top

Śpiwór syntetyczny Robens Icefall Pro 600 (195 cm)

663,99 zł 829,99 zł
-20%
Produkt dostępny, gotowy do wysyłki.
Koszt dostawy już od 0,00 zł Szczegóły

Zadaj pytanie
Zapytaj o produkt
Koszty dostawy
Stosujemy PROSTE STAWKI - waga i wymiary przesyłki nie wpływają na cenę dostawy!
Poczta Polska S.A. - usługa Kurier 48
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 299,99 zł 8,99 zł 12,99 zł
300 - 399,99 zł 0 zł! 12,99 zł
> 400 zł 0 zł! 0 zł!
InPost - Paczkomaty 24/7
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 349,99 zł 9,99 zł - nie dotyczy -
> 350 zł 0 zł! - nie dotyczy -
DHL - paczka kurierska
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 499,99 zł 14,99 zł 14,99 zł
> 500 zł 0 zł! 0 zł!

Śpiwór syntetyczny Robens Icefall Pro 600 (195 cm) to kolejna udana propozycja marki Robens, stworzona z myślą o osobach planujących noclegi w terenie. Model zapewnia wysoki komfort cieplny w warunkach wiosenno-letnich. Dzięki temu, że ma zamek umieszczony na froncie, sprawdzi się wszędzie tam, gdzie masz niewiele przestrzeni podczas snu – na przykład w hamaku, czy niewielkim namiocie.

Ten śpiwór powstał z myślą o osobach o wzroście do 195 centymetrów. Całość jest idealnie dopasowana, nie tylko dzięki szerszej konstrukcji typu mumia, ale również za sprawą specjalnie profilowanego kaptura, czy też dodatkowej przestrzeni na nogi, wynikającej z zastosowania rozwiązania Shark Fin.

Śpiwór syntetyczny Robens Icefall Pro 600 (195 cm) to konstrukcja korzystająca z syntetycznego wypełnienia. Ma ono na celu zapewnienie wysokiego komfortu cieplnego. W tym celu zastosowano izolację MicroThermo Ball o parametrach zbliżonych do puchu, z tą różnicą, że zachowuje część ze swoich właściwości nawet w kontakcie z wilgocią. Wypełnienie umieszczono w specjalnych komorach Box Wall umożliwiających jego dobre rozmieszczenie, co przekłada się na równomierne rozprowadzanie ciepła. Śpiwór ma zewnętrzną tkaninę, która wyróżnia się dobrą wytrzymałością. Materiałem zastosowanym w tym modelu jest nylon. Wewnątrz również zastosowano ten syntetyk, jednak w wersji niezwykle miłej w dotyku, co ograniczy ryzyko podrażnień skóry podczas noclegu. Śpiwór ma specjalną konstrukcję Shark Fin w okolicy stóp, oferującą dodatkową przestrzeń. Dzięki temu całość jest jeszcze bardziej wygodna podczas użytkowania, a także zdecydowanie szybciej oferuje pożądany komfort cieplny.

Śpiwór syntetyczny Robens Icefall Pro 600 (195 cm) ma kształt typu mumia, co umożliwia szybsze nagrzewanie się całości, a także minimalizuje straty ciepła podczas snu. Zastosowany w nim kaptur z możliwością dopasowania za pomocą ściągaczy po dwóch stronach ochroni głowę przed chłodem – jest to o tyle istotne, że to właśnie tą drogą ucieka najwięcej ciepła nagromadzonego przez organizm. Model jest rozpinany z przodu, za pomocą dwusuwakowego zamka błyskawicznego zaprojektowanego przez rozpoznawalną markę YKK. Takie rozwiązanie umożliwia również wentylację w cieplejsze dni. Z kolei w chłodne noce docenisz kołnierz termiczny, a także listwę wzdłuż zamka – obydwa rozwiązania zapobiegną ucieczce ciepła ze środka. W zestawie ze śpiworem otrzymujesz pokrowiec do transportu. Całość wykonano w trosce o środowisko naturalne. Świadczy o tym zastosowanie materiałów wolnych od szkodliwych dla przyrody i człowieka związków PFC.

Śpiwór Robens Icefall Pro 600 (195 cm) — najważniejsze cechy:

 • Model ma wypełnienie syntetyczne MicroThermo Ball;
 • MicroThermo Ball znajduje się w dolnej warstwie, a także w okolicy głowy i nóg;
 • Ocieplina MicroThermo Ball zachowuje swoje właściwości nawet po przemoczeniu;
 • Kształt komór Box Wall zapobiega przemieszczaniu się wypełnienia i tworzeniu komór z zimnym powietrzem;
 • Tkanina zewnętrzna to nylon w splocie ripstop;
 • Materiał wewnętrzny to miły w dotyku nylon;
 • Specjalna konstrukcja w okolicy szyi dla zapewniania mniejszych strat ciepła;
 • Możliwość regulacji obwodu kaptura z dwóch stron;
 • Śpiwór rozpinany centralnym zamkiem;
 • Dwubiegowy zamek błyskawiczny japońskiej marki YKK®;
 • Listwa wzdłuż zamka oraz kołnierz termiczny;
 • Specjalna konstrukcja w dolnej części śpiwora Shark Fin dla zapewnienia wygodnego ułożenia stóp oraz zwiększenia izolacji termicznej;
 • Model 2-3-sezonowy;
 • Model wolny od szkodliwych związków związku PFC;
 • Produkt ma w zestawie pokrowiec do przenoszenia;
 • Pętle w dolnej części do podwieszenia śpiwora;
 • Zakres temperatur (testowany zgodnie z EN ISO 23537);
 • Symbol produktu: 250228;

Zakres temperatur (testowany zgodnie z EN ISO 23537)

Temp. komfortu Temp. limit Temp. ekstremalna
6°C -1°C -14°C

Zakresy temperatur podawane w śpiworach firmy Robens oparte są na testach wykonanych zgodnie z normą EN ISO 23537.

Śpiwory spełniające taką normę są poddawane standardowym testom z użyciem manekinów, które mają możliwie najlepiej przedstawiać przeciętnego mężczyznę oraz przeciętną kobietę po średnim wysiłku. Warunki testów są szczegółowo ustalone w normie i są takie same dla każdego modelu śpiwora. Należy wziąć pod uwagę, że wyniki testów odnoszą się do przeciętnych mężczyzn/kobiet. Na faktyczne odczucie zimna w czasie użytkowania śpiwora ma wpływ wiele innych czynników, takich jak stopień zmęczenia, wiek, izolacja od podłoża, wilgotność powietrza, budowa ciała, samopoczucie czy indywidualne predyspozycje danej osoby.

Zakresy temperatur wg normy EN ISO 23537

 • Górna granica komfortu (T max) – nie zawsze podawana temperatura maksymalna, testowana na manekinie męskim, w której “standardowy mężczyzna” może spędzić noc w śpiworze bez nadmiernego zakłócania snu.
 • Komfort (T comfort) – temperatura podawana na podstawie manekina damskiego. Wartość ta przedstawia temperaturę w której „standardowa kobieta” powinna znajdować się w równowadze termicznej i nie odczuwać zimna. Parametrem tym powinny kierować się kobiety wybierając śpiwór.
 • Temperatura graniczna (T limit) – jest to minimalna temperatura w której “standardowy mężczyzna” ma zapewniony komfortowy sen. Parametr ten powinien być brany pod uwagę podczas wybierania śpiwora przez mężczyzn.
 • Temperatura ekstremalna (T extreme) – temperatura wyznaczana na podstawie „odczuć” damskiego manekina. Jest to minimalna wartość, której przekroczenie może oznaczać dla przeciętnej kobiety ryzyko wystąpienia hipotermii i zagrożenie zdrowia. Temperatura taka pozwala zazwyczaj „standardowej kobiecie” na przetrwanie w śpiworze do 6 godzin. Tą temperaturą nie powinniśmy się kierować przy zakupie śpiwora.
Tak
YKK®
Około połowy światowej produkcji suwaków na świecie to sprawka japońskiej firmy YKK. Ogromne doświadczenie przekłada się na wolę współpracy z YKK większości liczących się firm odzieżowych. A to dlatego, że zamki YKK® są sprawdzone w tysiącach zastosowań. Te trzy literki znalezione na suwaku oznaczają po prostu jego najwyższą jakość.
Specyfikacja techniczna:
Symbol produktu 250228
Kolor Brązowy
Płeć Unisex
Kolekcja producenta Robens Sleeping Bags
Seria producenta Robens Icefall
Kształt śpiwora Mumia
Kołnierz termiczny V
Listwa termiczna V
Materiał wew. Nylon 20D
Materiał zew. Nylon 20D ripstop
Na wzrost do 195 cm
Testowany zgodnie z EN 13537 / ISO EN 23537 V
Zakres temperatur 6°C/-1°C/-14°C
Wypełnienie 100% poliester
Waga wypełnienia ok. 600 g
Waga całkowita 1075 g
YKK® Tak
Przyjazność środowisku PFC-Free

Robens Icefall Pro 600 (195 cm) - opinie klientów

0.0
0 opinie