top

Kije trekkingowe Gabel FR-5 FL Lite XTS

339,99 zł 399,99 zł
-15%
Produkt dostępny, gotowy do wysyłki.
Koszt dostawy już od 0,00 zł Szczegóły

Zadaj pytanie
Zapytaj o produkt
Koszty dostawy
Stosujemy PROSTE STAWKI - waga i wymiary przesyłki nie wpływają na cenę dostawy!
Poczta Polska S.A. - usługa Kurier 48
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 299,99 zł 8,99 zł 12,99 zł
300 - 399,99 zł 0 zł! 12,99 zł
> 400 zł 0 zł! 0 zł!
InPost - Paczkomaty 24/7
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 349,99 zł 9,99 zł - nie dotyczy -
> 350 zł 0 zł! - nie dotyczy -
DHL - paczka kurierska
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 499,99 zł 14,99 zł 14,99 zł
> 500 zł 0 zł! 0 zł!

Kije trekkingowe Gabel FR-5 FL Lite XTS to model, którego wysokość będzie idealna dla niższych osób. Dzięki wyposażeniu w funkcjonalne rozwiązania techniczne sprawdzi się nie tylko w trakcie górskich wędrówek, ale także podczas wyjazdów na narty. Szerokie spektrum zastosowania wynika z zaawansowanej konstrukcji, która dobrze spisze się zarówno w wysokich jak i niskich temperaturach, a także na różnym typie podłoża.

Kije są często wykorzystywane przez miłośników odrywania górskich szlaków ze względu na oferowanie dodatkowych punktów podarcia, które pomagają pokonywać kolejne podejścia. Jednak, aby wykorzystywanie tego typu elementów ekwipunku było wysoce komfortowe, powinny one cechować się dopracowaną konstrukcją. Tak właśnie jest w przypadku kijów trekkingowych Gabel FR-5 FL Lite XTS. Umożliwią nie tylko wygodne dopasowanie wysokości, ale także złożenie do niewielkich rozmiarów.

Kije trekkingowe Gabel FR-5 FL Lite XTS to lekki model, który posiada liczne zalety. Dzięki rękojeści wykonanej z miękkiej pianki Ergo Foam Touring o ergonomicznym kształcie, całość zapewnia stabilność chwytu oraz jego wygodę. Jest to niezwykle istotne podczas pokonywania kolejnych odcinków szlaku. Co więcej, ze względu na wykorzystanie pętli nadgarstkowej, całość będzie jeszcze lepiej spoczywała w dłoni. Element ten pomoże także ochronić się od zgubienia kijów do czego może dojść na przykład podczas niefortunnego upadku na nartach. Możesz ją również w szybki sposób odpiąć. Wynika to z wykorzystania systemu Top Click System, który został opatentowany przez włoską markę. Umożliwi naprawdę szybkie wykonanie tej czynności.

O możliwość dopasowania kijów trekkingowych Gabel FR-5 FL Lite XTS do swojego wzrostu zadba system blokowania Fast Lock Technology. Przy użyciu klamry dostosujesz model do swoich wymagań oraz zabezpieczysz go przed samoistnym złożeniem także w niskich temperaturach, z którymi dobrze sobie radzi. Jednak to nie wszystkie jego zalety. Model ten wykorzystuje również system składania Wired Technology. Korzysta on z wytrzymałej linki pozwalającej złożyć kije do niewielkich rozmiarów, tak abyś z łatwością mógł je przetransportować. Ponadto całość wykonana została z aluminium, które znane jest ze swojej zwiększonej wytrzymałości na uszkodzenia mechaniczne, jak również lepszego znoszenia naprężeń powstających podczas opierania się sylwetki o kije z niego wykonane. Dzięki temu dłużej będziesz mógł korzystać z ich wsparcia.

Model ten zakończony został widiową końcówką Multi Fit Carbide, która doskonale sprawdzi się na różnym typie podłoża, zarówno ośnieżonym jak i suchym. W uniwersalnym wykorzystaniu kijów pomogą także talerzyki dołączone w zestawie, które posiadają dwie różne średnice. Wszystkie elementy konstrukcyjne świetnie się uzupełniają, tak abyś mógł cieszyć się funkcjonalną całością.

Kije trekkingowe Gabel FR-5 FL Lite XTS dzięki zaawansowanym elementom konstrukcyjnym staną się niedołączonym partnerem górskich wypadów zarówno, kiedy planujesz poruszać się pieszo, jak i z wykorzystaniem nart.

Gabel FR-5 FL Lite XTS najważniejsze cechy:
 • Wykonane z lekkiego i bardziej wytrzymałego na uszkodzenia aluminium 7075 F60;
 • Aluminium dobrze znosi naprężania powstające podczas trekkingów;
 • Posiadają trzy segmenty o różnych średnicach 18/16/14 mm;
 • Kije wykorzystują system składania typu sonda;
 • Technologia Wired Technology korzysta z wytrzymałej linki pozwalającej złożyć kije do niewielkich rozmiarów;
 • System blokowania Fast Lock Technology pozwoli na szybkie dostosowanie wysokości przez użycie klamry;
 • Miękka rękojeść Ergo Foam Touring posiada ergonomiczny kształt i zapewnia stabilność chwytu;
 • Wygodne pętle nadgarstkowe dbają o komfort podczas użytkowania modelu;
 • Możliwość szybkiego wypięcia pętli dzięki opatentowanej przez producenta technologii Top Click System;
 • Dwa talerzyki w zestawie o średnicy 38 i 90 mm;
 • Widiowa końcówka Multi Fit Carbide dobrze sprawdza się na różnym typie podłoża.

Cena za parę.

Fast Lock stanowi innowacyjny zewnętrzny system blokowania oparty na alternatywnym mechanizmie, który nie wymaga rotacji segmentów. Zastosowano tutaj szybką i niezawodną zewnętrzną blokadę, spełniającą swoje zadanie nawet w ekstremalnych warunkach i niskich temperaturach. Regulacja nie wymaga dodatkowych narzędzi.
Top Click System to system szybkiego demontowania pętli oraz jej prostej i bezpiecznej regulacji. Pozwala on również na jej łatwą wymianę. W kilka sekund można uwolnić pętlę, wystarczą dwa ruchy: do góry i na zewnątrz.
Widia – końcówki kijów powinny być odpowiednio ostre i wytrzymałe, zapewniając odpowiednie oparcie w każdym terenie.
Specyfikacja techniczna:
Kolor Czarny
Płeć Unisex
Kolekcja producenta Gabel Trekking
Amortyzator ---
Materiał Aluminium 7075 F60
Długość 105-125 cm
Waga ok. 277 g
Długość po złożeniu ok. 43 cm
Gumowe nakładki ---
Ilość segmentów 3
Końcówka Węglik spiekany (widia), Multi Fit
Pętla V
Rękojeść Pianka Ergo Foam Touring
System blokowania Fast Lock
Talerzyki duże V
Talerzyki małe V

Kije trekkingowe Gabel FR-5 FL Lite XTS - opinie klientów

0.0
0 opinie