top

Buty Zamberlan 6000 Karka EVO RR - black/orange

2 079,99 zł 2 599,99 zł
-20%
Produkt dostępny, gotowy do wysyłki.
Koszt dostawy już od 0,00 zł Szczegóły

Zadaj pytanie
Zapytaj o produkt
Koszty dostawy
Stosujemy PROSTE STAWKI - waga i wymiary przesyłki nie wpływają na cenę dostawy!
Poczta Polska S.A. - usługa Kurier 48
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 249,99 zł 8,99 zł 12,99 zł
250 - 349,99 zł 0 zł! 12,99 zł
> 350 zł 0 zł! 0 zł!
InPost - Paczkomaty 24/7
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 299,99 zł 9,99 zł - nie dotyczy -
> 300 zł 0 zł! - nie dotyczy -
DHL - paczka kurierska
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 449,99 zł 13,99 zł 13,99 zł
> 450 zł 0 zł! 0 zł!
Tabela rozmiarów
Rzeczywiste pomiary pobrane przez pracowników sklepu 8a.pl
Rozmiar 39 40 41 41,5 42 42,5 43 43,5 44 44,5 45 45,5 46 46,5 47 48
Długość wkładki ok. (cm) 24,7 25 25,5 26 26,5 26,8 27 27,3 27,5 28 28,7 29 29,3 29,5 29,8 30,3
Na stopę ok. (cm) 23,7 24 24,5 25 25,5 25,8 26 26,3 26,5 27 27,7 28 28,3 28,5 28,8 29,3
Jak mierzyć buty?

Wyciągnij wkładki z już posiadanych butów i porównaj z rzeczywistymi wymiarami tego moduleu pobranymi przez nas. Następnie zmierz długość stopy i sprawdź, który rozmiar sugerujemy.

Wkładki mierzymy metrem krawieckim. Zwróć uwagę na okolice pięty. Jesli wkładka jest tam płaska to metrówkę ściśle przykładamy do powierzchni (A1). Kiedy tył jest mocno profilowany (wygięty ku górze) to długość mierzymy niejako "w powietrzu" (A2).

Teraz załóż odpowiednią skarpetę.Postaw stopę na podłodze i piętę dosuń do ściany. Koniecznie mocno obciąż stopę (nie siedź!) i rozprostuj wszystkie palce. Zaznacz najdalej wysuniętu punkt (B), a następnie zmierz tak określoną długość.

Mamy nadzieję, że powyższe informacje będą pomocna a wybór jak najbardziej trafiony. Pamiętaj, że pomimo wspólnych starań, aby pomiary były precyzyjne mogą zdarzyć się kilkuprocentowe rozbieźności wynikające z metody pomiaru, ułożenia produktu .tp. Dane traktuj orientacyjnie i jako podstawę do oceny "przeskoków" pomiędzy kolejnymi rozmiarami.

Buty Zamberlan Karka 6000 EVO RR są niezwykle wytrzymałe i doskonale zabezpieczają stopy przed warunkami zewnętrznymi panującymi na dużych wysokościach. Wysoka niezawodność sprawia, że są często wybierane przez najbardziej doświadczonych wspinaczy.

Kolejne wcielenie zaawansowanych butów górskich to udane połączenie dobrze znanych rozwiązań, które zostały wielokrotnie przetestowane w praktyce i udowodniły, że sprawdzają się w najbardziej wymagających warunkach oraz nowych elementów, które przybliżają ten model do ideału. Jeszcze lepiej dopasowane do nogi wykończenie górnej części cholewki, rewolucyjny, usztywniający konstrukcję karbonowy element, który zmniejsza wagę butów, czy nowa podeszwa, to tylko niektóre z nich.

Buty wysokogórskie Zamberlan Karka Evo 6000 RR doskonale sprawdzają się podczas zdobywania wysokich szczytów w niesprzyjających warunkach pogodowych. Cholewkę w tym modelu wykonano w większości z maksymalnie wytrzymałego materiału Superfabric®. Został on wzmocniony ceramicznymi płytkami, gwarantując dużo wyższą odporność na przetarcia i przecięcia niż inne stosowane materiały. Jednocześnie zachowana została elastyczność, która pozwala na optymalną pracę cholewki. Dolna część buta to niezwykle solidny gumowy otok wykonany w technologii Rubber Reinforcement System, który chroni but przed uszkodzeniem rakiem lub o ostre skały i lód. Z tyłu w cholewce umieszczono też panel pozwalający na optymalną pracę buta podczas przemieszczania się w bardziej płaskim terenie.

Model ten wyposażono w wyciągane, wewnętrzne botki. Są one ocieplane, dzięki czemu można je z powodzeniem wykorzystać do ogrzania stóp i poruszenia się w namiocie. W tym celu wzmocniono ich spodnią część. Jeden rzep oraz elastyczny panel pozwala na szybkie zakładanie i ściąganie botków w każdym momencie. Zastosowanie do ich wykonania dobrze izolującego materiału zapewnia świetne warunki w niskich temperaturach.

Duże zmiany zaszły w konstrukcji śródpodeszwy. Zastosowano w niej bowiem specjalnie opracowane usztywnienie Zamberlan Carbon Fiber Mid-Soul. Składa się ono z kilku warstw, między innymi włókien węglowych oraz struktury przypominającej kształtem plaster miodu. Całość jest niezwykle lekka i pozwala na odpowiednie usztywnienie buta przy zachowaniu minimalnej wagi. To rewolucyjne rozwiązanie zwiększa również właściwości izolacyjne, dzięki czemu stopa jest lepiej chroniona prze szybkim przemarznięciem.

Buty wysokogórskie Zamberlan Karka 6000 RR wyposażono w nowoczesną podeszwę Vibram® Penia. Opracowany od podstaw bieżnik gwarantuje jeszcze lepszą przyczepność zarówno na skałach, jak i w bardziej zróżnicowanym terenie. Specjalne strefy gładszej gumy znajdują się z przodu i z tyłu. W środkowej części zastosowano bardziej agresywną rzeźbę, która optymalnie zachowuje się na śniegu oraz na sypkim podłożu. Całość jest w pełni kompatybilna z rakami automatycznymi dzięki systemowi Zamberlan PCS. Optymalnie wyprofilowane panele z przodu i z tyłu buta pozwalają na precyzyjne przypięcie technicznych raków.

Całości dopełnia zaawansowany system sznurowania, składający się z mocnych zaczepów. Dolną część można wyregulować niezależnie od górnej dzięki specjalnymi blokadom z ząbkami, które uniemożliwiają poluzowanie się sznurówek.

Buty Zamberlan Karka 6000 EVO RR - najważniejsze cechy:

  • Dopracowana cholewka wykonana z niezwykle wytrzymałego materiału SuperFabric® oraz mikrofibry;
  • System sznurowania umożliwiający różne napięcie sznurówek w dolnej i górnej części;
  • Wyjmowany wewnętrzny botek zapewniający skuteczną izolację;
  • Wysoki otok poprowadzony dookoła butów gwarantuje maksymalną wytrzymałość całej konstrukcji;
  • 5-milimetrowa wkładka z ultralekkich włókien węglowych – Zamberlan Carbon Fiber Mid-Sole;
  • Pełna kompatybilność z rakami automatycznymi;
  • Śródpodeszwa z poliuretanu o dwóch gęstościach;
  • Wytrzymała i zapewniająca świetną przyczepność podeszwa Vibram® Penia.
Specyfikacja techniczna:
Kolor Czarny
Płeć Męskie
Kolekcja producenta Zamberlan Alpine
Krój Wysokie
Otok V
Cholewka SuperFabric, syntetyczna skóra
Raki automatyczne V
Membrana ---
Raki pół-automat. V
Podeszwa zewnętrzna Vibram® Penia
Podszewka Materiał tekstylny
Podeszwa środkowa Pianka o podwójnej gęstości
Wzmocniony przód V

Buty Zamberlan 6000 Karka EVO RR - black/orange - opinie klientów

4.4
3 opinie