top

Plecaki turystyczne Fjord Nansen

Plecaki turystyczne Fjord Nansen ® zapewnią Ci komfort i wygodę oraz bezpieczeństwo dla Twoich pleców zarówno podczas krótkich wypadów w góry, jak i długich eskapad. Modele o zróżnicowanej pojemności z regulowanym systemem nośnym.
17
produkty
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 17

na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 17

na stronę

Ta polska marka powstała z zamiłowania do outdooru oraz aktywnego trybu życia. Od początku za sprawą wysokiej jakości sprzętu oraz odzieży wspiera miłośników gór. Nie dziwi zatem fakt, iż plecaki turystyczne Fjord Nansen zostały stworzone na miarę oczekiwań ludzi gór! Przede wszystkim niezwykle wygodne, niewiarygodnie wytrzymałe i doskonale wykonane! Wybieraj wśród licznych modeli, które różnią się od siebie detalami konstrukcyjnymi oraz pojemnością. W zależności od typu Twoich wyjazdów oraz zabieranego sprzętu masz do wyboru. Albo lekkie plecaki oscylujące w granicach 20 – 40 litrów. Świetnie spiszą się one podczas jednodniowych wypadów w góry, a także na weekendowe biwaki. Drugą grupą są plecaki powyżej 50 litrów. Te z kolei będą doskonałe na wyprawy, czy do wielodniowych trekkingów. Wyposażono je również w bardziej zaawansowany system nośny, który stanowi solidne wsparcie podczas marszu.

Plecaki turystyczne Fjord Nansen - doskonały stosunek jakości do ceny

Plecaki turystyczne Fjord Nansen są przemyślane w każdym calu. To niezwykle funkcjonalne plecaki, które w łatwy sposób pozwolą Ci się spakować i posegregować swoje rzeczy. Tak, abyś bez problemu i zbędnego szukania wyciągnął to czego akurat szukasz. Służą temu liczne kieszenie oraz świetnie skrojona komora główna. W modelach o większej pojemności główna komora ma możliwość przedzielenia na dwie części, dzięki czemu łatwo wygospodarować miejsce choćby na śpiwór. Dostęp do niej jest możliwy zarówno od góry, jak i z dołu. Takie rozwiązanie pozwala na precyzyjne zlokalizowanie niezbędnych rzeczy, co ma duże znacznie przy większej pojemności plecakach. W górnej części znajduje się komin z podwójnym ściągaczem. Stanowi on dodatkową przestrzeń pakowną wynoszącą około 10 litrów. Dodatkowo całość jest zamykana regulowaną klapą, w której zlokalizowano dwie kieszenie z zamkami pozwalające przechować mniejsze rzeczy.

Systemy nośne FN

Z reguły w plecakach o mniejszych pojemnościach stosuje się mniej skomplikowane systemy nośne. Po pierwsze jest to związane z potencjalnie niską wagą plecaka, a po drugie z obniżeniem jego wagi. Stąd też plecaki turystyczne Fjord Nansen o pojemnościach oscylujących wokół 30 litrów wykorzystują siateczkowy system nośny Air Bridge Pro. Opiera się on na zewnętrznym stelażu, który odpowiednio profiluje kształt plecaka i rozpostartej na nim siatce. Dzięki niej większa część panelu nie ma bezpośredniego kontaktu z plecami, co zapewnia maksymalny poziom wentylacji. Umieszczone w odpowiednich miejscach elementy wykonane z dość grubej pianki eliminują punkty ucisku i dodatkowo zwiększają wygodę. Odpowiednio wyprofilowane szelki zapewniają świetne dopasowanie do ramion zarówno u kobiet jak i u mężczyzn. Stabilizacja bagażu z kolei jest możliwa dzięki solidnym pasom piersiowemu oraz biodrowemu. Ten pierwszy można w razie potrzeby całkowicie odpiąć.

Z kolei plecaki turystyczne Fjord Nansen o pojemności powyżej 50 litrów wyposażono w zdecydowanie bardziej zaawansowany system nośny o nazwie Special Pro. Pozwala on na dopasowanie jego wysokości do wzrostu użytkownika. Dzięki temu przenoszenie ekwipunku jest zdecydowanie bardziej wygodniejsze oraz bezpieczniejsze dla naszych pleców. Odpowiednie dopasowanie plecaka pozwala również na prawidłowe rozłożenie wagi całości. Model wyposażono w wygodne pasy ramienne oraz pas biodrowy, który korzysta aż z trzech różnych rodzajów pianki. Pod wpływem ciepła dopasowują się one do sylwetki, zapewniając optymalny komfort w trakcie trekkingu.

Plecaki turystyczne Fjord Nansen w sklepie górskim 8a.pl

W ofercie sklepu górskiego 8a.pl znajdziesz liczne plecaki górskie, w tym modele o charakterze turystycznym. Zabierzesz je na zarówno łatwe jak i te bardziej skomplikowane trekkingi. Posłużą świetnie w podróży zarówno jako bagaż główny jak i dodatkowy. Plecaki turystyczne Fjord Nansen to doskonały stosunek jakości do ceny. Ta polska marka od lat z powodzeniem szyje plecaki górskie, trekkingowe oraz turystyczne. To, co przemawia za ich wyborem to wysoka funkcjonalność, wygoda oraz trwałość wykorzystanych materiałów. Wybierz model idealny dla siebie i ciesz się komfortem na szlaku.

Zobacz też damskie i męskie plecaki turystyczne innych producentów >>