top

Zestaw Ocun Climbing Twist Set - grey

383,99 zł 479,99 zł
-20%
Produkt dostępny, gotowy do wysyłki.
Koszt dostawy już od 0,00 zł Szczegóły

Zadaj pytanie
Zapytaj o produkt
Koszty dostawy
Stosujemy PROSTE STAWKI - waga i wymiary przesyłki nie wpływają na cenę dostawy!
Poczta Polska S.A. - usługa Kurier 48
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 249,99 zł 8,99 zł 12,99 zł
250 - 349,99 zł 0 zł! 12,99 zł
> 350 zł 0 zł! 0 zł!
InPost - Paczkomaty 24/7
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 299,99 zł 9,99 zł - nie dotyczy -
> 300 zł 0 zł! - nie dotyczy -
DHL - paczka kurierska
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 449,99 zł 13,99 zł 13,99 zł
> 450 zł 0 zł! 0 zł!
Tabela rozmiarów
Dane producenta
Rozmiar XS-M M-XL
Obwód w pasie ok. (cm) 63-95 -
Obwód w udach ok. (cm) 45-60 -

Zestaw Ocun Climbing Twist Set to komplet idealny dla wspinacza, który dopiero zaczyna swoją przygodę. Znajdziesz w nim wszystkie niezbędne elementy i dzięki niemu bezpiecznie pokonasz drogę do topu.

Komplet składa się z wygodnej i solidnie wykonanej uprzęży, karabinka oraz przyrządu do asekuracji partnera, woreczka na magnezję z paskiem oraz magnezji.

Zaczynając przygodę ze wspinaczką często najpierw trafiamy na panel. Konieczne może być skompletowanie odpowiedniego zestawu. Projektanci marki Ocun postanowili stworzyć gotową propozycję, która idealnie spełni swoje zadanie w trakcie ćwiczenia na panelu. Należy uzupełnić ją także o własne buty wspinaczkowe, a jadąc w skały warto wyposażyć się także w kask.

W skład zestawu wchodzą:

  • Uprząż Ocun Twist;
  • Karabinek Ocun Eagle HMS Triple;
  • Przyrząd asekuracyjny Ocun Hurry;
  • Woreczek na magnezję Ocun;
  • Pasek do woreczka Ocun Chalk Bag Belt;
  • Magnezja Ocun Crushed 35 g.

Uprząż Ocun Twist

Uprząż Ocun Twist to świetne rozwiązanie do wspinaczki sportowej jak i górskiej. Została zaprojektowana w taki sposób, aby działalność w skałach i górach była jak najbardziej efektywna. Łatwo dopasujesz ją do sylwetki za sprawą systemu Movable Waist, który pozwoli na utrzymanie łącznika i szpejarek w optymalnej pozycji.

Czescy projektanci Ocun korzystając z doświadczenia współpracujących z nimi wspinaczy zastosowali na pasie biodrowym oraz pętlach udowych specjalną piankę rozłożoną warstwowo. Jej konstrukcja typu Sandwich zapewnia wygodę, a także ułatwia odprowadzanie nadmiaru wilgoci powstającej w trakcie wysiłku.

Uprząż Ocun Twist została wyposażona w szybkie klamry Slide-Lock, dzięki którym możliwe jest precyzyjne dopasowanie obwodu pasa biodrowego oraz pętli udowych. Klamry zostały wykonane ze stali nierdzewnej, co oznacza odporność na korozję oraz możliwość ich użytkowania w niemal każdych warunkach pogodowych.

Wyściółkę wykonano z wodoodpornego PE, co pozwoli uprzęży zachować właściwy kształt i pierwotną miękkość. Nie będzie ona nasiąkała wodą oraz utrzyma swoje właściwości niezależnie od temperatury czy wilgoci. Łącznik uprzęży zaprojektowano w taki sposób, by zapewnić jak najwyższy poziom bezpieczeństwa oraz redukcję ryzyka niewłaściwego wiązania się.

Pętle udowe wykonano w konstrukcji „D”, pozwalającej na osiągnięcie odpowiedniego komfortu. Powinny one być dobrze dopasowanie, nadmierny luz może doprowadzić do ucisku. Tylne paski łączące pas biodrowy z nogawkami można w razie potrzeby wypiąć. Cztery szpejarki umieszczone na obwodzie pozwolą na ergonomiczne rozmieszczenie nawet dużej ilości ekspresów.

Karabinek Ocun Eagle HMS Triple

Ergonomiczny karabinek osobisty Eagle HMS z bezpiecznym zamkiem Triple został wykonany z wysokiej jakości lekkich stopów. Technologia kucia na gorąco sprawia, że jest niewiarygodnie lekki, a przy tym charakteryzuje się bardzo dużą wytrzymałością i trwałością. Specjalnie dobrane lekkie stopy i dbałość o szczegóły sprawiają, że jest to jeden z najbardziej zaawansowanych karabinków osobistych.

Ergonomiczny kształt Eagle HMS zapewnia odpowiednie rozłożenie działających na niego sił oraz sprawia, że minimalizowane jest ryzyko obrócenia się karabinka podczas asekuracji. Zastosowane kształty zmniejszają zużycie lin, taśm i łącznika uprzęży do minimum. Zamek typu Triple gwarantuje najwyższy poziom bezpieczeństwa. Po puszczeniu ulega on automatycznemu zamknięciu i zabezpieczeniu. Dodatkowo patent K-Lock sprawia, że karabinek nie haczy o liny, pętle, czy repy. 

Przyrząd asekuracyjny Ocun Hurry

Wyjątkowo lekki przyrząd asekuracyjny Ocun Hurry doskonale spisze się podczas wspinaczki na panelu wyjazdu w skały. Wykonano go ze stopów lekkich, dzięki czemu charakteryzuje się wyjątkowo niską wagą. Optymalne wyprofilowanie zapewnia dobrą kontrolę przesuwu liny. Pozwala na asekurację na jednej jak i dwóch żyłach.

Przyrząd Ocun Hurry współpracuje z linami pojedynczymi o średnicy 8,9-10,5 mm oraz linami podwójnymi o średnicy 7,8-9,5 mm. Znajdzie swoje zastosowanie wszędzie tam, gdzie liczy się niska waga sprzętu. 

Woreczek na magnezję Ocun Push

Woreczek na magnezję Ocun Push to zwarta konstrukcja z łatwym dostępem do wnętrza oraz dwiema pętlami na szczotki do chwytów. Usztywniona krawędź oraz jego profil to maksimum komfortu za każdym razem, gdy sięgasz po niezbędny biały proszek. Wnętrze wykonane z fleecu świetnie chroni przed wysypywaniem się magnezji oraz ułatwia jej równomierne rozprowadzanie na dłoniach.

Worek na magnezję posiada ściągacz ze stoperem pozwalający na zabezpieczenie jego zawartości na przykład podczas transportu. Ocun Push wyróżnia się dodatkowo specjalnym miejscem na dwie szczoteczki do chwytów – tą mniejszą i nieco większą – i dodatkową kieszonką.

Pasek do woreczka Ocun Chalk Bag Belt

  • Pasek do woreczka na magnezję firmy Ocun. Wyposażony w mocną klamrę z możliwością regulacji długości. Wykonany z wysokiej klasy taśmy nylonowej. Pasek zapewnia szybie zakładanie i ściąganie woreczka.

Magnezja Ocun Crushed 35 g

To podstawa dla wspinaczy, którzy starają się, by każdy ich ruch w skałach jak i na panelu był pewny. Pomoże ona zagwarantować dobre trzymanie, jest też świetnym rozwiązaniem dla wilgotnych dłoni, które mogą wpływać na efektywność wspinaczki. Warto mieć jej zapas w woreczku na czas wspinania sportowego lub boulderingu.

Stanowi popularny wśród wspinających się osób proszek, pozwalający na pewnie sięganie do kolejnego chwytu. Okazuje się szczególnie przydatna w upalne dni, kiedy dłonie mają tendencję do pocenia się.

Specyfikacja techniczna:
Symbol produktu 4338
Kolor Szary
Płeć Unisex
Kolekcja producenta Ocun Harnesses
Waga ok. 44 g (Ocun Hurry)
ok. 83 g (Ocun Chalk Bag Belt)
Wymiary ok. 7,5 × 10 cm (Ocun Eagle HMS Triple)
ok. 9 × 4,5 × 4 cm (Ocun Hurry)
ok. 17 x ø 12 cm (Ocun Chalk Bag Belt)

Zestaw Ocun Climbing Twist Set - grey - opinie klientów

0.0
0 opinie