top

Buty skitourowe Scarpa F1 - anthracite/ottanio

2 754,99 zł
Najniższa cena produktu w ostatnich 30 dniach: 2 754,99 zł
Produkt dostępny, gotowy do wysyłki.
Tylko %1 pozostał
Koszt dostawy już od 0,00 zł Szczegóły

Zadaj pytanie
Zapytaj o produkt
Koszty dostawy
Stosujemy PROSTE STAWKI - waga i wymiary przesyłki nie wpływają na cenę dostawy!
InPost - Paczkomaty 24/7
Łączna cena zamawianych towarów Koszt dostawy
Płatne z góry Płatne przy odbiorze
0 - 349,99 zł 14,99 zł - nie dotyczy -
≥ 350 zł 0 zł! - nie dotyczy -
DHL - paczka kurierska
Łączna cena zamawianych towarów Koszt dostawy
Płatne z góry Płatne przy odbiorze
0 - 349,99 zł 19,99 zł 19,99 zł
≥ 350 zł 0 zł! 0 zł!

Buty skiturowe Scarpa F1 to zaawansowany model, który zapewnia odpowiedni poziom wsparcia zarówno podczas podejść jak i zjazdów. Dzięki wyjątkowo lekkiej wadze buty pozwalają na komfortowe poruszanie się w najtrudniejszych warunkach. Wbudowany nadajnik Recco pozwala na zwiększenie poziomu bezpieczeństwa poza utartymi szlakami.

Odpowiednio dobrane buty skiturowe, mają niebagatelne znaczenie na komfort naszej aktywności. Model, który właśnie oglądasz, dzięki wykorzystaniu nowoczesnej technologii i najwyżej jakości materiałów, pozwala na sprawne przenoszenie mocy z buta na nartę, co znacząco ułatwia zjazdy na wymagających trasach.

Buty skiturowe Scarpa F1 zostały wykonane z bardzo lekkich materiałów, które charakteryzują się wysoką wytrzymałością. Technologia Carbon Core EVO wykorzystuje elementy z włókna węglowego w celu wsparcia tych miejsc na skorupie, które potrzebują zwiększonej sztywności. Wszystko to uzyskano przy minimalnej wadze. W cholewce zastosowano z kolei technologię X-Cage Evo, która zapewnia odpowiednią stabilność całości. Oba te rozwiązania pozwalają na świetne przekazywanie siły z butów na narty, co skutkuje ich wyśmienitą kontrolą w czasie zjazdów. Usztywniony język Evo Tongue powstał z niezawodnego materiału Pebax®, który zachowuje odpowiednią elastyczność nawet w niskich temperaturach. Umożliwia on bezproblemowe zakładanie i ściąganie butów, a także ułatwia chodzenie. Kształt skorupy wykonano w systemie Axial Alpine Evo Technology, który zapewnia maksymalną wygodę i optymalne dopasowanie do nogi. Całość wyśmienicie sprawdza się w czasie podejmowania wyzwań skialpinistycznych, świetnie współpracując z rakami.

W butach zastosowano nowoczesny system F1 Lever służący do przełączania się pomiędzy trybami chodzenia i zjazdu. Nie ma w nim elementów na stałe łączących dolną część skorupy z cholewką, co pozwoliło uzyskać maksymalną płynność ruchów i swobodę w czasie podejść. Całość jest bardzo łatwa w obsłudze i zmiana trybu zajmuje dosłownie moment, zapewniając wysoki komfort użytkowania nawet na trasach o bardzo zróżnicowanej rzeźbie terenu.

Buty skiturowe Scarpa F1 posiadają niezwykle dopracowany system zamykania i dopasowywania do nogi. W dolnej części umieszczono doskonale znany system BOA®. Specjalne pokrętło napinające stalową linkę pozwala w kilka sekund dopasować but do śródstopia. Rozwiązanie to cechuje się wysoką niezawodnością i łatwością obsługi. Całość można szybko napiąć lub poluzować w rękawicach. Wysoka precyzja działania pozwala odpowiednio dobrać siłę zapięcia buta. W górnej części buta umieszczono zaawansowaną klamrę Fast Buckle Closure. Nad klamrą umieszczono zdejmowany pas na rzep, który umożliwia odpowiednie wyregulowanie siły zapięcia buta, wszyto w nim ponadto nadajnik Recco.

Buty skiturowe Scarpa F1 posiadają botek wewnętrzny Intuition Pro Flex Evo, który gwarantuje optymalne połączenie wygody i precyzji prowadzenia nart. Możliwość jego termoformowania pozwala na pełną personalizację butów, w celu uniknięcie powstawania punktów nacisku. Model ten posiada zaawansowaną podeszwę Scarpa UFO Evo Vibram®, która zapewnia optymalne właściwości użytkowe, oferując jednocześnie wyśmienitą przyczepność. Zastosowane z przodu inserty to dopracowany system Quick Step-in. Zapewniają one większą precyzję i bezpieczeństwo wpinania buta w wiązania.

Buty Scarpa F1 - najważniejsze cechy:

 • Lekki model doskonale przystosowana do szybkiego zdobywania szczytów i skialpinizmu;
 • Dopracowana skorupa wykonana z materiału Grilamid®;
 • Usztywniające panele z włókna węglowego Carbon Core Evo:
 • Optymalne usztywnienie cholewki dzięki systemowi X-Cage Evo;
 • Język Evo Tongue z materiału Pebax®;
 • Konstrukcja skorupy wykonana w systemie Axial Alpine Evo Technology;
 • Łatwa w obsłudze klamra Fast Buckle Closure;
 • System szybkiego i precyzyjnego zapinania BOA® w dolnej części buta;
 • System F1 Lever pozwala na szybkie przełączenie pomiędzy trybem chodzenia i zjazdu;
 • Szeroki zakres ruchu wynoszący 62°;
 • Regulowane pochylenie buta do przodu 20/22°;
 • Szerokość buta 102 mm zapewnia odpowiednie dopasowanie;
 • Termoformowalny botek wewnętrzny Intuition Pro Flex Evo;
 • Podeszwa Vibram® UFO Evo zapewniająca doskonałą trakcję;
 • System Recco wpływający dodatnio na bezpieczeństwo użytkownika;
 • Inserty Quick Step-in;
Recco®
Recco®
Recco® to system, dzięki któremu możliwe stało się szybkie i sprawne odnajdywanie osób porwanych przez lawinę. Opiera się na technologii radarowej, a jego użycie jest bardzo proste. Coraz częściej akcje ratunkowe korzystają z „pomocy”, jaką oferuje Recco. Na system składają się 2 elementy: reflektor i detektor. Ten pierwszy wszywany jest do ubrań (najczęściej spodnie, kurtki) lub zintegrowany z butami. Powinni go mieć wszyscy narciarze zjeżdżający poza wytyczonymi trasami. Reflektor to cienka metalowa płytka, którą pokryto plastikiem – waży zaledwie kilka gramów. Jest bardzo odporna, nie potrzebuje zasilania żadną energią, a przestanie działać tylko po uszkodzeniu mechanicznym. W detektor wysyłający fale radiowe w "poszukiwaniu" reflektorów są zaś wyposażone służby ratunkowe.
Vibram®
Vibram®
Rozpoznawalna na całym świecie marka Vibram® dostarcza najwyższej jakości podeszwy do butów. Podeszwy Vibram® zdobyły popularność dzięki niespotykanej wysokiej trwałości oraz przyczepności w różnorodnym terenie. Vibram® to niekwestionowany światowy lider w produkcji podeszew technicznych.
Specyfikacja techniczna:
Symbol oryginalny produktu 12173-501
Kolor morski
Płeć Męskie
Kolekcja producenta Scarpa Skiing
Przeznaczenie Skituring
Przeznaczenie Speed / Uphill Performance
Waga jednego buta ~ 1260 g
Kompatybilność z wiązaniami Tylko pinowe
Inserty pin-tech Dynafit Quick-Step-In
Skorupa Grilamid + Pebax
Kołnierz Grilamid
Spoiler Nie dotyczy
Zakres ruchu 62°
Pochylenie 20° & 22°
Szerokość 102 mm
Recco® Z reflectorem recco
Liczba klamer 1 + system napinający
Booster Power strap + pas dociągający w klamrze
Recco® Tak
Vibram® Tak
Outlet Tak
Akcja3 Brak akcji

Scarpa F1 - opinie klientów

0.0
0 opinii