top

Sandały trekkingowe męskie

Sandały trekkingowe męskie to doskonała propozycja na upalne lato, gdy z większym komfortem chcesz podjąć się lżejszych turystycznych wędrówek. W 8a.pl znajdziesz sandały trekkingowe Keen, Merrell, Teva.
32
produkty
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 32

na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 32

na stronę

Sandały trekkingowe męskie - maksymalna wentylacja

Wentylacja w trakcie letniej wędrówki jest niezwykle potrzebna, gdyż ogranicza ryzyko przegrzania. Kiedy wybierasz się na lżejsze, nietechniczne szlaki, to sandały trekkingowe męskie okazują się niezastąpionym partnerem marszu. Charakteryzują się one nieco zabudowaną konstrukcją, więc stopa jest lepiej chroniona przed urazami i kontaktem z korzeniami i kamieniami wystającymi ze szlaku. Co prawda niektóre modele w tej kategorii to klasyczne otwarte sandały, jednak są one wsparte dopracowaną amortyzacją. Cholewki tych zabudowanych konstrukcji tworzą zazwyczaj materiały syntetyczne. Oznacza to, że męskie sandały trekkingowe są odpowiednio wytrzymałe, by znieść trudy marszu szlakiem. Jednocześnie syntetyki mają zdolność do zachowania naturalnej oddychalności skóry. To w połączeniu z wentylacją konstrukcji sprawia, że zachowasz suchy klimat wokół stóp, a ryzyko przegrzania zostanie zminimalizowane. Te modele sandałów mają także twardszy czubek, więc przypadkowe zahaczenie o korzeń nie będzie tak bolesne. Producenci umieścili tutaj także system wiązań w postaci ściągacza ze stoperem.

Wygoda i komfort wędrówki w męskich sandałach trekkingowych

Podobnie jak w klasycznym obuwiu turystycznym również w tych konstrukcjach znajdziesz rozwiązania amortyzujące. Jest to najczęściej pianka EVA w śródpodeszwie. Oznacza to, że sandały trekkingowe męskie absorbują wstrząsy wywołane górską wędrówką, co odciąża stopy i stawy. Dzięki temu przemęczenie marszem nadejdzie później, więc pokonasz o kilka kilometrów więcej, niż w przypadku mniej zaawansowanych rozwiązań. Sprawia to także, że każdy krok jest bardziej sprężysty, co niewątpliwie ułatwia turystyczną aktywność. Męskie sandały trekkingowe niektórych marek mają przez technologie antybakteryjne. Doskonałym na to przykładem niech będzie Cleansport NXT producenta Keen. Spowalnia ona powstawanie nieprzyjemnych zapachów poprzez ograniczenie rozrostu mikrobów. Dzięki temu przez dłuższy czas zachowasz komfortową świeżość wokół stóp.

Sandały trekkingowe męskie z technologią antypoślizgową

Ten typ sandałów sprawdza się także na wilgotnym podłożu. Oznacza to, że znajdziesz dla siebie sandały trekkingowe odpowiednie na żagle, wypad nad jezioro lub plażę. Podeszwa tych modeli charakteryzuje się podwyższoną przyczepnością do mokrego gruntu, co znacznie zwiększy bezpieczeństwo każdej aktywności.

Dłuższe wędrówki w męskich sandałach trekkingowych

Podeszwy tych model sprawiają, że zyskasz bezpieczeństwo każdej wędrówki. Ich profil dostosowano do specyfiki poruszania się górskim szlakiem, co przekłada się na wysoką stabilność każdego kroku. Sandały trekkingowe męskie na swojej podeszwie posiadają także odpowiedni bieżnik, a sama jej guma jest wysoce przyczepna. Oznacza to, że ryzyko poślizgnięcia się jest niskie, co przyda się, kiedy wędrujesz wilgotnym odcinkiem szlaku.

Sandały trekkingowe męskie - popularne marki:

Sandały trekkingowe męskie Keen Sandały trekkingowe męskie Salomon Sandały trekkingowe męskie Source Sandały trekkingowe męskie Teva

Do męskich sandałów trekkingowych polecamy:

Kurtki softshell męskie Bluzy trekkingowe męskie Koszule trekkingowe męskie Spodnie trekkingowe męskie Spodenki męskie
Plecaki trekkingowe Czapki z daszkiem męskie Okulary przeciwsłoneczne męskie Kije trekkingowe Akcesoria trekkingowe

Sprawdź również inne kategorie obuwia męskiego:

Buty wysokogórskie męskie Buty trekkingowe męskie Buty turystyczne męskie Buty podejściowe męskie Buty trailowe męskie
Buty do biegania męskie Buty zimowe męskie Buty wspinaczkowe męskie