top

Kask na narty Smith Mission - matte black

292,49 zł 449,99 zł
35% taniej
Produkt dostępny, gotowy do wysyłki.
Koszt dostawy już od 0,00 zł Szczegóły

Zadaj pytanie
Zapytaj o produkt
Koszty dostawy
Stosujemy PROSTE STAWKI - waga i wymiary przesyłki nie wpływają na cenę dostawy!
Poczta Polska S.A. - usługa Kurier 48
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 249,99 zł 7,99 zł 11,99 zł
250 - 349,99 zł 0 zł! 11,99 zł
> 350 zł 0 zł! 0 zł!
InPost - Paczkomaty 24/7
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 299,99 zł 9,99 zł - nie dotyczy -
> 300 zł 0 zł! - nie dotyczy -
DHL - paczka kurierska
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 449,99 zł 13,99 zł 13,99 zł
> 450 zł 0 zł! 0 zł!

Kask na narty Smith Mission oferuje techniczne wsparcie zimowychaktywności, gdy istotne jest zapewnienie maksymalnego bezpieczeństwa głowy. Szereg zastosowanych tutaj rozwiązań łączy w sobie skuteczne tłumienie uderzenia wywołanego upadkiem, a jednocześnie dba o to, byś zachował komfortową cyrkulację powietrza wokół skóry.

Nowoczesność tej konstrukcji objawia się w zupełnie innym podejściu do wykonania skorupy. Zamiast klasycznego spienionego polistyrenu zastosowano tutaj nowatorską konstrukcję korzystającą z materiału kopolimerowego tworzącego rurki. Pozwala to na zachowanie jeszcze większego bezpieczeństwa, gdyż poziom tłumienia uderzeń jest naprawdę wysoki, co szczególnie na nartach okazuje się niezbędne.

Kask na nartySmith Mission posiada skorupę wykonaną w konstrukcji Aerocore™ łączącej w sobie efektywną cyrkulację powietrza z materiałem Koroyd®. Ta pierwsza cecha wspierana jest przez panele wentylacyjne AirEvac™, więc podczas narciarskiego wysiłku nadmiar wilgoci powstającej na skórze będzie efektywnie odprowadzany. Pozwoli to uchronić się przed łatwym przegrzaniem oraz zapoceniem głowy, co w zimowych warunkach bywa niezwykle niebezpieczne. Jednak tym, co czyni kask Smith w pełni funkcjonalnym narciarskim modelem, znajduje się w jego wnętrzu. Jest to mianowicie materiał Koroyd®. Te nowoczesne tworzywo kopolimerowe korzysta z elastycznej struktury plastra miodu zawierającej w sobie rurki. Oznacza to, że w przypadku uderzenia zyskujesz o wiele lepszą absorpcję wstrząsu przy jednocześnie niższej wadzie samego kasku. Dodatkowo otwarta struktura rurek Koroyd® wspiera system wentylacji tego modelu, więc zyskujesz cyrkulację powietrza na naprawdę wysokim poziomie.

Kask na nartySmith Mission to również pożądana przez profesjonalistów technologia MIPS®. Polega ona na rozdzieleniu skorupy tego modelu od warstwy stykającej się z głową, która jest wkładką równomiernie rozkładającą siłę uderzenia. Dzięki temu unikniesz punktowego uderzenia w część głowy, co znacznie poprawia bezpieczeństwo na stoku. Za wygodne dopasowanie kasku Smith odpowiada pokrętło DFS2 znajdujące się na jego tyle. Reguluje one obwód, co wspierane jest przez klamrę spinaną pod brodą. Powoduje to, że zachowasz stabilność tego modelu nawet podczas najbardziej dynamicznych narciarskich zjazdów. Kask posiada także demontowane panele na uszy, które możesz zdjąć w cieplejsze dni, a pozostawić na miejscu, gdy wieje mroźny wiatr.

Kask na nartySmith Mission to techniczne wsparcie aktywności na klasycznych stokach i poza utartymi szlakami. Posiadając go w swoim ekwipunku, w wysokim stopniu dbasz o swoje bezpieczeństwo.

Kask Smith Mission - najważniejsze cechy:

  • Skorupa kasku wykonana została bazie konstrukcji Aerocore™ z zastosowaniem materiału Koroyd® o strukturze plastra miodu;
  • Materiał Koroyd® to skuteczna ochrona głowy przed uderzeniem, a także komfortowa wentylacja wokół niej;
  • Technologia MIPS® polega na oddzieleniu skorupy kasku od wkładki stykającej się z głową, co lepiej tłumi wstrząsy podczas upadku znacznie podnosząc poziom bezpieczeństwa;
  • System wentylacyjny AirEvac™ zapewnia komfortową cyrkulację powietrza wokół głowy, co ogranicza przegrzewanie;
  • 14 otworów wentylacyjnych;
  • Regulacja obwodu odbywa się za pomocą pokrętła DFS2;
  • Demontowane panele na uszy pozwalają odpowiednio dopasować kask do temperatury;
  • Pasek pod brodą zapinany regulowaną klamrą;
  • Kask kompatybilne z systemem radiowym Outdoor Tech® (nie jest elementem produktu);
Koroyd® to nowoczesny materiał wykonany z rurek kopolimerowych, które charakteryzują się lepszymi właściwościami tłumienia wstrząsów, co klasyczne rozwiązania. Jednak istotną cechą je różniącą jest o 40% niższa waga, co sprawia, że kask nie ciąży na głowie, co jest tak samo istotne zarówno podczas wypadu na narty, jak i rower. W przeciwieństwie do spienionego polistyrenu stosowanego tradycyjnie w kaskach materiał Koroyd® w przypadku uderzenia może się odkształcać do 84% swojej objętości. Oznacza to, że nie pęka on tak łatwo jak polistyren, a siły działające na skorupy rozkładają się w płynny sposób, co generalnie poprawia nasze bezpieczeństwo. Dodatkową zaletą rurek Koroyd® jest możliwość zachowania wentylacji wokół głowy. Wymiana ciepła osiąga wtedy komfortowy poziome, więc ryzyko szybkiego przegrzewania zostaje istotnie ograniczone.
MIPS® to technologia wykorzystywana w kaskach rowerowych i narciarskich, która odpowiada za lepszą ochronę głowy w przypadku ewentualnego uderzenia. Polega ona na specjalnym oddzieleniu skorupy zewnętrznej kasku od warstwy stykającej się ze skórą, więc siły działające na czaszkę nie są tak duże. Te rozwiązanie działa na zasadzie wkładki, która zawsze zachowuje swoją pozycję, by w trakcie uderzenia sam kask mógł pracować i tłumić wstrząs.
Specyfikacja techniczna:
Kolor Czarny
Płeć Unisex
CE v
EN CE EN 1077:2007
Waga dane producenta: ok. 500 g (55-59 cm), ok. 550 g (59-63 cm)
Otwory wentylacyjne 14
Regulacja pokrętło
Skorupa Koroyd®
Zakres regulacji 55-59 (rozm. Medium) /59-63 (rozm. Large)

Kask na narty Smith Mission - matte black - opinie klientów

0.0
0 opinie