top

Lekka sonda Ortovox 240 Alu Light - silver

206,99 zł 229,99 zł
-10%
Przepraszamy. Produkt chwilowo niedostępny.
Koszt dostawy już od 8,99 zł Szczegóły

Zadaj pytanie
Zapytaj o produkt
Koszty dostawy
Stosujemy PROSTE STAWKI - waga i wymiary przesyłki nie wpływają na cenę dostawy!
Poczta Polska S.A. - usługa Kurier 48
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 249,99 zł 8,99 zł 12,99 zł
250 - 349,99 zł 0 zł! 12,99 zł
> 350 zł 0 zł! 0 zł!
InPost - Paczkomaty 24/7
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 299,99 zł 9,99 zł - nie dotyczy -
> 300 zł 0 zł! - nie dotyczy -
DHL - paczka kurierska
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 449,99 zł 13,99 zł 13,99 zł
> 450 zł 0 zł! 0 zł!

Lekka sonda Ortovox 240 Alu Light to niezbędny element wyposażenia w czasie wyjazdu na tereny zagrożone lawinami. Ze względu na swoją niską wagę model ten jest z chęcią wybierany przez miłośników narciarstwa skitourowego.

Kompaktowa sonda przeznaczona dla osób poszukujących modelu o umiarkowanej wadze i rozmiarach. Dzięki zastosowaniu 7 segmentów całość jest krótsza i można ją łatwiej schować nawet w niewielkim plecaku. Sonda zachowuje przy tym doskonałe właściwości użytkowe i pozwoli na sprawne przeszukiwanie lawiniska.

Sonda Ortovox Alu 240 Light jest kolejnym już wcieleniem tego niezwykle popularnego modelu. Został on wykonany w całości z lekkiego, a zarazem wytrzymałego stopu aluminium. Składa się z siedmiu segmentów, z których ostatni zakończony jest grotem, ułatwiającym wbijanie sondy w zmrożony śnieg. Zastosowane rurki aluminiowe mają 11 mm średnicy, co zapewnia jej odpowiednią sztywność. Grot jest minimalnie większy, przez co zmniejszono ryzyko klinowania się całości w śniegu.

Sonda lawinowa Ortovox Alu 240 Light może być szybko rozłożona dzięki dopracowanemu systemowi. Poszczególne elementy sondy są ze sobą połączone za pomocą wytrzymałej aramidowej linki. Rozkładanie sondy następuje poprzez jeden zdecydowany ruch. Wystarczy tylko mocno pociągnąć za uchwyt z taśmą znajdujący się na jej końcu aby połączyć poszczególne segmenty. Uchwyt można łatwo zamocować do jednego z segmentów, dzięki czemu nie będzie przeszkadzał w czasie sondowania. Zastosowana taśma, za pomocą której rozkładamy sondę, została specjalnie wydłużona, aby mogła wystawać z pokrowca, w którym przewozimy sondę. Dzięki temu jednym ruchem można go otworzyć i rozłożyć całość. Pozwala to zaoszczędzić cenne sekundy w czasie akcji ratowniczej.

Na całej długości sondy Ortovox Alu 240 Light naniesiona jest skala (co 5 cm), a dodatkowo sąsiednie elementy są zróżnicowane pod względem kolorystycznym (pomarańczowy, niebieski i srebrny). Dzięki temu bardzo łatwo jest ocenić na jaką głębokość musimy jeszcze kopać i kiedy należy zachować zwiększoną ostrożność w czasie odgarniania śniegu.

Lekka sonda lawinowa Ortovox Alu 240 Light to model zachowujący kompaktowe rozmiary po spakowaniu. Idealny wybór do mniejszego plecaka.

Ortovox Alu 240 Light najważniejsze cechy:

  • Wykonana z wytrzymałego aluminium 7075 T6;
  • Możliwość błyskawicznego rozkładania;
  • Wytrzymały grot o zwiększonej średnicy ułatwia przebijanie się przez śnieg;
  • Oznaczenia kolorystyczne oraz podziałka co 5 cm pozwalające ocenić głębokość;
  • Załączony pokrowiec transportowy.
Specyfikacja techniczna:
Kolor Szary
Płeć Unisex
Waga ok. 246 g + 14 g pokrowiec

Lekka sonda Ortovox 240 Alu Light - silver - opinie klientów

0.0
0 opinie