top

Skarpety biegowe damskie

Skarpety biegowe damskie w garderobie każdej miłośniczki joggingu czy sprintu są absolutnym „must have”. Włożone na trening pomogą uniknąć dyskomfortu i zminimalizują ryzyko powstania odcisków.
Zobacz jako Siatka Lista

223 Produkty

 1. -38%
  Skarpety biegowe Stance Run Tab ST 3 Pack - multi
  Skarpety biegowe Stance Run Tab ST 3 Pack - multi
  w tym VAT 114,99 zł
  Najniższa cena w okresie 30 dni przed obniżką 109,99 zł (+5%)
  Rekomendowana cena producenta 185,99 zł (-38%)
 2. -23%
  Skarpety biegowe Dynafit Alpine Short Sock - black
  Skarpety biegowe Dynafit Alpine Short Sock - black
  w tym VAT 68,99 zł
  Najniższa cena w okresie 30 dni przed obniżką 69,99 zł (-1%)
  Rekomendowana cena producenta 89,99 zł (-23%)
 3. -22%
  Skarpety biegowe Dynafit Alpine Short Sock - yellow
  Skarpety biegowe Dynafit Alpine Short Sock - yellow
  w tym VAT 69,99 zł
  Najniższa cena w okresie 30 dni przed obniżką 70,99 zł (-1%)
  Rekomendowana cena producenta 89,99 zł (-22%)
 4. -30%
  Skarpety Bridgedale StormSock Lt Ankle - black/grey
  Skarpety Bridgedale StormSock Lt Ankle - black/grey
  w tym VAT 139,99 zł
  Najniższa cena w okresie 30 dni przed obniżką 144,99 zł (-3%)
  Rekomendowana cena producenta 199,99 zł (-30%)
 5. -21%
  Skarpetki do biegania Dynafit Ultra Cushion - fluo orange
  Skarpetki do biegania Dynafit Ultra Cushion - fluo orange
  w tym VAT 78,99 zł
  Najniższa cena w okresie 30 dni przed obniżką 79,99 zł (-1%)
  Rekomendowana cena producenta 99,99 zł (-21%)
 6. -21%
  Skarpety biegowe Dynafit Vertical Mesh Footie - fluo yellow
  Skarpety biegowe Dynafit Vertical Mesh Footie - fluo yellow
  w tym VAT 54,99 zł
  Najniższa cena w okresie 30 dni przed obniżką 55,99 zł (-1%)
  Rekomendowana cena producenta 69,99 zł (-21%)
 7. -26%
  Skarpety biegowe Dynafit Ultra Cushion - fluo yellow
  Skarpety biegowe Dynafit Ultra Cushion - fluo yellow
  w tym VAT 73,99 zł
  Najniższa cena w okresie 30 dni przed obniżką 74,99 zł (-1%)
  Rekomendowana cena producenta 99,99 zł (-26%)
Strona
na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

223 Produkty

Wyczyść

Wygodne skarpety biegowe damskie

Damskie skarpety biegowe od męskich różnią się nieznacznie. Głównie dotyczy to zakresu rozmiarów i kolorystyki. Właściwości są zbieżne dla obu wariantów. Bezdyskusyjnie wszystkie powinny być uszyte z tkanin, które będą solidne i wytrzymają też większe narażenie na uszkodzenia. Trwałemu splotowi z jednej strony powinna towarzyszyć też miękkość włókien. Skarpetki biegowe damskie bezpośrednio przylegają do stóp, więc nie mogą być nieprzyjemne dla skóry. To, na co jeszcze należy zwrócić uwagę, to również poziom przepuszczalności powietrza, który oferuje dany model. Odpowiednio zaprojektowane skarpety dla kobiet gwarantują niezaburzoną cyrkulację powietrza. W konsekwencji więc wspierają utrzymanie suchego klimatu przy skórze. Dopiero osiągnięcie takiego rezultatu wpływa korzystnie na poprawienie wygody stawiania kolejnych energicznych kroków.

Skarpety biegowe damskie + buty do biegania = efektywny trening

Na treningu biegowym maksymalny komfort jest tym, do czego dąży każda biegaczka. Jednak nawet po włożeniu miękkiej koszulki, technicznych spodni i wygodnych butów niekoniecznie go osiągniesz. Damskie skarpety biegowe stroje techniczne uzupełnią doskonale. Wybór ich nie może być jednak przypadkowy. Należy sugerować się parametrami technicznymi, ale i wziąć pod uwagę, by konkretna propozycja dobrze współpracowała z zakładanymi butami. Nawet najlepsze dodatki i odzież, jeśli zostaną niewłaściwie zestawione, nie będą spełniały swej funkcji. Sięgnięcie po skarpety do biegania dla kobiet, które opracowano z myślą o tej konkretnej aktywności, będzie gwarancją, że model sprawdzi się założony do biegowych butów i na trasie zda egzamin doskonale. To zasługa przemyślanej budowy, która minimalizuje ryzyko przesuwania się, skarpetek, ich zwijania i zsuwania. Na dłuższych dystansach biegaczka także z tego powodu nie odczuje dyskomfortu. Kolejne kilometry będą pokonywane pewnie i stabilnie.

Treningi różnego rodzaju w damskich skarpetach biegowych to czysta przyjemność

Co powoduje, że skarpety biegowe damskie są odpowiednie na różnego rodzaju treningi? W konstrukcji modeli dedykowanych biegaczkom pojawiają się na przykład wzmocnione części w okolicach pięt oraz palców. Zastosowanie w tych kluczowych miejscach wyjątkowo wytrzymałych materiałów powoduje, że skarpetki również przy dłuższym noszeniu w trudniejszych warunkach nie tracą zupełnie swojej funkcjonalności. Oczywiste jest, że przy biegu tarcie stóp o materiał jest większe niż w przypadku spokojnego stawiania kroków, więc w takie rozwiązania wpływające na wytrzymałość skutkują zmniejszeniem ryzyka przecierania.

Dodatkowe właściwości, które mają skarpety biegowe dla kobiet

Żeby jeszcze lepiej odpowiadać na potrzeby użytkowniczek producenci nie ograniczają się wyłącznie do stosowania rozwiązań w zakresie fasonu. Sięgają po technologie materiałowe, które wpływają korzystnie na przykład na przedłużenie świeżości czy właściwości bakteriostatycznych tkanin, z których szyte są skarpety biegowe damskie. Taki efekt osiągany jest poprzez wykorzystanie włókien syntetycznych o specjalnej konstrukcji bądź wzbogacenia materiału o jony srebra. Zabiegi te dodatkowo pozwalają redukować ryzyko powstawania uczuleń i podrażnień. Korzyścią z ich stosowania jest ponadto spowalnianie procesu powstawania w trakcie użytkowania nieprzyjemnego zapachu.

Damskie skarpety biegowe – warianty

W ramach właściwości technicznych skarpety biegowe damskie i męskie nie różnią się od siebie w znacznym stopniu. To, co jest odmienne to głównie wzornictwo i zakres rozmiarów. Różnorodność designu jest bardzo szeroka. Projektanci chętnie kobiece modele tworzą z materiałów w różnych kolorach. Do wyboru są więc skarpetki odpowiednie dla minimalistek, które poszukują wariantów stonowanych, ale i dla estetek, które zwracają uwagę nie tylko na parametry, ale i niebanalność wizualną odzieży. Możliwość wyboru dotyczy także fasonu. W zależności od preferencji panie mogą sięgnąć po długie skarpety do biegania lub krótsze. Każdy z rodzajów jest częścią szerokiej gamy odzieży biegowej sklepu internetowego 8a.pl.