top

Plecaki wspinaczkowe Arcteryx

Plecaki wspinaczkowe Arc’teryx ® świetnie sprawdzą się zarówno na podejściu jak i wspinaniu w ścianie. Lekkie, minimalistyczne, wytrzymałe na mechaniczne uszkodzenia i nieprzemakalne. Ergonomiczny kształt nie krępuje ruchów.
0
produkty
Nie znaleźliśmy produktów pasujących do zapytania.

Plecaki wspinaczkowe Arc’teryx to ultralekkie modele w góry

Kanadyjska marka Arc’teryx zdecydowanie wiedzie prym w branży outdoorowej, a jej charakterystyczne logo – nawiązujące do Archaeopteryxa (powszechnie uznawanego za pierwszego ptaka) – jest rozpoznawalne na całym świecie. Plecaki wspinaczkowe Arc’teryx należą do niezwykle wygodnych, funkcjonalnych, trwałych i bardzo lekkich modeli. Są często wybierane zarówno przez adeptów wspinaczki jak i doświadczonych alpinistów i przewodników górskich. Ich smukła linia oraz ultra niska waga sprawiają, że plecak świetnie leży na plecach, a w trakcie wspinania nie krępuje naszych ruchów. Ma również świetnie wyważoną konstrukcję, dzięki której nasz środek ciężkości jest zrównoważony. A to bezpośrednio przekłada się na poczucie balansu tak ważne w technicznych, trudnych miejscach w ścianie oraz na trudnych szlakach.

Plecaki wspinaczkowe Arc’teryx i ich charakterystyczne cechy

Na początku warto wyjaśnić sobie czym na tle innych modeli wyróżniają się modele wspinaczkowe? Plecaki wspinaczkowe Arc’teryx posiadają szereg cech wynikających z ich konstrukcji, które działają na plus miłośnikom wspinaczki. Wśród najważniejszych należy wymienić między innymi konstrukcję pasa biodrowego. Przesunięto go nieco do góry, tak by nie kolidował z zapiętą uprzężą w trakcie wspinania. Umieszczono na nim dodatkowe szpejarki w postaci pętli do złudzenia przypominających te, które znajdują się w uprzęży. Dzięki temu mamy możliwość przytroczenia dodatkowego sprzętu w trakcie wspinania. Dodatkowo wąski profil, który wykorzystują plecaki wspinaczkowe Arc’teryx minimalizuje ryzyko zahaczenia o wystające elementy ściany. Nie krępuje również naszych ruchów. Pasek z klamrą u góry plecaka wspinaczkowego umożliwia przytroczenie liny, a liczne pętle pozwalają na bezpieczne przenoszenie sprzętu w postaci raków, czy czekanów.

Plecaki wspinaczkowe Arc’teryx wykorzystują niezwykle trwałe materiały

Jako modele wspinaczkowe, plecaki wspinaczkowe Arc’teryx muszą stawić czoło nie lada eksploatacji! Ulewne deszcze, promieniowanie słoneczne, ostra skała, czy kosówki. A ponadto przytroczone ostre zęby raków, czy czekany. Materiał z którego wykonane są plecaki musi być absolutnie niezawodny! I tak właśnie dzieje się w przypadku plecaków Arc’teryx. Wykonano je z niezwykle trwałego nylonu w konstrukcji ripstop. Wytrzymałe materiały wykorzystują polimery ciekłokrystaliczne. Co warto jeszcze dodać, to fakt że niektóre modele wspinaczkowe są wodoodporne. Dzięki kompozytowej konstrukcji AC2 (Advanced Composite Construction), podklejonym szwom i specjalne rolowanemu zamknięciu RollTop™ – całość bagażu solidnie zabezpieczono przed przemoknięciem.

Za to pokochasz plecaki wspinaczkowe Arc’teryx

Na pierwszym miejscu z całą pewnością należy zwrócić uwagę na niezwykle niską wagę plecaka wspinaczkowego. W przypadku modelu o pojemności 45 litrów to zaledwie 660 gramów! Modele wspinaczkowe można z dużą łatwością, dzięki wyciąganemu kominowi, dopasować do potrzeb danej chwili. Gdy okaże się, że podstawowy litraż plecaka wspinaczkowego to za mało, wystarczy podnieść komin i zwiększyć pojemność całości aż do 45 litrów. Tym samym bez większych problemów zmieścimy dodatkowy sprzęt, prowiant czy lekką kurtkę przeciwdeszczową.

Za wygodę oraz dopasowanie do pleców odpowiadają pasy ramieniowe wraz z pasem biodrowym i piersiowym. Są one wyprofilowane w taki sposób, by zapewnić maksymalną wygodę w trakcie transportu ciężkiego od szpeju wspinaczkowego plecaka. Pas biodrowy i piersiowy dbają o odpowiednią stabilizację bagażu. Wyjmowane usztywnienie w tylnej części pozwala na zredukowanie wagi całości, a także zwinięcie modelu dla wygodnego transportu. W tym przypadku plecaki wspinaczkowe Arc’teryx sprawdzą się świetnie jako bagaże podręczne w trakcie podróży, na przykład samolotem.

Plecaki wspinaczkowe Arc’teryx w ofercie sklepu górskiego 8a.pl

W ofercie tej kanadyjskiej marki znajdziesz ultralekkie i wysoce funkcjonalne plecaki wspinaczkowe. W swojej linii marka Arc’teryx posiada świetne modele przeznaczone do wspinaczki letniej i zimowej w górach, które cechują się ekstremalnie niską wagą przy zachowaniu wysokiej wytrzymałości na uszkodzenia mechaniczne. Podklejane szwy i specjalne rolowane zamknięcie zapewnia wysoką wodoodporność całego plecaka, a co za tym idzie bezpieczeństwo ekwipunku zgromadzonego w komorze głównej. Zapoznaj się z szeroką ofertą plecaków wspinaczkowych w 8a.pl i znajdź model idealny dla siebie.