top

Wiązania skiturowe ATK Crest 8

1 799,99 zł 1 999,99 zł
-10%
Produkt dostępny, gotowy do wysyłki.
Tylko %1 pozostał
Koszt dostawy już od 0,00 zł Szczegóły

Zadaj pytanie
Zapytaj o produkt
Koszty dostawy
Stosujemy PROSTE STAWKI - waga i wymiary przesyłki nie wpływają na cenę dostawy!
Poczta Polska S.A. - usługa Kurier 48
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 299,99 zł 8,99 zł 11,49 zł
300 - 399,99 zł 0 zł! 11,49 zł
> 400 zł 0 zł! 0 zł!
InPost - Paczkomaty 24/7
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 349,99 zł 9,99 zł - nie dotyczy -
> 350 zł 0 zł! - nie dotyczy -
DHL - paczka kurierska
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 499,99 zł 14,99 zł 14,99 zł
> 500 zł 0 zł! 0 zł!

Wiązania skiturowe ATK Crest 8 to wyjątkowo lekki model z regulacją siły wypięcia w zakresie 3-8. Dedykowany jest kobietom oraz osobom o niższej wadze. Regulacja wysokości w zakresie 40 mm pozwoli na wygodne podejście nawet na wyjątkowych stromiznach.

Marka ATK tworząc ten model, pomyślała o lżejszych osobach poszukujących wiązań z regulacją siły wypięcia. Ze względu na zastosowane materiały jest on wyjątkowo lekki, jedno wiązanie waży mniej niż 300 g. Połączenie aluminium 7075 ze stalą zapewnia doskonałą trwałość nawet w najcięższych warunkach.

Linia TOURING przeznaczona jest dla najszerszego grona odbiorców. Wiązania wykonane są z dużą troską o minimalną wagę jednak z rozsądnym podejściem do kompromisów, na które można (a niekoniecznie trzeba) się decydować. Dlatego też, wiązanie to pomimo bardzo super konkurencyjnej masy własnej, posiada skistoper, regulację długości w zakresie 20 mm, obrotową piętkę z dodatkową podstawka pod pietę (dla możliwości regulacji kąta nachylenia buta), a także zaczep do harszli. Wiązania skiturowe ATK Crest 8 zostały wykonane z połączenie aluminium 7075, stali nierdzewnej oraz tworzywa POM. Są super trwałe i wytrzymałe, a przy tym oszczędne w formie. Jednak oprócz samej konstrukcji ten model wsparto szeregiem rozwiązań technicznych: Easy Entry System® to poprawiony system (względem starszych modeli) wpinania buta skiturowego w wiązanie. Ma to niebagatelne znaczenie szczególnie w momencie przepinania się w tryb zjazdowy, gdzie wypięcie i ponowne wpięcie buta odbyć musi się w terenie. Niezależnie więc, czy przyjdzie Ci robić to na grani gdzie hula mroźny wiatr (i chcesz jak najszybciej stamtąd uciec) czy też w głębszym śniegu gdzie buty szukają narty, samo wpięcie powinno odbyć się sprawnie. Co najważniejsze, bez wysiłku czy potrzeby super mocnego dociskania.  

Cam Release System® to system zwalniania pinów w piętce, opisywany przez ATK jako najbardziej wartościowy ze wszystkich patentów tej włoskiej marki. Z jednej strony ułatwia wpinanie pięty (bez konieczności mocnego "trzaskania" butem), z drugiej zaś płynnie zwalnia wiązanie podczas pionowego pociągnięcia w trakcie upadku. Wewnątrz piętki wiązań ATK Crest 8 skrywa się krzywka która, dzięki sprężynie, utrzymuje w wyjściowej pozycji piny. Kiedy wypnie się przednią część wiązania, albo też wydarzy upadek, krzywka niejako wypycha piny i zwalnia but ze swych "objęć". Moment wypięcia zależny jest oczywiście od ustawionej siły, którą w tym modelu można regulować w zakresie 3-8. Zalety tego rozwiązania, to stabilne zachowanie podczas zjazdu, ekstremalnie precyzyjny moment wypinania, gładkie wpinanie buta, niewielkie wymiary i zadziwiająco niska waga. Elastic Response System® pozwala redukować naturalne skracanie dystansu między przodem wiązania a piętką, na skutek wyginajcej się narty (podczas jazdy, dynamiczniejszego skoku czy skrętu). Sprężyna umieszczona pomiędzy płytką wiązania a śrubą regulacyjną stanowi "płynne" 4 mm, które przesuwa piętkę ku przodowi lub tyłowi w zależności od tego jak aktualnie wygięta jest narta. Redukuje to siły działające na samo wiązanie, a także poprawia jego działanie, chroniąc przed przedwczesnym wypinaniem. Płytka regulacyjna Adjusment Plate będąca standardowym wyposażeniem wiązań ATK Crest umożliwia dopasowanie rozstawu wiązania o 20 mm. Dzięki temu całość jest niesłychanie uniwersalna, a Ty zyskujesz opcję podpięcia butów o nieznacznie różniących się długością skorupach. Integralnym elementem wiązania są skistopery, które zapobiegają zsuwaniu się narty w dół stoku przy jej wypięciu. Cresty wykorzystują rozwiązanie znane z najlżejszych, zawodniczych modeli wiązań skiturowych - Monolink 1.0. Dzięki zastosowaniu wysokiej jakości lotniczej stali, dział R&D ATK opracował moduł wykorzystujący o połowę mniej sprężyn (2 zamiast 4) i pojedyncze ruchome ramię. Ta sama skuteczność trzymania w lżejszym wydaniu!

Wiązania ATK Crest 8 - najważniejsze cechy:

  • Easy Entry System® zaprojektowany tak, by wpinanie butów w wiązanie przebiegało wyjątkowo sprawnie;
  • Cam Release System® stabilizuje tylną część wiązania;
  • Elastic Response System® współpracuje z naturalnym flexem narty redukując skracanie dystansu między elementami wiązania;
  • Technologia Monolink 1.0 polega na umieszczeniu sprężyny tylko po jednej stronie wiązania, co przekłada niższą wagę;
  • Wbudowany skistoper;
  • The Heel Flap to trzy różne tryby ustawienia piętki na podejściu 0 mm, +26,5 mm i + 40 mm;
  • Adjusment Plate to zintegrowana w pięcie płytka, która umożliwia szybkie dopasowanie wiązania do długości skorupy (w zakresie 20 mm);
  • Wiązania wykonane z połączenia wytrzymałej stali nierdzewnej i lekkiego aluminium 7075;
  • Elementy z tworzywa POM;
  • Regulacja siły wypięcia w zakresie 3-8;
Specyfikacja techniczna:
Symbol produktu CR8
Kolor Niebieski
Płeć Unisex
Kolekcja producenta ATK Bindings
Rodzaj aktywności Tour / Classic / Allround
Konstrukcja Pinowe (kłowe)
Waga 1 wiązania ok. 280 g
Skistopery Tak - zintegrowane
Szerokość skistoperów 91 mm
Pętle Guide Leash Nie
Mocowanie harszli Tak – zintegrowane
Regulacja długości 20 mm
Siła wypięcia DIN Regulowana 3-8
Wysokość piętki 2 wysokości + 1 po obrocie piętki
Sezon 20/21

ATK Crest 8 - opinie klientów

0.0
0 opinie