthracite - opinie klientów

0.0
0 opinie