top

Hoka One One

Hoka One One to wyjątkowe obuwie do biegania wyróżniające się ponadprzeciętną amortyzacją oraz stabilnością każdego kroku. Docenione najpierw przez miłośników ultramaratonów górskich, obecnie zdobywają popularność wśród wszystkich biegaczy.
7
produkty
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 7

na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 7

na stronę

Hoka One One – innowacyjne buty do biegania

Podobnie jak wiele firm sportowych, także ta powstała w odpowiedzi na potrzeby sportowców. Dla rozwiązania prostego problemu niezbędne były rewolucyjne rozwiązania. W tym przypadku chodziło o umożliwienie biegaczom górskim jeszcze szybszego pokonywania zbiegów na zawodach, co miało się przełożyć na lepsze czasy na mecie zawodów. Tak powstało rewolucyjne jak na swoje czasy obuwie Hoka One One charakteryzujące się niezwykle rozbudowaną śródpodeszwą. Niespotykany poziom amortyzacji pozwolił na szybsze bieganie zarówno w dół, jak i pod górę. Buty powstały z myślą o długodystansowych biegach terenowych, a skoro sprawdzały się na wymagających ścieżkach podczas wielogodzinnego biegu, to musiały się również sprawdzić się w czasie biegania w znacznie łatwiejszych warunkach.

Markę założyli w 2009 Nicolas Mermoud i Jean-Luc Diard. Z początku rewolucyjny design butów był odrzucany przez najbardziej liczących się producentów obuwia i uważany za absurdalny lub za przejściowy trend. Dopiero pierwsze sukcesy zawodników w obuwiu Hoka One One przekonały osoby odpowiedzialne za projektowanie i sprzedaż butów biegowych do tego, że pomysł doskonale sprawdza się podczas biegania. W ten właśnie sposób sami biegacze spopularyzowali obuwie tej marki i przyczynili się do jej szybkiego rozwoju. Projektanci innowacyjnego obuwia Hoka One One czerpali inspirację do jego stworzenia z wielu sportów – surfingu, narciarstwa, kolarstwa i oczywiście biegania. Obecnie marka jest doskonale znana wśród fanów biegania w terenie niemal na całym świecie, zapewniając niezawodne buty do biegów trailowych i nie tylko.

Technologie w obuwiu Hoka One One

Przez lata działalności marka wypracowała charakterystyczne technologie, które wyróżniają jej buty spośród konkurencji. Z pewnością najbardziej charakterystycznym elementem obuwia biegowego tego producenta jest ponadprzeciętna amortyzacja. Buty Hoka powstały niejako w opozycji do trendu biegania minimalistycznego. Zamiast zmniejszać amortyzację stosowaną w przeciętnych butach biegowych, tutaj znacząco ją zwiększono. Dzięki temu zapewniono większy komfort i dynamikę biegania. Wysoki poziom amortyzacji po dziś dzień pozostaje jednym z filarów obuwia Hoka One One. Kolejnym charakterystycznym elementem butów tego producenta jest tak zwany meta-rocker. To połączenie kilku cech, które zapewniają sprawniejsze przetaczanie stopy po podłożu. Składają się na nie między innymi mały drop, a więc różnica poziomów między palcami i piętą, specjalnie zaokrąglona z przodu i z tyłu podeszwa oraz wysoka amortyzacja. Sprawiają one, że każdy krok przypomina w swojej mechanice przetaczanie się koła. Dzięki temu możemy biegać jeszcze szybciej i płynniej niż w tradycyjnym obuwiu biegowym.

Cechą charakterystyczną butów Hoka One One są również bardzo wysoko zachodzące na cholewkę śródpodeszwy. Mają one na celu zapewnienie maksymalnej stabilizacji podczas każdego kroku. Osadzenie pięty głęboko w bucie sprawia, że nie ma już potrzeby stosowania dodatkowych elementów stabilizujących w konstrukcji obuwia. Całość jest dzięki temu lżejsza, a stopa ma zapewnione pewne podparcie i stabilizację na zróżnicowanym podłożu. Za stabilność odpowiada również zastosowanie w podeszwie nieco twardszej pianki po wewnętrznej stronie buty oraz w jego tylnej części. To rozwiązanie Hoka One One, zwane J-Frame, ze względu na kształt panelu wykonanego ze sztywniejszej pianki, jest często stosowane w butach, które mają zapewnić jeszcze większą kontrolę w trudnym terenie. Jeśli potrzebujesz większej dynamiki biegu z pewnością docenisz opatentowane rozwiązanie Profly. To dwa specjalne rodzaje pianki zastosowane w śródpodeszwie, które nawzajem się uzupełnią. Ten w tylnej części jest miękki i świetnie amortyzuje uderzenie, a ten w przedniej jest sztywniejszy, pozwalając na dynamiczne odbicie się z palców.

Buty Hoka One One kupisz online w sklepie 8a.pl

Zapewniamy szeroki wybór butów tego producenta. Wśród nich odpowiedni model znajdą zarówno osoby chcące dopiero zacząć swoją przygodę z butami biegowymi tego typu, jak i te dobrze już znające Hoka One One, które poszukują kolejnego modelu do podejmowania górskich wyzwań biegowych. Startujesz w zawodach ultra czy potrzebujesz wygodnych butów do popołudniowego treningu w parku? Biegasz okazjonalnie czy tydzień bez kilku treningów uważasz za stracony czas? Propozycje dla wszystkich typów biegaczy znajdziesz w bogatej ofercie tego producenta.