top

Śpiwór Małachowski Ultralight II 900 (188 cm) - granatowy

2 759,99 zł 2 999,99 zł
-8%
Produkt dostępny, gotowy do wysyłki.
Tylko %1 pozostał
Koszt dostawy już od 0,00 zł Szczegóły

Zadaj pytanie
Zapytaj o produkt
Koszty dostawy
Stosujemy PROSTE STAWKI - waga i wymiary przesyłki nie wpływają na cenę dostawy!
Poczta Polska S.A. - usługa Kurier 48
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 299,99 zł 8,99 zł 12,99 zł
300 - 399,99 zł 0 zł! 12,99 zł
> 400 zł 0 zł! 0 zł!
InPost - Paczkomaty 24/7
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 349,99 zł 9,99 zł - nie dotyczy -
> 350 zł 0 zł! - nie dotyczy -
DHL - paczka kurierska
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 499,99 zł 14,99 zł 14,99 zł
> 500 zł 0 zł! 0 zł!

Śpiwór Małachowski Ultralight II 900 (188 cm) to model skierowany do osób o maksymalnym wzroście 188 cm. Pracownia Małachowski, tworząc go, postawiła na najwyższej jakości materiały, dzięki czemu jest on jednym z najlżejszych śpiworów tego typu dostępnych na rynku. Doskonale sprawdzi się więc podczas zimowych wypraw wspinaczkowych, nie zajmując dużej ilości cennego miejsca.

Małachowski to polski producent sprzętu outdoorowego, który od 1977 roku tworzy wyjątkowo zaawansowane konstrukcje. Przez lata firma współpracowała z najlepszymi alpinistami na świecie, opracowując produkty i rozwiązania dedykowane wyprawom w najtrudniejsze i najbardziej niebezpieczne góry na ziemi. Model, który właśnie oglądasz, zaprojektowano w taki sposób, aby posiadał jak najlżejszą masę własną i był wyjątkowo łatwy w transporcie.

Śpiwór Małachowski Ultralight II 900 to model wypełniony naturalnym gęsim puchem gwarantującym doskonałą izolację. Bardzo wysoka sprężystość na poziomie 850 cuin sprawia, że posiada on świetne właściwości kompresyjne. Dzięki temu możemy spakować go do niewielkich rozmiarów worka kompresyjnego załączonego w zestawie. Najwyższa jakość surowca użytego w konstrukcji zobrazowana jest przez stosunek puchu do pierza, który wynosi 98% do 2% i jest bliski ideału. Śpiwór posiada, aż 78 komór o przekroju w kształcie litery „V”, co umożliwia spokojny sen i gwarantuje minimalizację ryzyka powstawania zimnych stref. Tak duża ilość komór odpowiada również za doskonałą dystrybucję puchu, a co za tym idzie jeszcze lepsze właściwości izolacyjne. Dzięki którym model ten wykorzystasz nawet w ekstremalnych warunkach.

Śpiwór Małachowski Ultralight II 900 wykorzystuje jedną z najlżejszych tkanin dostępnych na rynku Toray Airstatic o gramaturze 20 g/m2. Tkanina ta pomimo wyjątkowej lekkości pozostaje odpowiednio wytrzymała na rozdarcia i przetarcia, co pozwala na korzystanie z konstrukcji przez wiele sezonów. Śpiwór został uszyty w ergonomicznym kroju, który uwzględnia dodatkowe miejsce na biodra, kolana i stopy. Dzięki temu nasz sen będzie możliwie komfortowy i zapewni maksymalny stopień regeneracji po wyczerpującej wspinaczce. Obszerny kołnierz termiczny minimalizuje ryzyko wychłodzenia newralgicznych okolic głowy. Zapięcie śpiwora gwarantuje redukcję ryzyka przedostawania się zimnego powietrza do środka. Dzięki wykorzystaniu konstrukcji opartej o zamek renomowanej japońskiej marki YKK, którą przykryto podwójną patką zapobiegającą wcinaniu się materiału oraz podwójną listwą izolującą.

Śpiwór Małachowski Ultralight II 900 to bez wątpienia jeden z najlżejszych i najlepszych produktów dostępnych na rynku. Polska marka, mająca ponad 40 lat doświadczenia stworzyła kolejny model, dla którego jedynym ograniczeniem, są wyłącznie ludzkie możliwości.

Śpiwór Małachowski Ultralight II 900 – najważniejsze cechy:

 • Wysoka kompresyjność dzięki użyciu puchu o sprężystości 850 cuin 98/2;
 • Zastosowany puch zapewnia doskonałe właściwości izolacyjne;
 • Konstrukcja komór w kształcie litery V ze szwem krytym, ogranicza ryzyko powstawania zimnych stref;
 • 78 komór zapewnia doskonałą izolację i dystrybucję puchu;
 • Materiał zewnętrzny to wyjątkowo lekki i wytrzymały Toray Airstatic 20 g/m2;
 • Anatomiczny kształt zapewniający komfort snu z obszernym „foot boxem”;
 • Ergonomiczny krój uwzględnia naddatek w biodrach i kolanach;
 • Obszerny kołnierz termiczny minimalizujący ryzyko wychłodzenia;
 • Zapięcie na zamek błyskawiczny marki YKK z podwójną listwą termiczną zapewnia maksymalny stopień izolacji;
 • Wewnętrzna kieszeń zapinana na zamek;
 • Worek kompresyjny w zestawie;
 • Produkt w całości wykonany w Polsce;

Zakres temperatur (testowany zgodnie z EN 13537)

Temp. komfortu Temp. limit Temp. ekstremalna
-10°C -17,5°C -38°C

Zakresy temperatur podawane w śpiworach firmy Małachowski oparte są na testach wykonanych zgodnie z normą EN 13537.

Zakresy temperatur wg normy EN 13537

Śpiwory spełniające taką normę są poddawane standardowym testom z użyciem manekinów, które mają możliwie najlepiej przedstawiać przeciętnego mężczyznę oraz przeciętną kobietę po średnim wysiłku. Warunki testów są szczegółowo ustalone w normie i są takie same dla każdego modelu śpiwora. Należy wziąć pod uwagę, że wyniki testów odnoszą się do przeciętnych mężczyzn/kobiet. Na faktyczne odczucie zimna w czasie użytkowania śpiwora ma wpływ wiele innych czynników, takich jak stopień zmęczenia, wiek, izolacja od podłoża, wilgotność powietrza, budowa ciała, samopoczucie czy indywidualne predyspozycje danej osoby.

 • Górna granica komfortu (T max) – nie zawsze podawana temperatura maksymalna, testowana na manekinie męskim, w której “standardowy mężczyzna” może spędzić noc w śpiworze bez nadmiernego zakłócania snu.
 • Komfort (T comfort) – temperatura podawana na podstawie manekina damskiego. Wartość ta przedstawia temperaturę w której „standardowa kobieta” powinna znajdować się w równowadze termicznej i nie odczuwać zimna. Parametrem tym powinny kierować się kobiety, wybierając śpiwór.
 • Temperatura graniczna (T limit) – jest to minimalna temperatura, w której “standardowy mężczyzna” ma zapewniony komfortowy sen. Parametr ten powinien być brany pod uwagę podczas wybierania śpiwora przez mężczyzn.
 • Temperatura ekstremalna (T extreme) – temperatura wyznaczana na podstawie „odczuć” damskiego manekina. Jest to minimalna wartość, której przekroczenie może oznaczać dla przeciętnej kobiety ryzyko wystąpienia hipotermii i zagrożenie zdrowia. Temperatura taka pozwala zazwyczaj „standardowej kobiecie” na przetrwanie w śpiworze do 6 godzin. Tą temperaturą nie powinniśmy się kierować przy zakupie śpiwora.
Specyfikacja techniczna:
Kolor Granatowy
Płeć Unisex
Kolekcja producenta Małachowski Sleeping Bags
Seria producenta Małachowski Ultralight
Rodzaj puchu Puch gęsi
Kształt śpiwora Mumia
Kołnierz termiczny V
Listwa termiczna V
Materiał wew. Toray Airstatic 20 g/m2
Wymiary pakunku 35 x 22 cm
Materiał zew. Toray Airstatic 20 g/m2
Na wzrost do ok. 188cm
Testowany zgodnie z EN 13537 / ISO EN 23537 V
Zakres temperatur -10°C/-17,5°C/-38°C
Wypełnienie Gęsi puch 850 cuin 98/2
Waga wypełnienia ok. 900 g
Waga całkowita ok. 1245 g

Małachowski Ultralight II 900 (188 cm) - opinie klientów

0.0
0 opinie