Hanwag Buty wysokogórskie

Buty wysokogórskie Hanwag to perfekcyjna przyczepność i stabilność podczas zdobywania skalnych ścian. Sprawdź perfekcyjnie przygotowane modele i ciesz się komfortem i precyzją poruszania na wysokościach.
5
produkty
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 5

na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 5

na stronę

Hanwag – buty wysokogórskie, które sprawdzą się w wymagającym skalistym terenie

Obuwie przeznaczone do zdobywania nieco wyższych szczytów musi się charakteryzować kilkoma cechami. Z jednej strony powinno zapewniać maksymalną precyzję poruszania się na niewielkich skalnych stopniach. Przypomina w tym dużo lżejsze buty podejściowe Hanwag. Kształt podeszwy w znacznej części przypomina właśnie te modele. Z drugiej strony musi charakteryzować się zwiększoną sztywnością, aby zapewnić stopie odpowiednie wsparcie podczas wspinaczki. Zazwyczaj posiada jeszcze większą sztywności niż buty trekkingowe Hanwag. Połączenie tych cech w jednym rodzaju butów pozwala otrzymać idealne buty wysokogórskie Hanwag, które doskonale sprawdzają się w czasie podejmowania alpejskich i tatrzańskich wyzwań.

Jak zbudowane są buty wysokogórskie Hanwag

Buty wysokogórskie zdecydowanie różnią się od butów podejściowych czy trekkingowych Hanwag. Różnice w konstrukcji są podyktowane przede wszystkim terenem, w jakim użytkowane są buty wysokogórskie. Strome skalne ściany, niewielkie stopnie, konieczność częstego użytkowania raków – wszystko to wpływa na budowę tego rodzaju obuwia. Buty wysokogórskie Hanwag cechują się większą sztywnością podeszwy. To niezbędny element do tego, aby buty zapewniały pewne podparcie nawet na niewielki stopniach. Specjalne usztywnienia w śródpodeszwie sprawiają, że możemy bezpiecznie oprzeć się niemal na samych palcach. Pomaga w tym również specjalnie przygotowana podeszwa. Gładka strefa gumy z przodu oferuje bardzo dobre tarcie na skalnych powierzchniach. Buty wysokogórskie Hanwag są również przystosowane do raków półautomatycznych. Zapewnia to umieszczony z tyłu podeszwy specjalny panel. Dzięki takiemu rozwiązaniu raki można szybko założyć i zdjąć. Zapewniają też bardzo dobrą stabilność podczas poruszania się po śniegu i lodzie.

Buty wysokogórskie Hanwag kupisz w sklepie 8a.pl

Zapewniamy szeroką ofertę obuwia wysokogórskiego tej renomowanej marki. To doskonały wybór dla bardziej doświadczonych użytkowników, poszukujących niezawodnych butów na alpejskie i tatrzańskie wspinaczki. Świetnie sprawdzą się przez większą część roku, szczególnie jeśli odpowiednio dobierzemy do nich skarpety górskie. Buty wysokogórskie Hanwag to niezawodne obuwie, które wyśmienicie sprawdza się w trudnym terenie. Sprawdź najnowsze modele i wybierz najlepiej dopasowany do stopy!

Sprawdź też pozostałe buty wysokogóskie

Buty wysokogórskie Zamberlan Buty wysokogórskie Salewa Buty wysokogórskie Scarpa Buty wysokogórskie La Sportiva Buty wysokogórskie The North Face