top

Wiązania skiturowe Fischer Tour Speed Turn + Guide Leash

1 869,99 zł

Dobra wiadomość! Ten produkt już wkrótce pojawi się w naszej ofercie. Pracujemy nad jego przyjęciem.

Przepraszamy. Produkt chwilowo niedostępny.
Koszt dostawy już od 0,00 zł Szczegóły

Zadaj pytanie
Zapytaj o produkt
Koszty dostawy
Stosujemy PROSTE STAWKI - waga i wymiary przesyłki nie wpływają na cenę dostawy!
Poczta Polska S.A. - usługa Kurier 48
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 299,99 zł 8,99 zł 12,99 zł
300 - 399,99 zł 0 zł! 12,99 zł
> 400 zł 0 zł! 0 zł!
InPost - Paczkomaty 24/7
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 349,99 zł 9,99 zł - nie dotyczy -
> 350 zł 0 zł! - nie dotyczy -
DHL - paczka kurierska
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 499,99 zł 14,99 zł 14,99 zł
> 500 zł 0 zł! 0 zł!

Wiązania skiturowe Fischer Tour Speed Turn W/O Brake to minimalistyczna konstrukcja, która doskonale sprawdzi się podczas realizowania ambitnych zimowych planów. Dzięki temu modelowi zapewnisz sobie odpowiednią kontrolę jazdy, a jednocześnie stabilność butów w nartach, bez której nie ma mowy o bezpieczeństwie wypadu.

Ten model docenią użytkownicy z szerokim spektrum doświadczeń, więc skorzystają z niego zarówno początkujący, jak i zaawansowani skiturowcy. Wynika to z faktu, że wiązania pinowe Fischer zapewniają wysoką kontrolę dynamicznego zjazdu, a także swobodę ruchów kostki w trakcie podejścia. Czyni to z nich wygodną podstawę do każdego zimowego wypadu poza utarte stoki.

Wiązania skiturowe Fischer Tour Speed Turn w/o Brake (bez skistoperów; z pętlami typu Guide Leash) wykonane zostały z lekkich, ale wytrzymałych metali oraz wstawek z tworzyw, co dla niskiej wagi skiturowego wyposażenia jest kluczowe. Dzięki temu zabierając cały zestaw w teren, nie będzie on zanadto ciążył, co docenisz w trakcie marszu odbywanego przed rozpoczęciem podejścia.

Projektanci Fischer zastosowali tu rozwiązania zapewniające szybkie wpinanie butów, co w śnieżnym otoczeniu okaże się niewątpliwie wygodne. Wiązania skiturowe Fischer wyposażone zostały w trzystopniową regulacją trybu podejściowego. Oznacza to, że w łatwy sposób dobierzesz odpowiednie ustawienie w zależności od specyfiki terenu, w którym się poruszasz. Dodatkowo wiązania te balansują stabilność butów z zachowaniem swobody poruszania. Dzięki temu nic nie będzie Cię ograniczać w trakcie dynamicznego zjazdu, gdy kontrola jazdy musi być maksymalna.

Speed Turny to z kultowych wiązań skiturowych. Wciąż ulepszana konstrukcja doskonale konkuruje z dostępnymi na rynku rozwiązaniami. Model ten jest niezwykle chętnie wybierany przez miłośników białego szaleństwa, dzięki intuicyjnej obsłudze oraz wysokiej niezawodności zarówno na zjeździe na podejściu. Wygodny, lekki, niesamowicie trwały i odporny na uszkodzenia.

Obrotowy tył wiązania zapewnia podparcie dla pięty nawet na najbardziej stromych podejściach. Jedno okręcenie w prawe daje pozycję podstawową - zupełnie płaską. Następny kawałek obrotu to podwyższenie do połowy możliwości (pięta buta opada na obudowę wiązania), a jeszcze kolejny to już prawdziwy "obcas" który unosi piętę do trzeciej, maksymalnej wysokości. Po uzyskaniu wprawy, obroty te dają sie wykonywać bez schylania - wystarczy odpowiednie zblokowanie końcówki kijka w otworze na piętce i przyłożenie siły w odpowiednim kierunku.

Dodatkowo cały element posiada możliwość niewielkiej regulacji położenia w przód i w tył, dzięki czemu możliwe jest precyzyjne dopasowanie rozstawu do użytkowanych butów narciarskich.

W przypadku ciężkich warunków, na zmrożonym śniegu i lodzie, wiązania skiturowe Fischer Tour Speed Turn można również wyposażyć w harszle (dostępne osobno; kompatybilne z harszlami Dynafit). Specjalny panel pozwoli na ich łatwą instalację. 

Wiązania Fisher dostarczane są w komplecie z lonżami do wiązań - zastepującymi klasyczne skistopery. Wpięte w pętelkę przy przednich kłach oraz w buty, chronią - w przypadku upadku i wypięcia się z wiązań - przed utratą nart. To rozwiązanie nie tylko lżejsze, ale też pewniejsze na bardziej zalodoznych odcinkach, gdzie klasyczne ramiona skistopów nie mają się w co "wkopać" (i zatrzymać). Oznacza to, że w chwili przypadkowego wypięcia nart nie odjadą one w niebyt.

Wiązania skiturowe Fischer Tour Speed Turn to techniczne wsparcie, którego potrzebujesz podczas ekstremalnych form zimowej aktywności.

Fischer Tour Speed Turn w/o Brake + Guide Leash - najważniejsze cechy:

  • Niska waga pozwala łatwiej pokonywać podejścia;
  • Bolce Icebreaker Pins świetnie trzymają buty i czyszczą inserty butów ze śniegu i lodu;
  • Najwyższej jakości materiały i trwałość potwierdzona przez tysiące użytkowników;
  • Obrotowa tylna część wiązania - 3 ustawienia wysokości do podchodzenia;
  • DIN 4-10;
  • Śruby Torx;
  • Miejsce do wpięcia harszli (dostępnych osobno);
  • Regulacja rozstawu wiązania w zakresie 25 mm;
  • Pętle Guide Leash w komplecie - łączą buty z wiązaniami, co chroni przed utratą nart;

Użyte materiały: kute aluminium, stal CRMO, wytrzymałe tworzywo sztuczne.

Specyfikacja techniczna:
Kolor Czarny
Płeć Unisex
Kolekcja producenta Fischer Tour Bindings
Rodzaj aktywności Speed / Uphill Performance
Konstrukcja Pinowe (kłowe)
Waga 1 wiązania 350 g
Skistopery Nie - brak kompatybilności
Pętle Guide Leash Tak, w komplecie
Mocowanie harszli Tak - opcjonalne (dostarczane w komplecie)
Regulacja długości 25 mm
Siła wypięcia DIN Regulowana 4-10
Wysokość piętki 3 wysokości
Sezon 19/20

Wiązania skiturowe Fischer Tour Speed Turn + Guide Leash - opinie klientów

5.0
1 opinia