top

Filtr do wody Sawyer Squeeze Water Filtration System

349,99 zł
Przepraszamy. Produkt chwilowo niedostępny.
Koszt dostawy już od 0,00 zł Szczegóły

Zadaj pytanie
Zapytaj o produkt
Koszty dostawy
Stosujemy PROSTE STAWKI - waga i wymiary przesyłki nie wpływają na cenę dostawy!
Poczta Polska S.A. - usługa Kurier 48
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 299,99 zł 8,99 zł 12,99 zł
300 - 399,99 zł 0 zł! 12,99 zł
> 400 zł 0 zł! 0 zł!
InPost - Paczkomaty 24/7
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 349,99 zł 9,99 zł - nie dotyczy -
> 350 zł 0 zł! - nie dotyczy -
DHL - paczka kurierska
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 499,99 zł 14,99 zł 14,99 zł
> 500 zł 0 zł! 0 zł!

Filtr do wody Sawyer Squeeze Water Filtration System zapewnia wysoką wszechstronność użytkowania. Doskonale sprawdza się podczas dłuższych wycieczek, pozwalając przefiltrować nieco większe ilości wody.

Jeden z bardziej wszechstronnych zestawów w ofercie marki Sawyer. Załączenie wielu elementów pozwala na wygodne korzystanie z filtra w niemal każdej sytuacji. Dzięki temu można filtrować wodę zarówno w czasie drogi, jak i na postoju czy w czasie obozowania, przygotowując więcej litrów czystej wody.

Poręczne filtry do wody marki Sawyer szybko zdobyły uznanie wśród podróżników i turystów na całym świecie. Możliwość łatwego przefiltrowania wody przydaje się nie tylko w czasie wyjazdów na drugi koniec świata, ale również w czasie krótkich wycieczek turystycznych czy górskich wypraw, kiedy priorytetem jest ograniczanie wagi bagażu i zapasów, a także w podróży.

Wszechstronny model Sawyer Squeeze Water Filtration System powstał z myślą o filtracji wody pochodzącej ze strumieni, potoków, rzek i jezior. Pozwala szybko uzyskać czystą wodę z dużej ilości źródeł. W zestawie znajduje się bardzo poręczny filtr, który oczyszcza przepływającą wodę. Z jednej strony wyposażono go w ustnik, dzięki czemu czystą wodę można od razu pić. Dodatkowo w skład zestawu wchodzą dwie składane butelki z zakrętkami. Pozwalają one nabrać wody z jeziora lub rzeki i podłączyć całość do filtra. Poprze lekkie ściskanie butelek można szybko przefiltrować zgromadzoną w nich wodę.

Załączony lekki pokrowiec pozwala zawiesić butelkę z filtrem np., na drzewie, dzięki czemu woda może swobodnie przepływać przez filtr i zostanie przefiltrowana przy minimalnym wysiłku. Aby umożliwić korzystanie z filtra wraz z systemem nawadniającym załączono do niego dwie dodatkowe końcówki, które pozwalają na wpięcie się wężyk większości systemów nawadniających dostępnych na rynku.

Jak działa filtr Sawyer Squeeze Water Filtration System? Wewnątrz filtra znajduje się sieć kanalików w kształcie litery „U”, do których woda dostaje się poprzez mikropory. Kanaliki zatrzymują zanieczyszczenia o średnicy tak małej, jak 0,1 mikrona (mikrometra). Jednocześnie woda bez zanieczyszczeń może przepływać dalej. Tak duża dokładności filtracji pozwala zatrzymać większość szkodliwych bakterii, pierwotniaków i cyst, takich jak na przykład E.Coli, Giardia, Vibrio Cholerea czy Salmonella Typhi. Niezwykle ważna jest wytrzymałość użytej membrany. Dzięki wysokiej trwałości filtr może być wykorzystywany wielokrotnie, dostarczając wiele litrów czystej wody.

Z czasem Sawyer Squeeze Water Filtration System może stawiać zwiększony opór przepływającej wodzie. Oznacza to, że w filtrze nagromadziła się znaczna ilość przechwytywanych przez niego cząstek. Aby przywrócić wydajność filtra, należy przepłukać go czystą wodą w kierunku odwrotnym, niż przepływała przez niego filtrowana woda. Do tego celu załączono dużą strzykawkę. Kilkakrotne przepłukanie filtra pozwala przywrócić jego wysoką wydajność.

Filtr do wody Sawyer Squeeze Water Filtration System nie wymaga zasilania ani stosowania żadnych dodatkowych środków. Działa on na prostej, mechanicznej zasadzie, dzięki czemu doskonale sprawdza się zarówno podczas wycieczek turystycznych, jaki i dalekich wypraw. Niemal nieograniczona żywotność filtra pozwala na jego wielokrotne wykorzystywanie. Istotną rzeczą jest jedynie nie dopuszczenie do zamarznięcia filtra w warunkach zimowych, ponieważ może to uszkodzić zastosowaną w środku membranę. Filtr należy w takim wypadku wymienić.

Filtr Sawyer Squeeze Water Filtration System zatrzymuje 99, 99999% bakterii (salmonella, cholera, E.Coli) oraz 99,9999% pierwotniaków (Cryptosporidium, Giardia).

Sawyer Squeeze Water Filtration System zawiera:

  • Filtr Sawyer z ustnikiem;
  • Dwie zwijane butelki z zakrętką o pojemności 946 ml każda;
  • Siatkowy woreczek do łatwego zawieszenia butelki;
  • Dodatkowe końcówki do filtra, umożliwiające wpięcie go w wężyk systemu nawadniającego;
  • Strzykawka do czyszczenia filtra.

Wymiary filtra: ok. 15 x ø5 cm
Wymiary butelki po rozłożeniu na płasko: ok. 29 x 15 cm Wymiary siatkowego pokrowca: ok. 30 x 22 cm
Waga ok. 70 g (filtr), ok. 30 g (butelka), ok. 40 g (strzykawka)

Specyfikacja techniczna:
Kolor Niebieski
Płeć Unisex
Kolekcja producenta Sawyer Water Filtration

Filtr do wody Sawyer Squeeze Water Filtration System - opinie klientów

0.0
0 opinie